Як пофарбувати радіатор опалення

Алюмінієві, сталеві, біметалеві батареї поставляються вже пофарбованими. Необхідність в їх фарбуванні може виникнути тільки внаслідок старіння, пошкодження шару фарби чи при необхідності зміни інтер’єру. Чавунні йдуть з заводу тільки прогрунтованими. Їх потрібно фарбувати вже при покупці або внаслідок старіння поверхневого шару. Як це зробити?

Скажемо зразу, є два способи фарбування батарей. Замовний та дорогий – порошковий, дешевий та муторний – емалевий.

Порошкове фарбування радіаторів

Алюмінієві, сталеві, біметалеві радіатори підлягають порошковому фарбуванню ще на заводі. Такий спосіб дає можливість отримати рівномірний шар, стійкий до корозійних впливів. Зазвичай радіатори фарбуються в білий колір, проте деякі виробники можуть пофарбувати й в інший. Така послуга буде коштувати додатково і прийдеться почекати.

Фарбовані сталеві батареї опалення.

Порошкове фарбування чавунних радіаторів – стандартна послуга продавців такого обладнання в Україні. Стандартним кольором є білий, однак можна замовити й інші кольори з лінійки RAL. Зазвичай колір не впливає на срок виконання замовлення.

До переваг порошкового фарбування батарей опалення відносяться:

  • висока якість та довговічність покриття
  • фарбується вже зібраний радіатор разом з заглушками та футорками

Перевозити пофарбовані батареї потрібно акуратно, щоб не пошкодити покриття. Їх перекладають картонними листами.

Фарбування батарей опалення рідкими фарбами

Фарбування радіаторів своїми руками зазвичай виконують коли порошкове немає сенсу або це надто дорого. Наприклад, при ремонті свого будинку, квартири. Або коли поблизу немає цехів з порошкового фарбування. Також вручну фарбують коли потрібно прибрати сколи фарби, подряпини.

Перед фарбування старих радіаторів їх потрібно підготувати:

  • зняти стару фарбу шпателем, металевим кругом, спеціальними розчинниками
  • зачистити наждачним папером, войлочним кругом
  • протерти від бруду та пилу

Для фарбування використовують декілька пензлів – стандартний. з подовженою ручкою, з тонкою щіткою. Повинна бути можливість без проблем дістати пензлем в самі складні місця.

Фарбування чугунного радіатора пензлем.

Роботи краще виконувати в літній період при відключеному опаленні. Кімната, де виконуються роботи, повинна добре провітрюватись. Щоб фарба не капала на підлогу під батарею підкладають поліетиленову плівку, газети, картон або інші підручні матеріали.

Дуже важливе питання: “Якою фарбою фарбувати радіатори?”. Можна, звичайно, зануритись в показники. Термостійкість і таке інше. Але навіщо! Виробники вже випускають продукти, компоновані спеціально для батарей опалення. На них і позначка є спеціальна. Наприклад, радіаторні фарби Hammerite купити Київ, Дніпро, Харків, Одеса, Львів та інші міста України можна в інтернет-магазині AGA UKRAINE.

Для ремонту сколів, подряпин на радіаторах добре використовувати спеціальні балончики з аерозолем. Спочатку його бажано розпилити на сховане місце – подивитись чи не буде звертання. Потім можна розпиляти і на лицьову сторону. Потрібно розпилювати середньо. При завеликому нанесенні фарба може потекти, при замалому – можуть з’явитись п’ятна.

 

 

Leave a Reply