Опалення: що вибрати – радіатори чи водяну теплу підлогу

В ті недалекі часи, коли пластикові труби були великою рідкістю, а циркуляційний насос і радіаторний терморегулятор викликали таке ж благоговіння як жувачка чи кока-кола, питання вибору між водяною теплою підлогою та радіаторами не стояло. Чавунні радіатори – наше все… Але це було раніше. Змінюються часи, змінюємось ми, змінюються технології. І сьогодні для багатьох забудовників питання “що вибрати для свого будинку, квартири – радіатори чи теплу підлогу?” постає одним з перших.

Тепла підога і радіатор в будинку.

Далі в статті ми порівняємо ці дві системи по основним категоріям, але спочатку коротенький лікбез чим вони відрізняються.

Радіаторне опалення – водяна система опалення у якій в якості нагрівальних приладів використовуються секційні або цільнометалеві прилади через які пропускається теплоносій. Гарячий теплоносій протікає через радіатори і нагріває повітря в приміщенні. Найбільш часто зараз застосовуються алюмінієві, біметалеві, чавунні та сталеві панельні радіатори. Зазвичай вони встановлюються під вікнами.

Водяна тепла підлога – система для опалення будинку за допомогою стяжки в якій замонолічені труби. Теплоносій протікає по трубі, нагріває стяжку, а вона віддає тепло в приміщення. Зверху стяжки може вкладатися будь-яка чистова підлога: ламінат, ковролін, паркет, килим, лінолеум та інші.

Клімат в приміщенні

Що корисніше для здоров’я людини – радіатори чи тепла підлога – вже “багато списів перебито”. Однак правило “тримай ноги в теплі, а голову в холоді” поки ніхто не відміняв. А саме так розподіляється температура при теплій підлозі – внизу тепліше, зверху холодніше. В такому разі людина відчуває себе більш комфортно. Також безпосередньо тепла підлога додає комфорту. Варто зазначити, що для людей з варікозом тепла підлога не кращий варіант.

Тепла підлога і радіатор - розподіл температури в приміщенні.

Чим дешевше опалювати – радіаторами чи теплою підлогою

У приміщення є певні тепловтрати і незалежно від того, буде переноситись тепло від котла в кімнату радіаторами или теплою підлогою, його потрібно однакова кількість. Проте є деякі моменти. Радіатори розміщуються під вікнами для запобігання появи конденсату, тому значна кількість тепла буде “утікати” через скло. З іншої сторони, вони менш інерційні, ніж тепла підлога, не накопичують зайвого тепла. З точки зору багатьох спеціалістів, водяна тепла підлога все ж таки дешевша в експлуатації. До того ж, вона краще вписується в роботу з високоефективним обладнанням, таким як теплові насоси, конденсаційні котли.

Вартість монтажу опалення

Радіатори опалення – недешеве задоволення. Пластикові труби значно дешевші. Проте монтаж теплої підлоги вийде в “немалу копійку”. До того ж, радіаторну систему простіше змонтувати своїми руками. Як показує практика, для кінцевого забудовника вартість системи опалення теплою підлогою (монтаж + матеріали) вийде дорожче, ніж батареями.

Щоб отримати реальну вартість, замовляти монтаж системи опалення краще в перевірених компаніях, які довго працюють на ринку та можуть показати виконані роботи. З таких можна рекомендувати компанію Civilly, яка займається проектуванням та монтажем вже більше 14 років.

Ремонтопридатність

Тут радіатори мають явну перевагу. Їх в любий час можна ремонтувати, без особливих проблем можна замінити на інші. Тепла підлога це “на віка”. Щоб з ними щось зробити гаечним ключом не обійдешся. Потребується перфоратор або відбійний молоток. А це вже серйозно.

Естетичність

Теплі поли виглядають набагато естетичніше. Вірніше, вони взагалі не виглядають з під стяжки. На відміну від радіаторів. Хоча вони, на думку виробників, і виглядають сучасно, але навряд чи “залізяка під вікном” додає привабливості інтер’єру.

В підсумку, що вибрати

На питання краще дивитись ширше. При монтажі опалення тільки з радіаторів ви недоотримаєте в комфорті та економії. Тепла підлога в якості одного виду опалення коштує занадто дорого. До того є обмеження на температуру безпосередньо підлоги, що не дасть можливості обійтись тільки нею. Потрібно робити розрахунок ще на стадії проектування.
Добре рішення – зробити комбіновану систему радіатори + тепла підлога. Радіатори встановити на весь дім, а теплу підлогу в ванній, ігровій та дитячій кімнатах, на кухні, в вітальні, передпокої або інших на власний розсуд. Комбіноване опалення є достатньо популярним, змонтоване в багатьох будинках і добре себе зарекомендувало.

Leave a Reply