Гідравлічне балансування системи опалення з GRUNDFOS ALPHA3

Гідравлічне балансування системи опалення – це процес розподілу води в радіаторах або трубах «теплої підлоги» таким чином, щоб у кожному з приміщень температура відповідала комфортним показниками.

Намагаючись заощадити, майбутні власники приватних будинків нерідко відмовляються від грамотно складеного проекту системи опалення, забуваючи, що тільки професійні розрахунки дозволять гарантувати рівномірний розподіл тепла в будинку і заощадять ваші гроші.

У правильно спроектованій і змонтованої системи гаряча вода рівномірно розподіляється по всіх радіаторах і контурам «теплої підлоги» незалежно від того, як далеко вони знаходяться від джерела тепла.

Оскільки гаряча вода завжди йде по шляху найменшого опору, в незбалансованій системі одні радіатори гарячі (ті, що ближче всього до котла), а інші – ледь теплі.

Система з та без гідравлчного бансування.

Є кілька способів збалансувати систему. Самий простий – за допомогою підкручування балансувального вентиля на радіаторах. Таке регулювання відбувається, грунтуючись виключно на суб’єктивних відчуттях господаря будинку і займає дуже багато часу.

Ще можна придбати тепловізор або прилад, що дозволяє виміряти витрату в радіаторі з допомогою ультразвуку. Але такими приладами потрібно вміти користуватися і правильно розраховувати дані.

Є також альтернативний і більш вигідний варіант – використовувати для перекачування і балансування багатофункціональний циркуляційний насос серії Грундфос ALPHA3.

многофункциональный насос серии ALPHA3

Користувач може без спеціальних навичок самостійно провести гідравлічне балансування системи опалення приватного будинку, практично це відбувається так:

Гідравлічне балансування насосом.

  1. Насос ALPHA3 монтується в систему опалення.
  2. На смартфон встановлюється безкоштовний додаток Grundfos Go Balance. Після запуску програма сама підкаже користувачеві, що йому потрібно робити і покроково буде вести всю процедуру балансування.
  3. На сам насос потрібно встановити бездротовий зчитувач ALPHA Reader і включити його.

Гідравлічне балансування системи опалення за допомогою ALPHA3 займає близько однієї години і після завершення роботи про неї можна забути на довгі роки. Балансування за допомогою GRUNDFOS ALPHA3 і ALPHA Reader дозволить отримати швидкий і якісний результат, а крім того, заощадити час і знизити витрати на паливо (до 20%) та електроенергію (10%).

Leave a Reply