GRUNDFOS

Історія GRUNDFOS

Grundfos – лідер з виробництва насосів, присутній по всьому світі. 83 компанії в 56 країнах займаються виробництвом, продажами, дистриб’юцією та навчанням по насосному обладнанню.Сьогодні в компанії працює близько 20000 чоловік.

Пол Дью Дженсен (Poul Due Jensen) заснував компанію в 1945 році в підвалі власного будинку в Бьеррінгбро, Данія. Її перша назва “Bjerringbro Pressestøberi og Maskinfabrik” (машинобудівний завод з лиття під тиском). Grundfoss це спочатку була назва продукта, але згодом і 1960-х роках стала синонімом компанії. У 1967 році було вилучено “S”, і назва “Grundfos”, яку ми знаємо сьогодні, стала основною.
В 1945 році компанія отримала замовлення на побудову невеликої робочої станції для опалення та санітарного водопостачання, проте Пол Дью Дженсен не зміг знайти підходящого насоса. Тому він вирішив його зробити самостійно. Так GRUNDFOS стала виробником насосного обладнання.
У 1946 році Пол Дью Дженсен отримав замовлення на невеликі автоматичні гідротехнічні установки для ферми. Він розробив свій перший насос Foss 1, який отримав прізвисько “свиня” через свій дизайн. Фосс був мілководним поршневим насосом, призначеним для відкачування води з свердловин глибиною до 7 метрів. Це був насос з подвійним напрямом та прокачувати воду як у прямому, так і в зворотному напрямку. Всього було виготовлено та продано 26 насосів цієї моделі.
В 1949 році GRUNDFOS розпочав экспорт своїх насосів. Першими замовниками були компанії з скандинавських країн, Норвегії та Швеції.
В 1952 компанія почала виробництво легендарних відцентрових насосів СР. Поршневі насоси Grundfos мали дуже високу потужність, але були важкими і матеріалоємними. Відцентрові насоси були набагато меншими і складалися з переважно круглих та циліндричних компонентів, що дало можливість раціоналізувати виробництво. Поршневі насоси незабаром були замінені відцентровими насосами.
В 1959 році був запущений перший циркуляційний насос для опалення – ВП 32. На насосі був вал ротора з нержавіючої сталі та підшипники з твердого металу. Система підшипників була надзвичайно надійною, і деякі насоси такого типу все ще використовуються.
1967 рік – випущені перші заглибні насоси з нержавіючої стал SP (погружні насоси). Вони були справжнім проривом, оскільки зроблені повністю з нержавіючої сталі. Використовувалися для подачі води, зрошення та зниження ґрунтових вод. Насоси SP нержавіючої сталі означали, що насоси мали набагато більше часу, навіть у агресивній воді. Насоси SP заповнили нішу зі значним попитом, оскільки поршневі насоси були застарілими.
В 1976 році компанія ГРУНДФОС розпочала виробництво стандартних двигунів. Перший стандартний двигун отримав нагороду Данії за індустріальний дизайн.
В 1984 році був впроваджений невеликий і зручний дренажний насос KP Grundfos вийшов на ринок стічних вод. Статор насоса був вбудований у композит, а інша частина насосу була зроблена з нержавіючої сталі. Насос був придатний для різних цілей, включаючи дренажну воду або стічні води. Дренажний насос KP був першим широкомасштабним надійним високоякісним насосом для стічних вод, який для Grundfos буде символом в наступні роки.
1993 – впровадження двигуна MGE. Grundfos був єдиним виробником насосів, який виробляв власні електродвигуни та електроніку. За допомогою електричного двигуна MGE мікрочастотний перетворювач вперше вбудований у стандартний електричний двигун. Через це насоси зі змінною потребою в потоці та тиску могли регулювати швидкість, що робить можливим значне енергозбереження.
В 1995 GRUNDFOS впроваджує насоси з дистанційним управлінням. За допомогою пульта дистанційного керування R100 в 1995 році, стало можливо налаштовувати, діагностувати та обслуговувати електронні насоси. Пристрій передавався невеликому принтеру, який друкував статистику важливих насосів. Це зробило R100 абсолютно унікальним у світі технології насосів.
2001 – на ринок циркуляційних насосів виходить Magna. Було проведено опитування користувачів, які вони хотіли б бачити в новому та затвердженому циркуляційному насосі. Це призвело до появи насоса з автоматичною адаптацією до системних характеристик, зниження вночі, зручної панелі керування та інших функцій, необхідних клієнтам. Grundfos Magna також оснащений постійним двигуном, що забезпечує значну економію енергії. Ц стало проривом у найсучасніших циркуляційних насосах у 2001 році, так само як насос VP був у кінці 1950-х років.
В 2002 Grundfos представила WebCAPS, першу в Інтернеті веб-програму розрахунку насосів.
В 2005 з’являється революційний енергозберігаючий насос ALPHA Pro. ALPHA Pro був першим насосом з низьким енергоспоживанням на основі постійного магнітного ротора та вбудованого мікрочастотного перетворювача. Статор був сегментований, управління частотним перетворювачем базувалось на датчиках Холу, а виробнича потужність була обмежена. Автоматичний контроль гарантував, що тиск і потік насоса постійно регулюються відповідно до поточних потреб. Насос автоматично підлаштовувався до літа або взимку, вночі або в день. ALPHA Pro проклав шлях для насосів з низькою енергією у всьому світі.
В 2010 році Grundfos представив свій перший насос з двигуном на основі постійних магнітів.Економія енергії до 70% у порівнянні з іншими насосами аналогічного розміру.
В 2012 на ринок виводиться нове покоління циркуляційних насосів ALPHA2 та MAGNA3. Новий ALPHA2 запропонував найвищу ефективність для будь-якого вітчизняного циркулятора в промисловості з EEI від 0,15 до 20% EuP. Нові можливості роблять установку, контроль та оптимізацію легше, ніж будь-коли раніше. MAGNA3 – це більше, ніж насос. Це повний спектр інтелектуальних, високоефективних циркуляційників для систем опалення, охолодження, теплових насосів наземного джерела та гарячої води.
2017 – заглибний насос SP святкує свій 50-річний ювілей, і навіть, якщо додані розширені вдосконалення та нові параметри додатків, первинний принцип побудови залишається незмінним.

