Як захиститись від брудної води. Рекомендації Viessmann

Пряма залежність здоров’я людини від якості питної води вже підтверджена науковими дослідженнями. Вона не тільки втамовує спрагу, а й постачає в організм людини до 25% добової потреби селену, заліза, магнію, кальцію, йоду, фтору та інших мікро- і макроелементів. Недолік цих речовин може привести до різних проблем здоров’я людини, але і надлишок також здатний завдати шкоди. Брудна вода не є добре.

На жаль, в більшості українських регіонів вода з-під крана не тільки містить надмірну кількість солей і металів, а й можуть містити шкідливі гази, наприклад, аміак .. А в деяких районах в ній можна знайти навіть радіоактивні гази, наприклад, радон. Вирішується ця проблема за допомогою систем водопідготовки, здатної нормалізувати склад води до «правильного».

Будь-яка вода, крім дистильованої, так чи інакше містить певні домішки. Які речовини в ній розчинені, залежить від її походження. Найчастіше в воді зустрічаються солі лужноземельних металів, особливо магнію і кальцію, які обумовлюють підвищену жорсткість води.

Що поганого в жорсткій воді

Жорстка вода може принести величезну кількість неприємностей в побуті. Розчинні солі кальцію і магнію кристалізуються при нагріванні і відкладаються у вигляді накипу на нагрівальних елементах побутових приладів (котлів, бойлерів, пральних і посудомийних машин, прасок та електрочайників), а також компонентах систем опалення. Це може привести в кращому випадку до зниження ефективності обладнання, в гіршому – його пошкодження або зовсім виходу з ладу. Наприклад, при сольових відкладеннях в гідравлічній частині котла збільшується навантаження на циркуляційний насос, що помітно скорочує його термін служби. У разі утворення шару накипу на теплообмінних поверхнях зменшується об’ємна витрата теплоносія, при цьому зростає ризик перегріву теплообмінника. А відкладення в трубопроводах і радіаторах товщиною всього в 1 мм знижують ефективність обігріву на 50% і з часом здатні привести до розтріскування труб опалювальної системи.

Тен після жорсткої води.

Сліди жорсткої води можна побачити навіть неозброєним поглядом:

 • з’являється жовтуватий наліт на сантехніці;
 • збільшується витрата миючих засобів – в жорсткій воді вони погано піняться, стають менш ефективними і гірше відмивають бруд;
 • псуються речі – при частій пранні матеріали сідають і стають “колючими” на дотик, втрачають яскравий колір, на них можуть навіть з’являтися плями і розводи;
 • при сольових відкладеннях в побутовому і інженерному устаткуванні, значно скорочується термін його служби.

Щоб позбутися від проблеми жорсткої води, з неї необхідно видалити солі кальцію і магнію, тобто пом’якшити воду. Зробити це можна різними способами, але найбільш поширеною сьогодні технологією є видалення солей жорсткості за принципом іонообміну. В процесі пом’якшення іони кальцію і магнію, що становлять жорсткість води, витягуються з неї і заміщаються іонами натрію. Технологія іонного обміну реалізується в багатьох побутових системах для пом’якшення води. Але якщо в простих фільтрах для їх нормальної роботи необхідно постійно відстежувати стан картриджа і не менше двох разів за рік міняти його на новий, то більш сучасні установки роблять це все автоматично, без участі людини.

Наприклад, компанія Viessmann пропонує користувачам серію станцій для пом’якшення води Aquahome, оснащених унікальним цифровим контролером. Він стежить за процесом пом’якшення води, її сольовим балансом і автоматично запускає регенерацію смоли при зниженні іонообмінної ємності завантаження, що підвищує економічну ефективність установки, яка особливо помітна при максимальному водоспоживання. Як пояснює інженер з розвитку напрямку Vitoset компанії Viessmann, запатентована технологія контролера дозволяє використовувати при роботі станції оптимальна кількість солі і води, необхідних для регенерації.

