Водяний котел опалення на дровах

Теплогенератор Булер'ян
Теплогенератор Булер’ян

Автономне опалення набирає велику популярність не тільки у власників приватних або заміських будинків, але також і у жителів багатоповерхових будинків. Не всі можуть дозволити купити собі дорогий газовий котел, до того ж, роботи з його монтажу також влетять в чималу копієчку. Саморобні опалювальні котли на дровах – це відмінна альтернатива газовому котлу. Водяний котел опалення на дровах є найбільш ефективним в невеликих приватних або заміських будинках. Такі котли дозволять не тільки організувати опалювальну систему, а й систему гарячого водопостачання.

Більшість сучасних котлів працює на такому паливі, як газ, але не завжди будинок має доступ до газової магістралі і не завжди власник будинку може дозволити собі купити дороге обладнання. Опалювальний котел на дровах допоможе вирішити проблему обігріву будинку. Електричний котел теж коштує досить дорого, до того ж, для потужного котла потрібна більш потужна проводка, та й електрику на сьогоднішній день не коштує дешево.

 

Створюємо котел опалення на дровах своїми руками

Іноді подібні пристрої нічим не поступаються промисловим моделям – як за показниками ефективності, так і за параметрами потужності. У домашніх умовах при дотриманні певних правил і володіючи потрібним досвідом і знаннями, можна виготовити водяний котел опалення на дровах найскладнішої конструкції, який за своїм робочим характеристикам здатний перевершити і пристрій, зібране в заводських умовах.

Виготовлення котла також буде залежати і від того, наскільки точно будуть проведені розрахунки.

Для того щоб виготовити проточний котел опалення на дровах, будуть потрібні такі матеріали, які нескладно дістати, і які нерідко перебувають у власників приватних будинків під руками. Особливу увагу необхідно приділити таким моментам, як розрахунок робочої температури котла, товщина металу та іншим. Якщо метал буде занадто тонким або робоча температура котла буде надмірно високою, то метал може вигоріти.

Саморобний котел для водяного опалення на дровах можна виготовити і з старих або списаних котлів, які раніше використовувалися в котельні або в паровозах. Таким чином, ви отримаєте пристрій, який вже відповідає багатьом заданим умовам. Опалювальний котел водяного опалення своїми руками можна виготовити і з такого пристрою, як готова піч на дровах. Можна пройтися по пунктах, де приймають металобрухт, по найближчих звалищ, і отримати котел за невелику суму або зовсім безкоштовно. Саморобні котли водяного опалення обійдуться тоді у багато разів дешевше, ніж котел, зібраний на заводі.

Переваги саморобного дров’яного котла:

 • Висока екологічність.
 • Високий показник ККД;
 • Доступне паливо і низька вартість котла;
 • Безпека котла;
 • Прості умови експлуатації;
 • Автономність установки.

Типи саморобних опалювальних котлів на дровах

Найголовніша відмінність між саморобними котлами даного типу від заводських пристроїв полягає у способі згоряння палива. Класичний варіант такого котла має тільки одну камеру згоряння, в яку поміщається паливо.

Піролізні котли для водяного опалення будинку – це такі пристрої, які оснащені двома камерами і тому мають більш високу тепловіддачу.

У верхній камері такого котла буде відбуватися згоряння газів, які надходять з нижньої камери, яка призначена для згоряння в ній дров. Такі водяні котли опалення мають більш високими показниками ККД. Обігріти будинок за допомогою такого котла набагато легше і швидше.

Для піролізних котлів необхідно використовувати як паливо дрова, у яких показник вологості не повинен перевищувати 20%. В іншому випадку дрова просто не будуть горіти, і система опалення не буде функціонувати.

 

Витратні матеріали та інструменти, необхідні для установки саморобного котла

Після того, як були проведені всі розрахунки, можна приступати до монтажу опалювальної системи. Для цього знадобляться наступні інструменти і матеріали:

 • Сталеві труби;
 • Прут з перетином в 20 мм;
 • Профільні труби;
 • Відцентровий вентилятор;
 • Різні гайки і болти;
 • Лист зі сталі;
 • Цегла шамотна.

Саморобні водяні котли для опалення можуть бути виконані різним чином. Для цього необхідно володіти такими знаннями:

 • Як правильно і точно вибрати місце для топки саморобного котла;
 • Як найбільш вірно розрахувати робочі параметри теплообмінника;
 • Обчислити найбільш ефективний і оптимальний варіант водопостачання.

Можна знайти досить багато інформації, в тому числі і від тих умільців, які вже встановили в своєму будинку водяний котел опалення своїми руками.

Саморобний твердопаливний котел
Саморобний твердопаливний котел

Будь-який варіант організації опалювальної системи, знайдений вами, можна вдосконалити або переробити під свої потреби. Найголовніше – це зробити правильний розрахунок і встановити вірним чином котел для парового опалення або водяного.

 

Установка котла

Якщо виконані всі розрахунки і конструкція котла повністю завершена, можна приступати до його встановлення. У ролі розрахункового пристрою візьмемо спосіб Бєляєва. Внутрішній об’єм пристрою повинен бути однаковим, а от обсяг сорочки теплообмінника можна збільшити для того щоб поліпшити показник ефективності котла. Після того, як саморобний котел для водяного опалення буде монтований в уготоване для нього місце, його необхідно буде приєднати до водяного контуру. Далі слід візуальна перевірка, якщо закладені всі стики і якщо все нормально, можна спробувати запустити котел водяного опалення на дровах.

Найбільш ефективна віддача теплової енергії почнеться тоді, коли котли водяного опалення увійдуть до газогенераторний режим.

Для того щоб обігріти приміщення, такого котла буде потрібно від 20 до 30 хвилин.
Якщо установка завершена, котли водяного опалення на дровах можна пофарбувати фарбою, що володіє хорошою огнеупорностью. Це додасть конструкції естетичний і привабливий вигляд.

Якщо водяний котел опалення був зібраний правильним чином, і всі розрахунки опалювальної системи були здійснені з максимальною точністю, то такі водонагрівальні котли для опалення будуть більш ефективними, ніж газові котли з низьким рівнем ККД або електро-дров’яні агрегати. Дров’яні парові котли опалення більш економічні, а також з їх допомогою можна розподілити тепло в приміщенні найбільш зручним для вас чином.

Leave a Reply