GIACOMINI GX: труби і фітинги нового покоління

GIACOMINI GX - труби і фітинги.

Італійська компанія GIACOMINI анонсувала нову трубопровідну систему GX (Giacomini eXpansion System) для опалення, водопостачання, холодопостачання.
Система полімерних трубопроводів GX призначена для організації внутрішніх інженерних систем, для роботи при довгострокових впливах високої температури і тиску. Високу надійність з’єднань протягом усього життєвого циклу системи забезпечують оптимізований профіль з’єднувальних штуцерів фітингів, монтажні кільця з полімеру з молекулярною пам’яттю і труба із зшитого поліетилену високої якості із збільшеною товщиною стінки.

Компоненти системи

Полімерні труби із зшитого поліетилену PEX не схильні до корозії і мають захист від проникнення кисню через стінки. Труби GIACOMINI GX відповідають чинним стандартам та санітарно-гігієнічним нормам. Полімерне кільце забезпечує стискаючі напруги при монтажі фітинга і міцне нероз’ємне з’єднання фітинга з трубою. Асортимент латунних фітингів, які відповідають всім вимогам надійності, довговічності, гігієнічної безпеки, дозволяють змонтувати гідравлічну систему будь-якої складності. Геометрія профілю монтажної частини фітингів оптимізована для використання без ущільнювальних кілець з трубами PN6 і PN10 серії GX. Конструкція з’єднання системи GX забезпечує швидку зборку і високу надійність при невеликій кількості елементів, що призводить до зменшення вартості і підвищення безпеки всієї гідравлічної системи. Завдяки великим проходам фітингів, гладкій внутрішній поверхні труб із зшитого поліетилену знижуються гідравлічні втрати системи, що мінімізує витрати по експлуатації.
Компоненти системи GX відповідають всім вимогам безпеки, що пред’являються до матеріалів, що контактують з питною водою.

Особливості GIACOMINI GX

Для з’єднання елементів системи GX використовують кільце з полімеру з пам’яттю форми і фітинги з оптимізованим геометричними профілем монтажного штуцера. Розширення труби здійснюють спеціальним інструментом. Кільце, надіте на трубу після розширення через деякий час, відновлює первісну форму і міцно обжимає трубу з фітингом. З’єднання є нероз’ємним, не вимагає обслуговування і може бути використане для прихованого монтажу.

Труби, фітинги, кільця, інструмент системи GIACOMINI GX.

Труби GIACOMINI GX

Труби серії GX рекомендовані для застосування в системах високотемпературного і низькотемпературного опалення, питного водопостачання. Труби із зшитого поліетилену PEX серії GX мають ряд переваг порівняно з традиційними металевими (сталевими, мідними і т. п.) – це низька вартість, простота і швидкість монтажу, висока міцність матеріалу, низька теплопровідність, високий рівень шумоізоляції, відсутність відкладень на стінках в процесі експлуатації, низькі втрати тиску. Силановий спосіб зшивання поліетилену PEX-b створює щільну “тривимірну” молекулярну решітку, дозволяє отримувати високі робочі показники. Також, завдяки високій молекулярній щільності труби GX володіють підвищеною стійкістю до впливу хлорованих розчинів.

Фітинги

Фітинги з латуні CW617N (CuZn40Pb2) відповідає європейським стандартам EN12164, EN12165, DIN50930-6 і UBA. Також вони відповідають вимогам гігієнічної безпеки і можуть бути використані для питного водопостачання. Для забезпечення герметичності тиску в системі профіль монтажного штуцера фітинга оптимізований для використання
з трубами PN6 і PN10 без додаткових ущільнювальних кілець. Діапазон типорозмірів різьбових фітингів відповідає міжнародному стандарту ISO 228.

Кільце

Полімерні кільця створюють зусилля на поверхні труби для утримання фітинга в трубі і забезпечення надійного з’єднання. Полімерні кільця мають великий діапазон величини пружної деформації і здатні витримати напруги, створювані інструментом для розширення в процесі встановлення та подальшої роботи трубопровідної системи.
Для полегшення монтажу труби і запобігання помилок персоналу конструкція кільця має спеціальні стопорні виступи, що обмежують переміщення і забезпечують його правильне позиціонування. Білий колір кілець дозволяє монтувати за обмеженої освітленості.

Інструмент

Інструмент для монтажу системи GX дозволяє реалізувати з’єднання у всьому діапазоні розмірів, типів і геометрії, зводячи до мінімуму можливі помилки. Також в базовій комплектації інструменту або в якості додаткової опції присутні всі типи насадок, інструкції, елементи автономного живлення (акумулятори), зарядні пристрої, адаптери різних насадок.
Для зменшення монтажних зусиль і збільшення терміну служби інструменту рекомендується застосовувати відповідне мастило.

Послідовність монтажу системи GIACOMINI GX:

  1. Відріжте трубу перпендикулярно її осі, використовуючи ножиці. Не допускати деформації труби.
  2. Надіти полімерне кільце на трубу до упору торця труби в виступи на кільці
  3. Вибрати розширювальну насадку, відповідного діаметру труби з таблиці ”Інструмент і оснащення”.
  4. Розширити трубу з полімерним кільцем ручним або електричним інструментом.
  5. Після фази розширення труби з полімерним кільцем протягом 4-5 секунд в трубу повинен бути встановлений фітинг. Після цього часу полімерне кільце почне стискатися і через хвилину повернеться в початковий стан створивши радіальні зусилля обтиску монтажного штуцера фітинга. При цьому буде досягнута максимальна герметичність.

Перелік компонентів трубопроводної системи GIACOMINI GX та процесс з’єднання можна переглянути на відео:

Leave a Reply