Які труби краще для підлогового опалення

Сьогодні “тепла підлога” це не тільки опалення в спеціалізованих закладах (наприклад, дитсадках). Практично в кожному будинку, що будується або реконструюється, володарі бажають влаштувати електричне або водяне підлогове опалення. Які кращі труби, якщо воно буде водяним?

Труби для теплої підлоги.

Бренд

Незалежно від того, який тип труб вибраний, вони повинні бути якісними і відповідати нормативним вимогам. Вони заливаються стяжкою і відремонтувати або замінити їх потім дуже складно.

Як правило, високу якість гарантують перевірені в Україні бренди. Ми наведемо приклади, хоча реально їх набагато більше. Гідна якість у труб теплої підлоги брендів:

  • TECE
  • REHAU
  • GIACOMINI
  • KAN
  • SANCO
  • VALTEC
  • SANHA

Ці бренди перевірені мною особисто, як менеджером з продажу. На них було найбільше позитивних відгуків від інсталяторів.

Знайти необхідні матеріали досить просто. Вони є практично в кожному інтернет-магазині, будівельному гіпермаркеті, що реалізує комплектуючі для опалювальних систем. Наприклад, труба теплої підлоги в Києві і по всій Україні присутня в лінійці інтернет-магазину Progress Way.

Тип

Для влаштування теплої підлоги сьогодні найчастіше використовують поліетиленові, металопластикові, нержавіючі гофровані та мідні труби.

Поліетиленові

Для влаштування теплої підлоги призначені труби PEX s PE-RT. Перші – зшитий поліетилен, другі – термостійкий поліетилен. Поліетиленові труби відрізняються особливою гнучкістю і еластичністю. Вони досить зносостійкі і міцні. Поставляються в великих бухтах від 200 до 600 метрів, що дозволяє влаштувати великий контур без стиків Їх можна укладати єдиною лінією без з’єднань  і додаткових кріплень, що усуває ризик витоку або механічних пошкоджень при монтажі. Термін служби поліетиленових труб для теплої підлоги до 50 років при пральному монтажі та експлуатації. Мають достатню температурну стійкість. Труби PEX мають робочу температуру до + 95 °C, PE-RT – до + 75 °C . Трубу можна заливати бетоном. Як недолік можна відмітити необхідність фіксувати до підлоги додатковими кріпленнями щоб уникнути зміщення.

Металопластикові труби

Велике перевагу в системах опалення підлоги мають металопластикові труби. Вони зроблені з зшитого поліетилену і всередині знаходиться шар алюмінієвої фольги. Металопластикові труби це п’ятишарова труба – пластик – клей- алюміній – клей – пластик. Внутрішній шар складається із зшитого поліетилену з абсолютно гладкою поверхнею. Поліетилен не руйнується під дією корозії і окислення. Гладкий внутрішній шар поліетилену виключає засмічення всередині труби, що грає важливу роль в системах опалення «тепла підлога». Клейовий прошарок надійно скріплює поліетилен і алюмінієву трубу. Алюміній, як і мідь, має велику тепловіддачу, ефективно і швидко прогріває поверхню підлоги, має гарну гнучкість і збереження заданої форми. Зовнішній поліетиленовий шар захисний. Він має корозійну стійкість і необхідну міцність.
Монтаж металопластикової труби теплої підлоги є досить простим. Для цього не потрібно особливих навичок і наявності, будь-яких дорогих інструментів. Металопластикова труба має велику гнучкість, зберігає форму і монтується за допомогою різьбових або прес-фітингів. Такий вид монтажу люблять монтажники. З нею набагато простіше працювати, ніж з іншими видами матеріалу. Ціна на такий матеріал цілком доступна.

Мідні

Які труби для водяної теплої підлоги краще? Звичайно, мідні будуть вважатися найкращим варіантом. Мідь довговічна (служить по 100 років і більше). Вона має високу теплопровідність, а значить і тепловіддачу, що є вирішальним фактором для підлогового опалення. Мідні труби стійкі до корозії, мають низький коефіцієнт теплового розширення.
Головний недолік, який “грає” не на користь вибору міді – це ціна. Мідні труби значно дорожче труб з інших матеріалів. Крім того, через складнощі в монтажі, провести укладання мідного статі може тільки фахівець з професійним обладнанням. Що підвищує підсумкову вартість інсталяції.

Мідні труби для підлогового опалення.

Нержавіючі гофровані

Останнім часом набирають популярність труби з нержавіючої гофри. У цього матеріалу багато плюсів: довгий термін служби, висока міцність, легко гнеться без додаткових пристосувань, поставляється в бухтах. Завдяки цьому, є прекрасним рішенням для кімнат різної площі. Можна залити труби бетоном. Мінус – відносно висока ціна і обмежений асортимент в будівельних магазинах. Так само через своє «гофрування» такі труби додають шуму при пересуванні в них води. вибагливі до чистоти теплоносія.

Підсумок

З власного досвіду. Оптимальним рішенням для теплої підлоги є металопластикова труба. Вона вдало поєднує міцність, надійність та ціну. Бюджетним варіантом буде тепла підлога з труб з зшитого поліетилену, максимально надійним та енергоефективним – з міді.

Leave a Reply