Як заховати труби опалення?

Опалювальні труби в стіні
Опалювальні труби в стіні

Останнім часом технології, які дозволяють приховати деякі недоліки приміщення, користуються все більшою популярністю. Завдяки їм можна приховати технічні вузли, а також здійснити таке, як прикрасити трубу опалення, тим самим, не викликаючи у гостей негативних асоціацій. Труби та опалювальні радіатори входять до числа найбільш непривабливих вузлів в будь-якій квартирі. Якщо труби можна приховати за допомогою екранів, то замаскувати стояки – це досить важке завдання. Існує декілька ефективних методів, які допоможуть вирішити дану проблему, при цьому комунікації повністю збережуть свої функціональні можливості. Кожен з цих методів має як свої мінуси, так і переваги. Розглянемо, як заховати труби опалення.

Труби в стіні

Найбільш ефективний метод декорування – це заховати труби опалення в стіні. Багато з сучасних пластикових матеріалів мають досить довгий термінслужби, тому їх можна закрити навіть таким чином, щоб не залишити до них доступу. Правда, спочатку необхідно самим ретельним чином продумати всі нюанси розташування розводки.

Після того, як збірка буде здійснена, протягом декількох днів буде потрібно тестувати опалювальну систему.

Всі стики потрібно перевірити ретельно, щоб повністю переконатися в тому, що не виникне протікання. Було б непогано підключити опалення в стінах до насоса і під високим тиском прогнати теплоносій. Тиск повинен перевищувати звичайні показники. Випробування такої системи, як опалення всередині стін, повинно тривати якомога більше часу. Якщо ви переконалися в надійності і міцності системи, то можна приступити до замуровування труб.

Плюси і мінуси даного методу

Плюс даного методу полягає в тому, що декорування труб опалення та приміщення буде виглядати красиво і елегантно, але мінусів у нього набагато більше:

  • Труби з навіть самого міцного і якісного матеріалу з часом можуть продірявився. Хтось скаже, що від аварійних ситуацій можна захиститися за допомогою гідроізолюючої оболонки, але вона не дасть 100 відсоткової гарантії.
  • У нашій країні центральні системи опалення не завжди працюють стабільним чином. Іноді може підвищитися температура теплоносія, а може різко підскочити гідравлічний тиск. Все це може призвести до аварійної ситуації на одній з ділянок теплопроводу. Кожен компонент теплопроводу може по-своєму реагувати на такі зміни. Місцеве напруження, яке може виникнути через цих стрибків, може призвести не тільки до поломки трубопроводу, а й до обвалення стіни.

Короб з гіпсокартону

Як декорувати труби опалення в даному випадку? Гіпсокартонний короб для труб опалення – це спосіб приховати труби без того, щоб утапливать їх в стіні. Даний спосіб полягає в тому, що навколо труб необхідно спорудити Металлопрофільная каркас, який після цього необхідно обшити таким матеріалом, як гіпсокартон.

Щоб накладка на трубу опалення знайшла естетичний вигляд, можна прикрасити її за допомогою вагонки, за допомогою нанесення фактурної штукатурки або пофарбувати водоемульсійною фарбою.

Плюсом даного методу є швидке зведення короба. Також до переваг методу можна віднести дешевизну матеріалів і той факт, що таке, як облагородити труби опалення, цілком під силу виконати самостійним чином.

Якщо є бажання, можна залишити доступ до труб на випадок виникнення аварійної ситуації. З точки зору естетики декоративні заглушки для труб опалення трохи поступаються попередньому методу, зате це більш просто і не вимагає великих витрат.

 

Фальшстіна

Такий спосіб виправданий тільки в тій ситуації, коли гіпсокартонний декор труб опалення не зможе допомогти.

Така стіна буде виправдана в тому випадку, якщо опалювальна система складається з горизонтальної розводки, радіаторів і вертикальних труб, які з’єднують поверхи.

Даний спосіб за своєю технологією практично ідентичний з технологією виготовлення гіпсокартонного короба. Відмінність полягає лише в тому, що потрібно більше матеріалів, а також роботи будуть більш масштабні. Замість гіпсокартону можна

Короб з гіпсокартону для ванної
Короб з гіпсокартону для ванної

використовувати й інші матеріали.

Мінусом фальшстіни можна назвати той факт, що такий дизайн труби опалення може з’їсти частину простору приміщення. Нішу, що утворилася, можна використовувати з максимальною користю. Якщо заховати в неї утеплювач, то, тим самим, збільшиться звукова і світлова ізоляція. Можна також розмістити тут стереосистему або використовувати її як місце для нічника. Якщо використовувати нішу з користю, то зведення такої стіни буде цілком виправданим.

 

Екрани для труб

Екрани для труб опалення – дуже часте рішення, як приховати труби опалення. Такі екрани маскують труби і акцентують увагу на себе.

Пластикові короба для труб опалення, декоративні накладки на труби опалення – все це може трансформуватися в тумбу або шафку. Сьогодні можна знайти різні декоративні короби для труб опалення, декоративні кільця для труб опалення, декоративні розетки для труб опалення в магазинах. Але народні умільці здатні зробити декор для труб опалення самостійно, навіть з підручних матеріалів.

Нижче представлені фото декорування труб опалення. Можливо, вивчаючи ці фото, ви визначитеся, як задекорувати трубу опалення.

Для чого звичайно потрібно закрити труби опалення гіпсокартоном або іншими матеріалами? Якщо у вас є маленька дитина, він може вдаритися об труби і особливо – про їх кути. Решітки на труби опалення допоможуть вам уберегти його.

Також закрити труби опалення потрібно для естетичних цілей. Адже це не зовсім приємно, коли сучасний інтер’єр «прикрашають» труби і комунікації. Ховаємо труби опалення під різні накладки і короби – і ви отримаєте гармонійний інтер’єр.

Leave a Reply