Зворотній клапан

Зворотну арматуру можна використовувати в різних сферах, починаючи від побутових трубопроводів і закінчуючи експортом газу.

Що таке зворотній клапан?

Зворотний клапан являє собою клапан який зазвичай дозволяє агенту (рідина або газ) текти через нього тільки одному напрямку.

Схема зворотнього клапана

Зворотні клапани – це двоходові клапани, що означає, що вони мають два отвори в корпусі: один для надходження рідини, а інший для виходу. Існують різні типи зворотних клапанів, які використовуються в самих різних сферах застосування. Зворотні клапани часто є частиною звичайних предметів побуту. Хоча вони доступні в широкому діапазоні розмірів і вартості. Вони, як правило, маленькі, прості та недорогі. Зворотні клапани працюють автоматично, і більшість з них не контролюється особою або будь -яким зовнішнім управлінням. Відповідно, більшість з них не мають ручки або штока клапана. Корпуси (зовнішні оболонки) більшості зворотних клапанів виготовляються з пластику або металу.

Важливим поняттям у зворотних клапанах є перепад тиску. Є мінімальний перепад тиску перед входом і виходом, при якому вентиль працюватиме. Зазвичай зворотний клапан розрахований на певний тиск.

Типи зворотних клапанів

Існує багато видів зворотного клапана, деякі з них:

  • Поворотний зворотний клапан
  • Подвійний пластинчастий зворотний клапан
  • Зворотний клапан безударний
  • Кульовий зворотний клапан
  • Поршневий зворотний клапан
  • Поворотний клапан з нахилом диска
  • Підйомний зворотний клапан

Види зворотніх клапанів.

Поворотний зворотний клапан містить корпус клапана, ковпачок і диск, прикріплений до шарніра. Диск відхиляється від сідла клапана, щоб пропустити потік вперед і повертається до сідла клапана, щоб запобігти зворотному потоку. Диск у поворотному зворотному клапані не керується, оскільки він повністю відкривається або закривається. Існує багато дисків та конструкцій сидінь, які відповідають стандартам різних застосувань. Клапан забезпечує безперебійний потік і автоматично закривається при зниженні тиску. Ці клапани повністю закриваються, коли витрата дорівнює нулю, щоб запобігти зворотному потоку.

Деякі зворотні клапани спеціально розроблені для зупинки їх диска або заслінки за певних умов, таких як реверсування потоку. Таке різке закриття або ущільнення створює хвилю тиску рідини, яка пульсує по всій системі і, залежно від конкретного застосування, може в кінцевому підсумку призвести до зниження ефективності процесу, пошкодження клапана, витоку з’єднання з прокладками та інших проблем. Це неминуче, але контрольоване явище називають гідроударом. Зворотні клапани безударні спеціально розроблені для використання в таких ситуаціях. Як випливає з назви, ці клапани закриваються без удару, а це означає, що ніяких стрибків надлишкового тиску не створюється. Диск зворотного клапана без ущільнення має вбудовану пружину, протилежну тиску потоку рідини, що відкривається. Коли потік рідини досить сильний, пружина стискається і клапан відкривається; диск обережно відштовхується до посадкової поверхні клапана пружиною, коли потік зменшується і зупиняється, але до того, як напрямок потоку зміниться.

Зворотний клапан з підпружинений безударний

Дволопастні зворотні клапани стандартно поставляються з висувним клапаном. Запатентована конструкція не має різьбових пробок на кордоні тиску і повністю виключає потенційний витік в атмосферу. Ця конструкція призначена для контролю за викидами. Подвійний пластинчастий зворотний клапан є економічно ефективним для будівництва та ремонту, оскільки для монтажу потрібна менша і невелика вага. Зворотний клапан з подвійною пластиною дозволяє уникнути удару води через закриття диска клапана. Пружина спрацьовує в клапані задовго до зворотного потоку. Середній термін служби довший за існуючий зворотний клапан, а обслуговування та ремонт прості.

Зворотній клапан дволопасний підпружинений міжфланцевий.

Як працює зворотній клапан

Зворотний клапан – це пристрій, який дозволяє потоку рідини тільки в одному напрямку. Вони мають два порти: один для входу, а інший для виходу. Оскільки вони дозволяють надходити тільки в одному напрямку, їх зазвичай називають «односторонніми клапанами» або «зворотними клапанами». Основне призначення зворотного клапана – запобігти зворотному потоку в системі.

Зворотний клапан працює на основі перепаду тиску. Вони потребують більшого тиску на вхідній стороні клапана, ніж на вихідній стороні, щоб відкрити клапан. Коли тиск на вихідній стороні вищий (або тиск на вході недостатньо високий), клапан закриється.

Залежно від типу клапана механізм закриття різний. На відміну від інших клапанів, для правильної роботи їм не потрібна ручка, важіль, привід або людина.

Вони зазвичай встановлюються в системах, які можуть викликати проблеми із зворотним потоком. Вони є дешевим, ефективним і простим рішенням для вирішення потенційної проблеми. Зворотний потік може викликати проблеми. Якщо зворотний потік забруднений він забруднює носій вище за течією. Наприклад, каналізаційна лінія буде мати зворотний клапан, щоб відходи могли виходити, але не потрапляти в систему. Вони також використовуються, якщо зворотний потік спричинить пошкодження обладнання, що знаходиться нагорі, що може дозволити носіям текти лише в одному напрямку. Наприклад, фільтр зворотного осмосу може пропускати через нього воду тільки в одному напрямку, тому для запобігання цьому встановлюється односторонній клапан. Існують різні розміри, конструкції та матеріали, які забезпечують наявність зворотного клапана для кожного застосування.

Де використовуються зворотні клапани

Усі зворотні клапани ідеально підходять для використання в різних сферах застосування, таких як газопроводи та рідинні трубопроводи, водо- та парові системи, градирні, водопідготовка, об’єкти експорту газу, ферми для зберігання продуктів, сховища газу, зневоднення шахт.

Як правило, зворотні клапани без пружини підходять для вертикальних труб або для складних застосувань, які вимагають постійних і контрольованих рівнів тиску. Поворотні зворотні клапани використовуються для дуже великих об’ємів, горизонтальних трубопроводів та там, де немає занепокоєння щодо зміни тиску та витрати.

З огляду на точні вимоги до тиску, зворотні клапани зазвичай входять до складу різних видів нафтогазової, нафтопереробної та енергетичної промисловості. Зворотні клапани використовуються у відповідних сферах застосування у хімічному виробництві, системах конденсату з парою та у всьому секторі виробництва електроенергії.

Поворотні зворотні клапани, через їх менш контрольовану закриту та відкриту механіку, використовуються в менш критичних програмах. Найчастіше вони використовуються у широкомасштабних трубопровідних системах, таких як рідина, газ та пара, зазвичай тільки в горизонтальних конфігураціях. Загалом, вони часто використовуються в системах природного газу, оскільки переробка природного газу зазвичай не вимагає такого суворого контролю тиску, як нафтопереробний сектор або на спорудах для очищення стічних вод і води.

Leave a Reply