Чи можна використовувати азбестоцементні труби для водопостачання, каналізації?

З часів Радянського Союзу азбестоцементні труби широко використовувались для транспортування води, стоків, димових газів. Однак вони є канцерогенними. В Україні внесено зміни до ДБН «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди» та «Каналізація. Зовнішні мережі та споруди», які забороняють можливість використання азбестоцементних труб при проектуванні водопровідних та каналізаційних мереж. Зміни вступили в силу 29 січня 2019 року.

Азбестоцементні труби заборонили в Україні.

«З 2013 року в ДБН щодо внутрішнього водопроводу вже діє норма щодо неможливості використання азбестоцементних труб у внутрішніх водопровідних мережах. Цього року почали діяти аналогічні зміни до ДБН для проектування напірних водоводів, зовнішніх мереж водопостачання та каналізаційних трубопроводів. Чому? Через те, що азбест, а також матеріали та вироби з нього є канцерогенними, тобто дуже шкідливими для здоров’я людини. У багатьох країнах ЄС, наприклад, в Німеччині та Франції, вироби з азбесту взагалі заборонені до використання», — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Як повідомив Лев Парцхаладзе, азбестоцементні труби встановлюються вже давно, ще з початку 20-го сторіччя. Останні 100 років вони були практично незамінними, завдяки сукупності корисних характеристик. Але з’явились полімерні труби. На поточний час вони набагато безпечніші для влаштування водопроводу і каналізації.

Зміни розроблені ДП «Український державний науково-дослідний і проектно-вишукувальний інститут «УкрНДІводоканалпроект» та внесені до ДБН В.2.5-74-2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди» та ДБН В.2.5.75-2013 «Каналізація. Зовнішні мережі та споруди».

Що таке ДБН?
ДБН (скорочене державні будівельні норми) – нормативи, які використовуються при проектуванні будівель, споруд, мікрорайонів і таке інше. Вони обов’язкові до виконання.

Leave a Reply