Як заощадити на комуналці до 30%

Зимові місяці – найхолодніші, а зі зниженням температури зовнішнього повітря збільшується кількість теплової енергії, необхідної для підтримки комфортної температури будинку.

Велику роль розумному споживанні тепла будинком грає турбота керуючої компанії про це. У будинках, де працівники КК контролюють регулювання витрати теплової енергії з метою її заощадження, рахунки жителів за опалення помітно менше, ніж у інших.

Потрібно пам’ятати, що багато енергозберігаючих заходів мешканці можуть робити і самі.

Утеплення квартири.

Так, щоб не допускати перегріву квартири, фахівці рекомендують:

  • встановити тепловідбивні екрани за батареями;
  • не закривати батареї шторами, сушінням для білизни, меблями, радіаторними екранами;
  • покласти на підлогу килим;
  • стежити за закриттям дверей у під’їздах, вікон – у місцях загального користування;
  • провітрювати, розчинивши вікно на 10-15 хвилин;
  • якщо батареї занадто гарячі, скоротити споживання тепла спеціальним регулювальним вентилем (ручним або автоматичним) на радіаторі (за наявності технічної можливості).

Остання міра ефективніша, ніж звичне багатьом відкриття кватирки, адже так ви регулюєте не тільки температуру в приміщенні, але й обсяг спожитої теплової енергії в квартирі і, як наслідок, у всьому будинку, а відповідно зменшуєте свій рахунок.

Проводячи спільну роботу зі збільшення енергоефективності житлового фонду керуючі компанії та мешканці можуть значно скоротити обсяг споживаної теплової енергії, що, за попередніми даними, дозволить заощадити їм до 30% на нарахування за тепло.

Leave a Reply