Газовим котлам в багатоповерхівки “червоне світло”

Згідно з новими ДБН забороняється встановлення в будинках вище 3-х поверхів теплогенераторів на газу (газових котлів та конвекторів). Про це повідомив сайт Мінрегіонбуду з посиланням на фб-сторінку Віце-прем’єр-міністра Генадія Зубка.

Установка газових котлів в багатоповерхівках заборонена.Як повідомив Віце-прем’єр-міністр:

“Під час будівництва багатоквартирних житлових будинків не допускається розміщення побутових газових теплогенераторів з закритими та відкритими камерами згорання. Незабаром вступить у силу відповідний ДБН щодо газопостачання.”

Коли можна встановити газовий котел в багатоповерховому будинку?

На встановлення газових теплогенератрів тепер розповсюджуються жорсткі норми. Пан Зубко поінформував:

“Згідно нового ДБН, в індивідуальних житлових будинках та багатоквартирних житлових будинках поверховістю не більше 3 поверхів допускається встановлення газових теплогенераторів сумарною тепловою потужністю до 30 кВт, що забезпечують потреби опалення та гарячого водопостачання. Їх встановлення передбачається в приміщенні кухні заввишки не менше ніж 2,2 м з наявністю природного освітлення (незалежно від наявності плити), при цьому внутрішній об’єм кухні при застосуванні теплогенераторів з відкритою камерою згорання повинен бути на 6 м3 більше, передбаченого пунктом 9.27 ДБНу і площа припливного пристрою повинна складати не менше ніж 0,025 м2; в приміщеннях кухонь, інтегрованих в структуру житлової кімнати, допускається встановлення лише теплогенераторів з закритою камерою згоряння.
Теплова потужність конвекторів, що встановлюються у житлових приміщеннях, не повинна перевищувати 7,5 кВт, при цьому вказані приміщення повинні обладнуватись контролем довибухових концентрацій газу на рівні 20% нижньої концентраційної межі поширення полум’я.”

Заборона на встановлення побутових газових приладів пов’язана з підвищенням безпеки для жильців, – повідомляє законодавець. Противники ж таких норм, посилаються на відсутність статистики по вибухам через встановлені теплогенератори та підозрюють Мінрегіон в лобіюванні інтересів постачальників тепла для центрального опалення та ГВП (теплокомуненерго).

Джерело
Мінрегіон

Leave a Reply