Електрокамін – що це, переваги пристрою

Що таке електрокамін і коли доцільно його встановлювати? Про це далі в статті.

Електричний камін – це нагрівальний прилад, який імітує дров’яний камін, проте я якості джерела нагріву використовує електрику. Електричні каміни можуть працювати в режимі “тільки полум’я” або використовуватися в якості нагрівача. Зазвичай споживає 1-2 кВт і може автономно опалювати приміщення площею до 40 м. кв.

"Поліна" в електрокаміні.
“Поліна” в електрокаміні

Електркаміни дозволяють насолоджуватися перевагами дров’яного каміна в різних місцях вашого будинку, але полум’я не є справжім. В електрокаміні тепло виробляється штучно, зате він не вимагає часу на встановлення, підтримання та очищення вогню.

Чи варто встановлювати електричні каміни?

Електричні каміни, безумовно, варто встановлювати, якщо у вашому домі немає димоходу. Також на нього варто звернути увагу, якщо ви шукаєте спосіб обігріти свій будинок, а також насолоджуватися полум’я каміна.

Вигляд електричного каміна.

Мінімум вимог

Електричний камін – це ідеальний спосіб створити камін у вашому будинку без необхідності будь-яких складних будівельних робіт і існуючих димоходів. Він буде обігрівати приміщення, в якому він знаходиться.

Електричні каміни можуть бути найкращим вибором для вас і вашого будинку, якщо ви живете в квартирі або ще не маєте відкритого каміна.

На відміну від інших типів камінів, електричні каміни не мають справжнього вогню, тому штучно створюють ефекти полум’я та тепла. Це означає, що електричні каміни не потребують вентиляції, і тому вони мають набагато більшу гнучкість у тому, де їх можна розмістити у вашому домі, порівняно з іншими типами камінів.

Каміни на дровах, дров’яні печі та газові каміни потребують димоходу. Відходи побічних продуктів, що утворюються внаслідок згоряння, потрібно вивезти з вашого будинку з міркувань безпеки. Встановлення димоходу або димоходу може бути надзвичайно дорогим для того, щоб мати можливість мати один із цих типів камінів у вашому домі.

Електрокамін просто потрібно розмістити біля електричної розетки у вашому домі. Ви також можете встановити нову електричну розетку відповідно до місця, де ви хочете, щоб був електричний камін. Електричні каміни надзвичайно прості в налаштуванні, просто підключіть мережу до розетки, яка знаходиться поруч, і він готовий до використання. Якщо електричний камін підключений до електромережі, вам просто потрібно увімкнути його перемикачем кнопки. Не витрачайте час на налаштування. Електрокамін працюватиме без проблем із постачанням палива чи кисню, які можуть бути при опаленні дров’яним каміном.

Поки у вас вдома є електрика, ви можете користуватися електричним каміном, коли завгодно. Для розпалювання дров потрібні “правильні дрова”, щоб добре горіти. Вам буде важко розпалювати багаття, щоб запустити і виробляти тепло з неякісним паливом.

100% на тепло

Ще однією причиною того, чому електричні каміни варті того, є те, що вони на 100% ефективні, тобто вся енергія перетворюється на тепло без втрат. Значна частина тепла, виробленого відкритим каміном на дровах, може бути втрачена в димоході. Дров’яні топки або печі можуть допомогти вирішити проблеми низької ефективності опалення, але ніколи не будуть такими ефективними, як електричний камін.

Електрокамін набагато безпечніший

Електричний камін також дуже безпечний. Полум’я не гаряче на дотик, і прилади можуть мати низку функцій електробезпеки для автоматичного вимкнення каміна у разі виникнення проблем. Є також набагато більше способів, за допомогою яких ви можете інтегрувати електричний камін у свій будинок, що було б неможливо з іншими типами камінів.

Оскільки електричні каміни не потребують вентиляції, багато виробників придумали нові способи їх використання у вашому домі.

Просто насолоджуйтесь вогнем

Електрокаміни призначені для імітації печей на дровах і можуть бути розміщені у вашому існуючому відкритому каміні, а також у багатьох інших місцях навколо вашого будинку із сусідньою електричною розеткою.

Є підставки для телевізорів які включають електричний камін – чудово підходить, коли ви хочете насолодитися атмосферою вогню під час перегляду телевізора.

Підставка під телевізор з електрокаміном.
Підставка під телевізор з електрокаміном

Настінні електричні каміни дозволяють встановлювати електричний камін на стіні у вашому домі, що ідеально підходить, коли вам не вистачає простору. Багато настінних електричних камінів також дають вам можливість частково заглибити або повністю заглибити пристрій у стіну для більш вбудованого досвіду.

Електричні камінні полиці відмінно підходять для тих випадків, коли ви хочете мати вигляд традиційного відкритого каміна з об’ємним простором в кімнаті, де його ще немає. Електричні камінні полиці являють собою єдине ціле як з електричним каміном, так і з навколишнім його простором та камінною полицею.

Переваги та недоліки електрокамінів

Електричні каміни мають переваги та недоліки. Розглянемо їх.

Переваги електрокамінів:

 • велика гнучкість в тому, де вони можуть бути розміщені у вашому домі. Більшість електричних камінів просто повинні бути розташовані поряд з електричною розеткою, щоб працювати. Є також багато різних типів електричних камінів, щоб задовольнити те, що ви шукаєте.
 • Можна придбати вже інтегрований в меблі, щоб заощадити місце і гроші.
 • Може бути включений і використаний в одну мить.
 • Немає необхідності підтримувати вогонь з великою кількістю палива (наприклад, з додаванням дров).
 • Відсутність вимог до чищення перед і після користування.
 • Полум’я може бути й без включення обігрівача.
 • Більша ефективність у порівнянні з іншими типами камінів.
 • Дуже простий в експлуатації.

Недоліки електричних камінів:

 • Полум’я не справжнє. Деякі електричні каміни забезпечують більш переконливі і реалістичні ефекти полум’я, ніж інші.
 • Електричні каміни зазвичай не видають ніяких звуків традиційних каміна. Але ви можете купити додаткові звукові системи, що будуть співпрацювати піти з вашим електричним каміном, зроблять потріскуючий звук вогню. Ви також можете подивитися, щоб купити електричний камін з вже інтегрованою звуковою системою.
 • Деякі електричні каміни можуть бути надто гучними через звуки вентилятора в нагрівачі. Якщо ви хочете мати дуже тихий камін, то подивіться, щоб отримати той, який має вбудований інфрачервоний нагрівач, а не вентилятор нагрівача. Ультрачервоні підігрівачі не мають жодних рушійних частин і тому безшумні.

Ви без проблем можете придбати електрокамін в гіпермаркеті, спеціалізованій компанії, інтернет-магазині. Прилади представлені в Україні досить широко.

Leave a Reply