Датські циркуляційні насоси Грундфос – технічні характеристики і конструктивні особливості

Циркуляційний насос GRUNDFOS MAGNA 32-100N
Циркуляційний насос GRUNDFOS MAGNA 32-100N

Дуже часто для нормального функціонування системи опалення використовуються насоси, що дозволяють збільшити швидкість теплоносія. Знайти різні моделі від кращих світових виробників не так вже й складно. Не останнє місце в рейтингу найпопулярніших займають насоси датської торгової марки Грундфос – їх технічні характеристики і конструктивні особливості дозволяють вирішувати різні за складністю завдання.

Давайте більш детально розглянемо переваги, якими вони володіють.

Де може бути використано подібне обладнання?

Данські насоси Грундфос мають широку сферу застосування. Вони використовуються не тільки для збільшення швидкості теплоносія всередині системи опалення на побутових і промислових об’єктах, а й для подачі гарячої води, підвищення тиску. Не так давно подібне обладнання стало застосовуватися і для монтажу систем водяної теплої підлоги, а також при складанні систем центрального вентилювання і кондиціонування.

Фахівці стверджують, що технічні характеристики, якими володіють данські насоси Грундфос, дозволяють перекачувати будь-яку рідину, якщо в її складі немає мінеральних масел або інших агресивних речовин. Данський насос можна встановлювати і для перекачки незамерзаючого теплоносія (вода та етиленгліколь), де концентрація етиленгліколю не перевищує 50%.

Особливості конструкції насоса

 • Насос данської фірми Grundfos дозволяє регулювати потужність і самостійно створювати необхідний тиск в системі.
 • Усередині корпусу розташовується мокрий ротор і надійно захищений від вологи стартер. У комплектації немає сальникових ущільнювачів, що виключає необхідність технічного обслуговування подібного виробу.
 • Підключення насоса проводиться різьбовим або фланцевим способом. Все залежить від конкретної моделі. Якщо це різновид з фланцевим підключенням, до неї додаються необхідні перехідники. Так що насоси Грундфос можна приєднувати до будь-якого різновиду труб.
 • Датський насос являє собою єдиний технічний вузол, у якого є електродвигун, насосна установка і електронний блок керування. Всі ці елементи чітко підігнані один до одного. Між ротором і стартером знаходиться надійна перегородка, що захищає важливий елемент від проникнення вологи.
 • Деякі моделі доукомплектовані одним дуже важливим пристосуванням. Воно виводить назовні непотрібне повітря з системи опалення, яке, як відомо, створює небезпечні пробки, сприяє корозії теплообмінника котла, радіаторів опалення. Повітряний клапан реагує завжди оперативно, вчасно виводячи назовні навіть мізерну порцію повітря.

Особливі технічні характеристики роблять данські насоси Grundfos універсальними. Їх можна не тільки монтувати в замкнутих магістралях, а й застосовувати в охолоджувальних установках. Щоб збільшити термін експлуатації подібних приладів, виробники радять дотримуватися рекомендацій виробника установки і створювати найбільш сприятливі умови для їх роботи.

У чому вони полягають? Розглянемо докладніше.

Необхідні вимоги

 • Данські циркуляційні насоси працюють максимально ефективно, якщо їх вал після монтажу знаходиться строго горизонтально. Саме тому встановлювати такий насос краще на вертикально розташованій трубі.
 • Якщо вибирається модель, доукомплектована повітряним клапаном, її монтаж необхідно проводити особливим чином – щоб напір води або будь-якого іншого теплоносія йшов не зверху вниз, а у зворотному напрямку. Тільки в цьому випадку клапан буде працювати.

Зверніть увагу! Коробка клем, що утримує електродвигун, має рухоме кріплення. Це дозволяє змінювати її положення, після того як пристрій буде встановлено.

 • У запропонованому асортименті є різні моделі. Одні можуть функціонувати, якщо температура теплоносія не перевищує +2 градусів за Цельсієм. Інші здатні витримати +110 градусів.
 • Вивести з ладу прилад здатний постійно утворюємий конденсат. Щоб цього уникнути, температура води всередині системи повинна бути на пару градусів вище температури з зовнішнього боку насоса.

Різні умови – різні обсяги робіт

Датський виробник випускає продукцію, здатну працювати в різних умовах і виконувати різні завдання:

 • Насоси Grundfos із серії ТР використовуються при монтажі систем промислового опалення. Їх монтаж виправданий в котельнях, які опалюють великі житлові мікрорайони або великі виробничі цехи.
 • Насоси із серії ups призначені для побутового застосування. Вони прекрасно себе зарекомендували при складанні опалювальних систем приватних заміських будинків і котеджів.
 • Для підключення двоконтурного котла краще використовувати моделі з серії Alpha. Вони ж гарні для монтажу теплих
  Grundfos серии UP
  Grundfos серии UP

  водяних підлог.

При покупці насосів Grundfos важливо враховувати й інші технічні характеристики, звертати увагу не тільки на марку моделі, але й на її потужність. Вона може коливатися від 25 до 245 Вт, тому і насос здатний перекачувати від 1 до 800 кубічних метрів рідини на годину. При цьому найпотужніший циркуляційний агрегат здатний відтворити висоту водяного стовпа, рівну 80 метрам. У продажу є моделі з дистанційним управлінням.

Головна перевага датської продукції полягає в тому, що практично всі насоси мають автоматичні блоки управління. Вони самостійно відстежують умови функціонування і коректують роботу установки, враховуючи час дня і сезонні погодні зміни. Все обладнання працює абсолютно безшумно. Потужність пристроїв має три ступені регулювання.

Зверніть увагу! Моделі із серії ТР можна встановлювати тільки на спеціально підготовлений під них фундамент. Для агрегатів із серії ups цього робити не треба.

Недолік у продукції датських виробників один – насос Grundfos можна встановлювати тільки горизонтально. Такий варіант монтажу, як показує практика, не завжди можливий.

 

Узагальнення

Як і багато інших, насоси від датської компанії Grundfos використовуються для забезпечення нормальної циркуляції теплоносія всередині закритої системи опалення. Їх застосування має цілий ряд експлуатаційних переваг. Саме вони дозволили подібної продукції зайняти гідне місце на ринку і завоювати популярність у споживачів.

Коментарі 1

Leave a Reply