Продукція GRUNDFOS

Циркуляційний насос ГРУНДФОС.Компанія ГРУНДФОС представляє на ринку максимально широкий спектр насосного обладнання. Від простих і недорогих побутових насосів для опалення, водопостачання, поливу до складних промислових та коммунальних, напічканих електроникою, з самодіагностикою і таке інше. Це десятки тисяч моделей різної продуктивності та оснащенності.
Лінійка насосів GRUNDFOS представлена наступними напрямками:

  • опалення – циркуляційні насоси з мокрим та сухим ротором
  • водопостачання – насоси для води поверхневі, колодязні, заглибні, для рециркуляції ГВП
  • водопідготовка – насоси для систем фільтрації, очистки
  • спеціальні насоси для промисловості (харчова,
  • гірничовидобувна, хімічна, енергетична, комунальна, будівна та інші галузі)

GRUNDFOS в Україні

Насоси ГРУНДФОС ще з радянських років були присутні в Україні та зарекомендували себе з найкращої сторони. З 2010 року функціонує сайт офіційний сайт GRUNDFOS на українській мові де любий бажаючий, назалежно це приватний забудовник, чи продавець насосного обладнання, чи сервісно-монтажна організація, може підібрати потрібний насос та детально ознайомитись з його характеристиками.
Підібрати насос, ознайомитися з каталогом ГРУНДФОС, знайти заміну чи змінні частини найпростіше за допомогою спеціального додатку – GRUNDFOS Product Center.
На офіційному сайті GRUNDFOS можна знайти дилерів в кожному місті, отримати допомогу з підбору, консультацію.

Контакти GRUNDFOS в Ураїні:

ТОВ “ГРУНДФОС УКРАЇНА”
тел: 0-800-501-557
сайт: https://ua.grundfos.com