Як замінити батареї опалення за допомогою газозварювання

Заміна батарей опалення газозварюванням
Заміна батарей опалення газозварюванням

З необхідністю заміни батарей опалення рано чи пізно стикаються всі власники нерухомості. Поряд з питанням, який радіатор вибрати на зміну старому, доводиться вирішувати не менш важливу задачу – як його поміняти. Існує кілька способів зробити це, причому кожен має свої особливості, плюси і мінуси. Як стверджують професіонали, самим надійним і міцним методом раніше залишається газозварювання – заміну батарей опалення з його допомогою ми і розглянемо.

Кілька слів про газозварювання

Газозварювання опалення являє собою процес, під час якого кромки металевих частин опалювальної системи розігрівають і з’єднують за допомогою спеціального обладнання. Це призводить до того, що між ними утворюється розплавлений метал. Остигаючи, він створює міцне нерозривне з’єднання деталей, які зварювали між собою.

Особливість газозварки полягає в можливості застосування її для деталей з металу абсолютно будь-яких розмірів і форми. Як правило, газозварювальні роботи включають в себе наступні дії:

 • Деталі готують до зварювання.
 • Виконують зварювальні роботи, застосовуючи різні види зварного шва – стельовий, горизонтальний, вертикальний.
 • При необхідності накладений і остиглий шов проварюють в слабких місцях, заварюють на деталях тріщини.
 • Зварні шви зачищають.

Заміна радіаторів газозварюванням користується сьогодні високим попитом. Пояснити причину цього може практично будь-який фахівець, що розбирається в принципах роботи опалювальної системи і мав справу зі зварюванням. Тут значення мають нюанси вітчизняних опалювальних систем, особливо застосовуваних у багатоквартирних будинках. Їх експлуатація пов’язана з використанням теплоносія, що знаходиться в стані високого тиску.

Цей фактор, коли система постійно відчуває тиск на всі свої елементи, в поєднанні з можливими гідроударами може зробити згубний вплив на інші види з’єднань. У випадку аварії економічні переваги інших способів заміни батарей не просто будуть зведені до нуля, а переростуть у витрати на ремонт житлоплощі сусідів знизу і власної квартири. Про неприємності, пов’язаних з ремонтом опалювальної системи, що вийшла з ладу в невідповідний час, теж не слід забувати.

Віддають перевагу газозварювання фахівці погоджуються з тим, що на неї при монтажі потрібно більше зусиль і часу, але газозварюванню властива велика надійність і довговічність з’єднання. Міцність шва після зварювання, як правило, перевершує міцність труб, які варили. Це свідчить про те, що раптовий прорив опалювальної системи по шву повністю виключений. До того ж з’єднання зварюванням зовні виглядає непомітно і більш естетично. Тому саме газозварювання вважається найефективнішим і оптимальним варіантом з’єднання радіаторів і труб опалення квартири або заміського будинку.

Заміна радіаторів

Встановлення опалювальних батарей за допомогою газозварювання повинне проводитися кваліфікованим зварювальником, який має відповідну освіту і досвід багаторічної роботи. Також обов’язковою умовою є застосування якісного устаткування, що дозволяє зробити зварений шов необхідної надійності і міцності і відповідає вимогам безпеки.

Зверніть увагу! Якщо передбачається використовувати газозварювання для заміни батарей в квартирі, то перш ніж розпочати роботи, потрібно в обов’язковому порядку отримати необхідні на те дозволя. Враховуючи діючу заборону на зварювальні роботи в багатоквартирних будинках, без відповідних погоджень замість тепла і комфорту від нових радіаторів можна отримати значні штрафи.

Послідовність проведення зварювальних робіт теж важлива, так як всі етапи характеризуються своїми особливостями і вимагають безперервної уваги. Виділяють такі основні кроки при заміні радіаторів газозварюванням:

 1. Злив теплоносія з системи. Якщо цього не зробити передбаченим на те способом, то злив відбудеться під час демонтажу старого радіатора прямо в приміщенні, де проводяться роботи. У приватному будинку, як правило, видалити воду з опалювальної системи досить просто за допомогою призначеного для цього крана.
 2. Демонтаж старих батарей. Дії при цьому досить прості – труби обрізаються звичайною болгаркою. Робити це слід якомога акуратніше, щоб монтаж нових опалювальних приладів не викликав труднощів і пройшов швидко.
 3. Пакування нової батареї. Це можна виконати самостійно. Будуть потрібні лише деякі матеріали – пакувальна паста, розвідний ключ, льон, набір гайок під труби в системі. Гайки, ущільнені льоном і промазані пастою, накручують на труби, які виступають з радіатора. Потім з боку з’єднання з трубами системи встановлюють американку (кульовий кран зі згоном) і кран Маєвського.
 4. Монтаж нової батареї. Як правило, її встановлюють на місце старої. Підключення виробляють укручуванням крана в трубу, подальшим з’єднанням з американкою і підгонкою труби системи опалення для приварювання до стояка. Потім слід сам процес зварювання, а також встановлюють перемичку і кран на ній. Перемичка створить додаткову циркуляцію води, а кран на ній монтують за бажанням.

Вимоги до зварника і устаткуванню

Для багатьох вирішили замінити радіатори основним критерієм вибору зварника є вартість його послуг. Це не зовсім вірний підхід, тому що найчастіше невелика ціна відповідає низької кваліфікації і недостатнього досвіду майстра. Такий спеціаліст не забезпечить необхідну якість зварювання, герметичність системи та її надійність.

У будь-якому випадку у професійних фахівців, що займаються газозварюванням опалення та різної сантехніки, повинні бути:

 • Атестат зварника, що засвідчує кваліфікаційний рівень.
 • Діючий талон-допуск пожежної безпеки.
 • Позитивні відгуки.
 • Сучасне газозварювальне обладнання. Бажано використання апарату, що працює на суміші кисень-ацетилен. Також необхідно застосування присадного дроту.

За умови проведення заміни радіаторів досвідченим фахівцем система опалення після монтажу нових батарей стане більш продуктивною та ефективною.

Заміна радіаторів опалення з газозварюванням відео

Переваги газозварки перед різьбовим способом

 • У з’єднання більш естетичний вигляд при відсутності будь-яких сполучних конструкцій, гайок і фітингів.
 • Міцність місця з’єднання дуже висока і виключає порушення герметичності системи навіть під час перевищення номінального значення тиску.
 • Відсутність ущільнювачів, вживаних при судинних різьбленням, виключає прорив, пов’язаний з передчасним зносом цих складових, що обумовлює безвідмовність і довговічність конструкції.
 • Зварене з’єднання можна застосовувати в контурах з високим тиском, де різьбове не витримає навантаження.

Висновок

Міняти радіатори опалення найкраще із застосуванням газозварювання, особливо в багатоквартирних будинках, підключених до центральної опалювальної системи. У разі виконання робіт знаючим і досвідченим фахівцем часу буде витрачено відносно небагато, а з’єднання нового приладу опалення з системою вийде якісним, надійним, довговічним і майже непомітним.

Leave a Reply