Зелена енергетика: попит зростає

Світові компанії підняли обсяги закупівлі електроенергії, виробленої на ТЕЦ і міні-ТЕЦ, що працюють на поновлюваних джерелах енергії (ВДЕ).Вітроелектростанція.

Попит зріс в 2,2 рази (до 13,4 ГВт) по відношенню до 2018 г. Ці контракти підписані 121 фірмою з 21 країни світу. Найбільший покупець США. Там укладені договори на придбання 8,5 ГВт «зеленої» енергії (60% всіх світових закупівель). Корпорації з Європи, Африки і Азії також збільшили закупівлі двократно, до 2,3 ГВт.

По зеленій енергетиці в період з 2008 р світові концерни підписали договори про закупівлю понад 32 ГВт. В основному (86%) такі закупівлі припадають на період чотирьох років, причому за останній рік більше 40%.

У зв’язку цим з’явилася інформація і про плани фірми Unilever перевести російські виробництва на чисту енергетику. Енергокомпанія FORTUM (Фінляндія) підписалася під протоколом про наміри, закріпивши середньострокові плани Unilever в Росії. Холдинг «Хевел» готує свої пропозиції щодо формування  механізму торгівлі «зеленими сертифікатами». Міністерство енергетики Росії вважає за необхідне розробку такого механізму стимулювання інвестицій.

Активними темпами розвивається зелена енергетика в Україні. Американська компанія General Electric планує збудувати вітроелектростанцію (ВЕС) в Запорізькій області на берегу Азовського моря. Вартість даного проекту складе 150 млн. доларів. Це буде четверта вітряна електростанція General Electric в Україні. Компанія встановить 27 вітряних турбін потужністю 3,6 МВт.  Повне обслуговування відбуватиметься протягом 15 років. Вітряну електростанцію планують запустити у 2020 році. ВЕС зможе виробляти 330 тисяч МВт-год в рік, що дозволяє забезпечити приблизно 170 тисяч побутових споживачів. Пізніше планується збільшити потужність ВЕС до 500 МВт, що зробить її найбільшою вітряною електростанцією в Україні та п’ятою в Європі.

Про утеплення будинку пінопластом чи мінватою можна прочитати тут.

Leave a Reply