Електроконвектор: як правильно вибрати

Вирішили влаштувати опалення електрикою? Тоді неодмінно перед вами повстане ряд питань:

Елетроконвектор для опалення на стіні.

 • наскільки ефективні електричні нагрівачі?
 • на якому типі приладів варто зупинити остаточний вибір?
 • наскільки конвектор чи котел  електро- і пожежобезпечний?
 • чи можуть електричні конвектори бути основним опалювальним обладнанням?

Розглянемо ці питання.

Чому варто вибрати електроконвектор?

Розглядаючи тенденції європейського ринку опалювальних систем, слід особливо відзначити стабільно зростаючу популярність електроопалення. Україна – не виняток. Газ сильно зріс в ціні та й не скрізь він є. Рідинні котли у нас не набули широкого поширення, оскільки опалення соляркою чи зрідженим газом занадто дороге. Твердопаливні котли потребують постійної уваги та догляду. Сонячні батареї поки не вийшли з розряду екзотики і експерименту. Електроконвектори – надійне рішення для влаштування опалення. Вони підійдуть такожі мешканцям багатоквартирних будинків: центральне опалення часто не може забезпечити нормальну температуру, а створити автономну систему – неможливо.

Як результат, саме електроконвектори – кращий, а часом – і єдиний, вибір. Електричні конвектори відмінно зарекомендували себе і в якості основного, і в ролі додаткового способу опалення. Вони застосовуються для обігріву міських квартир, приватних і заміських будинків, дач, зимових садів і засклених балконів, торгових палаток, павільйонів, будівельних побутівок і інших приміщень. За допомогою електричних конвекторів можна обігрівати як повністю дім, так і його частину.

Придбати електроконвектори можна в магазині Клімат Буд, сайт https://climatbud.com.ua. Компанія спеціалізується на встановленні та продажу кондиціонерів, обігрівачів, вентиляції та іншого інженерного обладнання.

Принцип роботи електроконвектора

З усіх варіантів недорогого електричного опалювального обладнання варто виділити саме електроконвектори. Вони є лідерами на ринку електрообігрівачів. Перш за все, їх відрізняє проста конструкція, нескладний монтаж, легке керування.

Конвектор розміщують внизу приміщення, практично у самої підлоги, на висоті максимум 15 см від плінтуса. Саме внизу знаходиться холодне повітря, яке через повітрозабиральні отвори потрапляє в конвектор. Проходячи повз гарячий радіатор воно практично миттєво прогрівається. Піднімаючись вгору,повітря через верхні жалюзі залишає конвектор. В кімнаті відбувається безперервний рух повітря – теплі масси піднімаються вгору, остигають, досягаючи стелі, і опускаються вниз, щоб знову пройти через конвектор. Це є замкнутий цикл. Для стабільної конвекції не потрібен вентилятор – робота електроконвектора повністю безшумна. Всі електроконвектори мають електронний термостат, що дозволяє з високою точністю підтримувати встановлену володарем температуру.

Схема роботи електроконвектора.

Додаткові пристрої – програматор

Для здешевлення опалення електроконвекторами фахівці наполегливо рекомендують встановлювати програматор. Такі пристрої можуть керувати конвекторами погодинно та подобово. Наприклад, зранку він може підтримувати в кімнаті температуру 22 град. С., після виходу на роботу о 8-00 – 16 град. С, перед приходом з роботи на 17-00 – знову 22 град. С і на ніч знижувати температуру до 19 град. С. Така гнучкість в опаленні дозволяє економити значні кошти. По інформації виробників зниження температури на 1 град. С зберігає близько 5 % витрат на опалення.

Електроконвектор – переваги та недоліки

Отримавши загальне уявлення про роботу приладів, розглянемо їх переваги докладніше:

 • Відсутність дорогих підготовчих робіт
  Не потрібні проекти, отримувати дозвіл, готувати спеціальне приміщення. Досить просто купити конвектор, привезти додому, повісити на стіну і підключити до електрики.
 • Просте встановлення
  Електричні конвектори не вимагають участі фахівців, щоб провести підключення. Його можна без особливих зусиль зробити, покладаючись на свої вміння.
 • Простота обслуговування
  Не треба викликати наладчиків, чистити димарі і проводити інші операції. Електроконвектори не вимагають особливого обслуговування, воно просто не передбачено їх конструкцією. Надійність автоматики дозволяє безпечно експлуатувати обігрівачі протягом 10-20 років.
 • Низька вартість
  Електроконвектори мають найменшу собівартість ($120-150). У порівнянні з традиційним обладнанням це на порядки менше.
 • Збереження кисню
  При опаленні електроконвектором і про сухість повітря в кімнаті і нестачу кисню можна забути. В них немає розжареної спіралі, вони мають відносно невисоку температуру поверхні.
 • Низький рівень шуму
  Електроконвектори працюють безшумно – в них немає рухомих частин. Використання електронних програматорів запобігає регулярним клацанням, як у  механічних термостатів. Працюючий прилад вас не розбудить.
 • Високий ККД
  ККД електроконвектора становить близько 95%. Електрична енергія практично без втрат перетворюється в теплову.
 • Низька інерційність
  Обігрів приміщення починається моментально з включенням приладу в мережу, відбувається прямий обігрів повітря. Без “посередника”-теплоносія, як в водяних системах опалення. Електричний конвектор виходить на робочий режим і починає гріти кімнату менш ніж за хвилину.

А тепер про “ложку дьогтю”. «Слабке» місце електричних приладів – висока ціна на електроенергію. Кількість споживаної електроенергії, що витрачається на обігрів можна зменшити якщо встановити енергоефективні вікна, зробити утеплення будинку. Саме через високу ціну електроенергії електроконвектори більше використовуються для приміщень з  періодичним перебуванням людей. Потрібна потужність конвектора приблизно 100 Вт/м.кв., хоча для добре утеплених будинків цей показник в 1,5-2 рази менший. Це при висоті стелі 2,6 м.

Висновок

Електроконвектор – хороше рішення для швидкого влаштування опалення. Найбільш доцільно для основного опалення такі прилади використовувати на дачах, заміських будинках, в закладах торгівлі та громадського харчування, для будинків, де інші джерела енергії недоступні. Як додатковий обігрівач, електроконвектор добре підійде для квартир з центральним опаленням.

Leave a Reply