Як працює котел на дизельному паливі?

Котел на дизельному паливі
Котел на дизельному паливі

Якщо перед вами постало питання вибору опалювального котла, то потрібно мати хоча б загальні уявлення про різні види котельного обладнання. В першу чергу доведеться визначитися, на якому паливі працюватиме ваш котел. У тих регіонах, де проблеми не тільки з газом, але і з електрикою, оптимальним варіантом будуть дизельні котли. Фахівці називають їх рідкопаливними. На відміну від них, твердопаливні пристрої працюють на дровах, вугіллі, торфі і другом твердому паливі.

Переваги і недоліки

У цій статті ми зупинимося саме на перших видах котлів і будемо акцентувати свою увагу на переваги і недоліки такого обладнання.

Почнемо з переваг дизельних котлів:

 1. Висока продуктивність, за допомогою якої вони можуть підтримувати оптимальну температуру у великих за розмірами приміщеннях.
 2. Для установки котла не потрібно збирати дозвільні документи від наглядових організацій, як це зазвичай робиться для газового обладнання.
 3. Доступність палива. В даний час солярка не дефіцит, її можна придбати на будь-якій автозаправній станції. Але краще купувати дизпаливо за оптовими цінами, замовивши тонну або дві. Це набагато скоротить витрати.

Щоб ефективно і правильно використовувати дизельні котли, необхідно звернути особливу увагу на їх недоліки:

 • Щоб паливо постійно не підливати в розширювальний бак для зберігання, потрібно встановити містку ємність на 100-200 літрів. Зазвичай такого обсягу вистачає на місяць, якщо опалюється невеликий заміський будинок.
 • Хочете ви того чи ні, але і від опалювального котла, і від місця зберігання солярки постійно буде виходити запах. З цим доведеться просто змиритися.
 • Дизельні котли не можна встановлювати в приміщеннях, де постійно користуються вогнем, наприклад, на кухні.
 • За правилами пожежної безпеки для них спеціально доведеться побудувати окреме приміщення, розділене перегородкою. В одній частині буде змонтований сам котел, а в другій бак для зберігання палива. З’єднуватися два цих елементу будуть трубопроводом.
 • У приміщення, де організована котельня, потрібно в обов’язковому порядку провести вентиляцію. Особлива вимога до димоходу котла – він повинен ефективно виводити продукти згоряння солярки.
 • Основна частина рідкопаливних котлів має напольную модифікацію, тому під них необхідно заливати хороше бетонну основу. А це витрати.
 • Пальники, що встановлюються в таких котлах, працюють дуже шумно – це особливість конструкції. Так от, якщо за стіною спальні встановити такий котел, то про спокій доведеться забути.
 • Тепер недоліки, пов’язані з використанням палива в холодну пору року. Ні для кого не секрет, що солярка під дією низьких температур починає густіти. Тому, монтуючи котельню, необхідно подбати про опалення даного приміщення.

Запам’ятайте! Температура всередині кімнати, де розташований котел на дизельному паливі, а також в місці зберігання солярки, повинна бути не менше +5 С.

До того ж доведеться подбати про утеплення трубопроводу, який з’єднує котел і ємність з дизпаливом. Звичайно, можна використовувати зимовий варіант солярки, але коштує він дорожче, та й все одно замерзає, якщо температура стає занадто низькою. Тому не варто ризикувати.

Багато обивателів вважають, що дизельні котли – це автономна система, яка працюватиме постійно і без проблем, лише б подавалася на пальник солярка. В цілому так воно і є, якщо ви обираєте просту конструкцію без удосконалень і опцій. Однак сучасні котли вимагають наявності автоматики та електричної енергії, яка цю автоматику і підтримує в робочому стані. Тепер уявіть, що електроенергія відключена, а це є досить частим явищем. Всі зручності експлуатації, а також вся безпеку в один момент зводяться нанівець.

Конструкція дизельного котла

По своїй конструкції цей котел нічим не відрізняється від газового. Єдина відмінність – це пальник, яка працює з подачею повітря. Звідси і її поділ на вентиляторну і з наддувом.

Необхідність такого виду пальника обумовлена специфікою згоряння солярки. Вона повинна подаватися в топкову камеру під тиском, розпорошуючись по всьому простору топки. Звідси і великий шум працюючого

Конструкція дизельного котла
Конструкція дизельного котла

обладнання. Це відлякує значну частину споживачів, незважаючи на переваги такого котла.

Компанії-виробники постійно ведуть роботу над удосконаленням пальників. Їм частково вдалося знизити показники шуму, але не повністю. Звідси висновок – влаштовувати котельню для дизельного котла найкраще в окремому приміщенні з хорошою звукоізоляцією.

Багато заміські забудовники проводять монтаж в підвалі. Непогане приміщення, але його потрібно добре заізольовані, встановити в ньому вентиляцію і провести заходи щодо вимогам пожежної безпеки.

Іноді трапляються ситуації, коли помістити ємність для зберігання палива вище котла не представляється можливим. Що робити в цьому випадку? Вихід один – встановити спеціальний пальник з глибоким показником всмоктування.

І ще один елемент, на який необхідно звернути особливу увагу. Це теплообмінник. У дизельних котлах найчастіше встановлюють або сталеві, або чавунні теплообмінники. Фахівці вважають, що другий варіант якісніше.

По-перше, чавун не так сильно реагує на конденсат, який утворюється всередині котла, тому процес корозії відбувається повільно. По-друге, товщина його стінки більше, ніж у сталевого аналога. Тому серед фахівців ходить жарт, що котел може від часу згнити і зруйнуватися, а чавунний теплообмінник буде працювати і працювати, нагріваючи теплоносій.

Необхідно сказати кілька слів і про сталеві теплообмінники. У них, наприклад, високий показник тепловіддачі. Вони легше чавуну. Правда, фахівці рекомендують використовувати такі дизельні котли лише на промислових об’єктах, а для житлового будівлі краще всього вибирати з чавунним теплообмінником.

Яку модель вибрати – настінну або підлогову

Якщо порівнювати настінний дизельний котел з підлоговим, то необхідно виділити його переваги і недоліки. Гідність у даної моделі всього одне – це невеликі габаритні розміри. А ось недоліків набагато більше.

По-перше, це вібрація, яку виробляє даний котел. Якщо при виборі цієї модифікації в магазині вас будуть запевняти, що це не так, не вірте. По-друге, через те, що настінні котли кріпляться до стіни, виникла необхідність полегшити їх конструкцію. Тому всі елементи виготовляють із сталі і міді. Але ці матеріали з чавуном не можуть зрівнятися, особливо в частині довговічної експлуатації.

Виробники гарантують, що підлоговий чавунний варіант котла пропрацює років 50, не менше. Хоча фахівці наводять факти, коли при правильній експлуатації і своєчасному обслуговуванні такі котли працювали більше 60 років. А ось настінний варіант відпрацює в 2 рази менше.

Leave a Reply