Водневе опалення не за горами… Внесок Giacomini в Будинок інновацій

11 вересня, під Флакком, Нідерланди, був офіційно відкритий перший Будинок інновацій.

Водневий будинок в Голандії.

Його складові:

  • сонячні батареї
  • батареї для відновлення енергії
  • душ зі споживанням два літри води завдяки процесу відновлення
  • воднева каталітична камера Giacomini
  • силовий блок Solenco для зберігання водню
  • високоефективна водяна тепла підлога малої товщини від Giacomini.

На інавгурації були присутні Елія Філіберта – головний виконавчий директор Giacomini Group, Жюльєн Ніст – директор філії Giacomini Benelux, Вім Гійбельс – розробник бізнесу в Нідерландах для Giacomini Benelux разом зі своїми співробітниками, Уго Ванденборре – директор Solenco.

«Це початок використання водню в Нідерландах, – коментує Жюльєн Ніст, – група Giacomini з ентузіазмом ставиться до участі в цьому проекті, який показує реальну можливість використання чистих джерел енергії в наших будинках дуже і дуже незабаром”.

Виключно інноваційний експеримент. Тому інтерес до офіційного відкриття був великий. Сотні відвідувачів з Бельгії і Нідерландів.

“Водневий” проект GIACOMINI

Дослідження і розробки в галузі водню були розпочаті GIACOMINI з максимальною метою – запустити для виробництва теплової енергії цикл “з нульовими викидами”.

Автономність старих систем, безпекf і повна відсутність викидів є позитивними моментами. Їх важливо враховувати при необхідності оновлення енергетичної системи. Це лежить в основі зусиль GIACOMINI в галузі досліджень, які проводяться в Італії.

Чому водень?

Водень реально може являти собою енергетичний вектор майбутнього. Хоча цей елемент не знаходиться в природі у вільному стані, його наявність не обмежена. Водень є скрізь, де є вода. Вступаючи в реакцію з киснем водень утворює молекулу води (H2O), найпоширеніше з’єднання на землі.

На противагу корисним копалинам (вугілля, газ, нафта) водень є енергетичним джерелом, який не має в своєму складі вуглецю. В процесі виробництва енергії це є великою перевагою. При горінні повністю відсутні викиди вуглекислого газу CO2 , який утворюється в процесі горіння будь-яких копалин і є головним винуватцем парникового ефекту.

Виробництво і зберігання водню

Використовуючи електроенергію, вироблену на основі відновлювальних джерел (сонячні панелі, вітряки, гідроелектростанції), можна провести електроліз води і отримати водень з “нульовим впливом”. Відходом такого “виробництва”, що не містить вуглецю, є чистий кисень.

Водень, вироблений в процесі електролізу, може зберігатися в різній формі і може бути використаний для виробництва електрики за допомогою паливних елементів (Fuels Cells). Теплова енергія виробляється паливним елементом Fuel Cell тільки під час виробництва електроенергії. Для того, щоб тільки нагріти воду, ми розробили GIACOMINI H2ydroGEM.

H2ydroGEM, каталітична камера згоряння – водневий конденсаційний котел

Камера згоряння – це конденсаційний котел з інноваційним каталітичним водневим пальником. Пальник, де відбувається реакція, живиться газоподібним воднем (паливом) і атмосферним повітрям (кисень-окислювач). Усередині каналу реакції розміщений каталізатор, який дозволяє водню і кисню спонтанно з’єднатися в молекулу води з виділенням тепла. Тепло переноситься на теплоносій через ряд вбудованих теплообмінників. Температура води, нагрітої таким чином, є ідеальною для опалення та водопостачання, особливо для низькотемпературних систем типу “тепла підлога”. В таких умовах гарантується максимальна ефективність згоряння і максимальний комфорт для споживачів.

Leave a Reply