Буріння свердловини: яка ціна і від чого вона залежить

Центральне водопостачання добре, але автономне ще краще.Та центральне не всюди є. Та й якість води в ньому добре “кульгає”. Що там говорити – українці прагнуть незалежності у всьому. В тому числі й в водопостачанні.

Буріння свердловин - картинка, ціна.
Найпопулярніший і часто єдиний спосіб облаштувати вдома автономне опалення та водопостачання – буріння свердловини і занурення в неї свердловинного насоса. Стабільне отримання води з свердловини діло не просте й зажадає від замовника значних фінансових вкладень. Зате на виході буде своя вода в достатній кількості.
І ось прийняте рішення бурити свердловину! Яка ціна такого заходу та від чого вона залежить?

Глибина буріння

Ціна буріння свердловини вимірюється в грн/пог.м. Чим глибша вам потрібна скважина, тим більше потрібно буде заплатити. Для визначення глибини буріння потрібно звернутись до спеціалізованної компанії для консультації.
При виборі місця для буріння важливу роль грає рельєф і грунти. Водоносні шари можуть розташовуватися нерівномірно в межах однієї ділянки, на різній глибині. Іноді для визначення розташування водоносного шару і якості води проводять пробне буріння.
Важливо розуміти, що спроба зєкономити на глибині свердловини веде до погіршення якості води. Верхні шари води часто є брудними, зі сточними водами. Особливо якщо буріння проводиться в населенних пунктах, поблизу полів і садів (забруднення агрохімікатами). Вода найкращої якості – артезіанська. Водоносні шари такої залягають зазвичай глибше 50 м, хоча для кожного регіону це індивідуально.
Для прикладу візьмемо Київ. По інформації компанії «STDM» середня глибина буріння свердловини для отримання питної побутової води в Києві складає 55 метрів, в Черкассах 60 метрів. Ціни на на послуги компанії за посиланням https://stdm.com.ua/burenie-cherkassy-price. Вода з верхнього Полтавського водоносного горизонту, який залягає на глибині 5-30 метрів, низької якості. Бучакський водоносний горизонт є другим (глибина залягання 10-100 м), проте в багатьох районах він відсутній. Найкраще проводити буріння до Сеноманського чи Юрського водоносів – це артезіанська вода.

Комплектація

Зазвичай до поняття “буріння свердловини для води” входить наступна комплектація та роботи:

  • безпосередньо буріння
  • труби (металеві чи нПВХ)
  • обсадка
  • бентонітова глина 50-75 кг
  • прокачка свердловини до отримання чистої води

Варто відзначити, що чим більша потреба в воді, тим більший діаметр свердловини потрібен и тим дорожчою вона буде. Транспортні витрати зазвичай не входять до ціни буріння, оскільки залежать від регіону, віддаленності виконавця від місця робіт. Вони рахуються окремим кошторисом.

Тип грунтів

Вартість погонного метра по граніту вища ніж по глині, піску и т. п. Про можливість появи гранітних пластів та ціну їх проходу вас попередньо повинна поінформувати бурильна компанія.
Сезон
Буріння свердловин виконується в любу пору року при температурі вище -10 град. С. Піковий період замовлень весна-літо і тому в цей час ціна може вирости на 10-20% відсотків від середньозваженої. В той же час буріння взимку може дешевшим. До того ж взимку нема проблем з сльотою, простіше добратись до місця буріння.

Вода з пробуреної свердловини, бурильна машина.

Кваліфікація бурильщиків

Для виконання робіт бажано вибрати компанію, яка вже довго працює на ринку, має досвід і позитивні відгуки, може показати свої роботи. При бурінні свердловин нерідко виникають непередбачені обставини – відсутність водоносного горизонту, несправність обсадної труби і таке інше – для вирішення яких потрібен досвід, спеціальне обладнання та фінансові ресурси. Ви ж не хочете, щоб при найменшій проблемі бурильщики просто покинули місце роботи і все. А такі ситуації бувають доволі часто.
Після виконання робіт компанія повинна виписати паспорт на свердловину дані з якого є основою для підбору насосу, труб та інших комплектуючих.

Кількість колонн

Буріння може виконуватись в одну, дві чи більше колон. В “дві колони” – це труба в трубі. Це робиться для запобігання потрапляння забрудненої води з верхніх водоносів в нижні. Про необхідну кількість колонн треба проконсультуватись зі спеціалістами. Звичайно, чим більше колон, тим дорожча буде свердловина.

Яка ціна буріння свердловини на поточний час

На поточний час (жовтень 2018) середні ціни на буріння свердловин приблизно такі:

  • 1 колона, Ø 90-125 мм, труба нПВХ 5-6 мм – 320-340 грн/пог. м
  • 1 колона, Ø 140 мм, труба нПВХ 6,7 мм – 430-450 грн/пог. м
  • 2 колони (Ø 140 мм труба нПВХ 6,7 мм + Ø 90 мм труба нПВХ 4,5 мм) – 1200-1300 грн/пог. м.
  • 3 колони(Ø 219 мм труба сталь 3 мм + Ø 159 мм труба сталь 3,5 мм + Ø 125 мм труба сталь 6 мм) – 2200-2500 грн/пог. м.

Ціни приблизні і кінцева вартість залежить від регіону, потрібного дебіту, классу грунтових пластів та інше.

Leave a Reply