Буріння свердловини: як це виглядає

Буріння свердловини та водопостачання за допомогою заглибного насоса часто єдиний спосіб забезпечити водою свій будинок. При цьому, буріння водяної свердловини – процес для спеціалізованої організації. Самостійно виконати таку роботу складно, а найчастіше неможливо. Як відбувається буріння та на які фактори при замовленні свердловини потрібно звернути увагу.

Бурова установка в роботі.

Ознайомившись в інтернет з усіма технологічними тонкощами і начитавшись різних матеріалів Ви остаточно вирішили пробурити свердловину. Давайте розберемо як відбувається сам процес від початку до кінця і з якими труднощами можна зіткнутися.

Прийняття рішення

Якщо біля будинку не проходить центральний водовід, то є декілька варіантів забезпечити себе водою.
За допомогою поверхневого відцентрового насоса ви можете отримати воду, якщо близько є водойма або поверхневі води вище 7-8 метрів від поверхні грунту. При цьому вартість облаштування насосної станції з поверхневим насосом набагато менша, ніж зі скважинним. Проте в цьому разі не варто розраховувати на добру якість та чистоту води.
Можна організувати постачання водою з резервуару. Але тоді прийдеться постійно платити за доставку води, а про автономність немає й мови.
Якщо ви хочете зробити автономне водопостачання якісною водою й вищеперераховані способи неприйнятні потрібно бурити свердловину та ставити заглибний насос. Як це проходить?

Як проходить буріння свердловини

1 етап це укладення Договору на буріння свердловини. Для виконання таких робіт, офрмлення необхідних дозволів потрібно вибрати компанію з достатнім досвідом. При виборі бурильної компанії варто звернути увагу на наступне:

 • час на ринку – чим більше, тим краще
 • наявність обладнання, автомобілів
 • позитивні відгуки (найкраще від знайомих вам людей, яким компанія вже бурила свердловину)
 • компанія має в штаті гідрогеолога або активно співпрацює з гідрогеологічною службою
 • підприємство може запропонувати різні варіанти (наприклад, обсадка металевими або пластиковими трубами, улаштування скважини в одну, дві, три колони і таке інше)

Буріння по Києву, в Київській та довколишніх областях можна замовити в компанії BUR-S на сайті https://bur-s.com/.

Бурові автомобілі.

Тонкощі процесу буріння

Зручніше займатися бурінням свердловини і супутніми роботами на етапі будівництва будинку. Тоді найлегше правильно спланувати місце буріння і підводку комунікацій. Часто бурильна компанія самостійно або може порекомендувати тих, хто якісно виконає водозабірний вузол. Які нюанси потрібно врахувати при бурінні свердловини?

 1. По-перше, потрібно правильно вибрати місце передбачуваного буріння. Найкраще там, де трубопровід буде входити в будинок. Але найголовніше щоб до цього місця змогла під’їхати бурова установка. Бажання клієнта для компанії закон, проте варто враховувати й технічні можливості техніки. Спільний знаменник, як правило, точка найближча до вводу в будинок, куди може під’їхати бурова установка і де бажає зробити свердловину сам клієнт.
 2. До місця буріння (якщо воно роторне) висувається два автомобіля. Це безпосередньо бурової верстат і «водовозка». Мінімальна ширина воріт для проїзду бурової машини зазвичай 3 метри. Бажано щоб ширина дороги також дозволяла автомобілю зробити поворот в напрямку вашої ділянки. Якщо розмір ділянки дозволяє, то на ділянку заїжджають обидва автомобілі. Якщо такої можливості немає, то автоцистерна може знаходитися ззовніна відстані не більше 20-30 метрів від місця буріння. Буровий верстак після виставлення буде стояти нерухомо й виконувати роботу. Автоцистерна буде періодично виїжджати для поповнення запасів води для бурового розчину.
 3. Для буріння свердловини потрібен майданчик розміром приблизно 10х5 метрів. Безпосередньо над місцем буріння не повинно бути ліній електропередач або дерев. Це створить умови, що перешкоджають підйому бурової щогли. На майданчику небажане будівельне сміття, ЖБ плити і конструкції, які перешкоджатимуть руху бурильної техніки.
 4. Якщо буріння відбуватиметься в безпосередній близькості від будинку його слід укрити плівкою, оскільки під час буріння технологічні бризки летять в радіусі 3-4 метрів від бурового інструменту.
 5. Бурові роботи виконуються весь світловий день. Якщо існують обмеження по шумам краще про них згадати заздалегідь.
 6. Буріння в середньому відбувається на протязі 2-3 днів. Бригада буровиків повністю автономна у своєму існуванні, на ніч їх забирає службовий автомобіль. Техніка ж залишається на місці буріння і потрібно організувати її охорону.
 7. Після буріння свердловини проводиться прокачування свердловини насосом бурильної компанії до витоку чистої води. Для цього необхідно підключення до електромережі 220V. Якщо електроенергія на ділянці відсутня, теж бажано заздалегідь про це попередити бурильників. Буде задіяний свої генератор.
 8. Необхідно чітко розуміти, що до місця передбачуваної свердловини завжди повинен існувати під’їзд техніки. Бурильна компанія при виникненні гарантійного випадку не зможе виконати свої зобов’язання, якщо це не буде передбачено.
 9. Чи багато буду при бурінні? Тут потрібно чітко уявляти собі що безпосередньо в місці буріння буде викопана технологічна яма, через яку буде протікати буровий розчин і з якої буде віддалятися буровоий шлам. Якщо буріння проходить в осінньо-весняний період, важка техніка своїми переміщеннями по ділянці природно залишить сліди.
 10. Після завершення робіт, буровий майстер запросить Вас для підписання Акту здачі-приймання свердловини. В паспорті та в акті будуть вказані характеристики Вашої свердловини: конструкція, час буріння, статичний і динамічний рівні води, дебет і необхідні рекомендації по типу насосу та електроніки.

Після цього залишається тільки зробити монтаж насосного обладнання і ви з водою. З якісною артезіанською водою.

Прочитати як формується ціна на буріння свердловини і від чого вона залежить.

Етапи буріння свердловини компанією BUR-S на відео нижче:

Leave a Reply