Лінійка Aquahome передбачає пристрої різної продуктивності під будь-які варіанти житла – від 1,1 м3 / ч, які підходять для невеликих квартир в багатоквартирних будинках, до 2,9 м3 / год для великих сімейних котеджів з постійним проживанням більше 5 осіб. Всі моделі мають компактний і привабливий дизайн, який зберігає максимум вільного місця навіть в невеликих приміщеннях.

Чим ще може бути небезпечна вода

У воді з-під крана можуть міститися не тільки солі жорсткості, а й інші компоненти, здатні завдати шкоди здоров’ю. У кожному разі її складу буде індивідуальний в залежності від географії місцевості і місця забору. Так, найбільша кількість домішок зазвичай виявляється в воді, що надходить в систему водопостачання з колодязя. Залежно від глибини гідротехнічної споруди в ній нерідко знаходять різні речовини, які проникають з поверхні з дощовими і талими водами:

 • токсичні сполуки від техногенних джерел забруднення (звалищ, автозаправок і т. п.);
 • різні продукти життєдіяльності тварин і людини;
 • нітрати і пестициди з полів і городів;
 • хвороботворні бактерії, які прекрасно себе почувають на відносно невеликій глибині побутових свердловин (до 50 метрів);
 • солі важких металів та ін.

Брудна вода.

Особливу небезпеку для людини становлять хімічні елементи, які не мають ні смаку, ні запаху. Визначити їх наявність у воді можна тільки лабораторним аналізом. У разі, коли будинок знаходиться в безпосередній близькості від потенційно небезпечного джерела забруднення, пом’якшувач рекомендується доповнити багатофункціональним фільтром. Наприклад, таким як Aquacarbon від Viessmann, який здатний очистити воду від пестицидів, а також поліпшити її колір і смак. Але краще за все цей фільтр видаляє молекули хлору. Тому його також рекомендується використовувати для очищення водопровідної води в квартирах.

Вода зі свердловин

Залежно від регіону їх глибина може становити від 40 до 280 метрів, тому всередину не проникають шкідливі речовини з поверхні, біологічні сполуки і техногенні продукти діяльності людини. Але навіть вона може не відповідати нормам якості питної води через підвищеного вмісту окремих з’єднань. Наприклад, в більшості районів України вода зі свердловини може містити підвищену кількість заліза і марганцю, , через яку користуватися нею дуже некомфортно. У подібних випадках доцільно встановлювати спеціалізоване рішення, таке як Aquamix N, розроблене спеціально для обробки води з свердловин. Ця станція не тільки пом’якшує воду, але і видаляє з води надлишкове залізо, марганець і невеликий вміст органічних сполук. По суті, в одному компактному приладі поєднані відразу декількох фільтрів, які окремо зажадали б значних фінансових вкладень і багато місця для установки.

Вода з крана в квартирах

Вода з центрального водопроводу також може бути жорсткою і недостатньо якісною. Причин тому кілька:

 • порушення технології знезараження води, через які в ній можуть залишатися хвороботворні мікроорганізми;
 • підвищений вміст хлору, що застосовується для знезараження води;
 • домішки, які не змогли затримати фільтри на очисній споруді;
 • включення сторонніх домішок, наприклад, іржі зі стінок труб водопроводу.

У більшості випадків водопровідну воду досить пом’якшити і позбавити від хлору, щоб їй стало комфортно користуватися. Для цього оптимально підійде компактна станція Aquahome DUO. У ній крім реагенту для пом’якшення води передбачений шар активованого вугілля, який усуває неприємний запах і присмак хлору, а також значно зменшує ризик зниження здатності, що фільтрує іонообмінний шар. Картриджі в установці не вимагають заміни, для тривалої роботи очисної станції потрібно лише періодично поповнювати сольовий бак, для чого буде достатньо придбати один мішок (25 кг) таблетованій солі.

«Новий продукт від Viessmann , Aquahome DUO, замінює відразу два пристрої з обробки води. Це ідеальне рішення для сучасної і економічною очищення води, яке забезпечить її комфортне використання для всіх мешканців будинку. Звертаю увагу, перед установкою обов’язково необхідний фільтр механічного очищення для зниження навантаження на фільтруючий матеріал основного пристрої »- зазначає Viessmann.

Leave a Reply