Якими повинні бути дрова для твердопаливного котла

Які дрова використовувати для свого твердопаливного котла? Можна, звичайно, подивитися на все це з багатьох ракурсів. Якщо у вас є певний вид деревини з вашого власного саду, ви, ймовірно, не будете купувати іншу деревину. Однак свої дрова є в одиниць. Якщо ви купуєте дрова для свого котла на твердому паливі, печі, каміну варто все добре продумати. Зверніть увагу на наступне.

Горять дрова фото.

Якщо у вас є дров’яна піч, камін, котел в будинку або квартирі потрібно знати яку спалювати деревину.

Дрова повинні бути сухими

Основною умовою спалювання вогню у вашій печі і приємного тепла є дрова, що висохли і мають вологість до 20%. Якщо ви купуєте дрова від різних продавців, не обманюйте себе враженням, що її можна зразу вкидати в піч або котел. Більша частина продукції – це заготівля поточного року. Таку деревину треба складувати і висушити протягом щонайменше року. Тільки тоді ви будете задоволені горінням. Можливо придбати сухі дрова, але тоді ви можете впевнено розраховувати що їх ціна буде вища.

М’яка деревина

Соснова деревина та інші хвойні породи хороші для опалення в першу фазу горіння, коли потрібно швидко підвищувати температуру в печі і в димоході. Швидше прогрівання -швидше вихід на робочий режим. Піч або котел за короткий час нагріється і в приміщенні стає комфортно.

Недоліком м’якої деревини є більш високий вміст смоли і, отже, більший ризик випадання осаду на димоході, в котлі. Також з сосни, ялини, модрини швидко горять і з них вилітають гарячі іскри. Це особливо небезпечно з відкритими камінами.

Деревина тверда

Дуб або бук, як і інші листяні породи, чудово підходять для спалювання в печі. Найкраще в цьому сенсі граб, який має найвищу теплотворну здатність. Перевагою твердої деревини є особливо довге горіння, тому ви можете зменшити частоту завантажень печі і економити свій час.

Серед недоліків твердої деревини – її важче пиляти, а також вона повинна довше висихати. Краще не менш ніж 2 роки. Крім того, ціна дров з дуба, бука, граба вища, ніж у соснових порід.

Поради щодо правильного складання та сушіння деревини можна прочитати тут.

Leave a Reply