Grundfos ALPHA SOLAR : нові циркуляційні насоси для ГВП

Анонсована в 2017 році серія насосів Grundfos ALPHA SOLAR, призначена для використання у складі систем теплопостачання з сонячними колекторами, отримала нову модифікацію для установки в контурах ГВП. Нова версія в спеціальному виконанні N має корпус з нержавіючої сталі дозволяє встановлювати насоси в контурах, де циркулює звичайна, не підготовлена вода.

Grundfos ALPHA SOLAR

“На відміну від систем опалення, в контурах ГВП циркулює непідготовлена вода. Контактуючи з чавуном, вона поступово руйнує його. Тому модифікація для ГВП має корпус з нержавіючої сталі”, — пояснює керівник відділу маркетингу за напрямом побутового обладнання Грундфос.

Компактні, енергоефективні та безшумні циркуляційні насоси ALPHA SOLAR з електронним двигуном можуть працювати як в режимі ручного управління з трьома фіксованими швидкостями, так і в автоматичному режимі. У цьому випадку швидкість обертання регулюється зовнішнім контролером за допомогою широтно-імпульсної модуляції (ШІМ).

Контролер посилає насосу сигнал, що складається з двох частин: електричного імпульсу і наступної за ним паузи. Загальна тривалість сигналу (імпульсу + пауза) завжди однакова, а час імпульсу може змінюватися. Його ставлення до постійної тривалості сигналу задає рівень продуктивності устаткування у відсотках від максимальної.

Такий режим управління необхідний для оптимізації використання сонячної енергії та мінімізації енергоспоживання самого насоса. Електроніка може дуже точно регулює його продуктивність: з кроком до 1 % (1/100) від максимальної. Завдяки цьому швидкість циркуляції теплоносія або води в системі змінюється плавно, в залежності від віддається колектором теплової потужності. Крім того, контролер може отримувати по ШІМ-сигналу зворотний зв’язок про статус насоса: інформацію про миттєвої споживаної потужності, попередження, сигнали про аварію.

Насоси Grundfos ALPHA SOLAR прості в монтажі, не вимагають технічного обслуговування і не потребують додаткового захисту електродвигуна. Вони здатні функціонувати при зниженій напрузі живлення, аж до 150 Ст. Контролювати стан обладнання можна по індикації на інтуїтивній панелі управління. При необхідності можлива установка додаткового теплоізоляційного кожуха.

Продуктивність насосів ALPHA SOLAR (залежно від модифікації) досягає 3 м.куб/год. Вони здатні створювати напір до 15 м водяного стовпа і працювати в контурах з тиском до 10 бар і з температурою теплоносія або води від 0 до 110 °C.

Leave a Reply