Яку вибрати трубу для теплої підлоги

Водяна тепла підлога – добрий варіант для підвищення комфорту та опалення. Які труби для водяної теплої підлоги краще?

Вкладена труба теплої підлоги.

При монтажі теплої підлоги часто виникає питання які труби для водяної теплої підлоги краще? Крім правильного вибору способу укладання, важливо вибрати матеріал, з якого труби зроблені. Найчастіше для цих цілей використовуються такі труби:

 • мідні
 • металопластикові
 • із зшитого поліетилену (PEX-труби)
 • гофровані нержавіючі

Кожен тип труб має свої переваги і недоліки.

Труби з міді для теплої підлоги

Мідні труби для водяної теплої підлоги будуть вважатися найкращим варіантом. Матеріал довговічний (прослужить не один десяток років), має високу теплопровідність і тепловіддачу. Висока тепловіддача – вирішальний фактор для теплої підлоги. Але і мідь має кілька недоліків. Головний – це ціна. Мідні труби значно дорожче труб з інших матеріалів. Крім того, через складнощі в монтажі, провести укладання мідних труб потрібно довіряти фахівцю з професійним обладнанням. Тобто й монтаж буде дорожчим, ніж з інших матеріалів.

Мідна труба для теплої підлоги.

Металопластикові труби для теплої підлоги

Металопластикові труби – одні з найпопулярніших на даний момент для укладання водяних теплих підлог. Вони стійкі до корозії, легкі в монтажі, міцні, укладаються одним шматком. Через високу гнучкість їх можна монтувати в приміщеннях нестандартної форми. Труби з металопластику не вимагають спеціального обладнання, тому їх можна укладати самостійно. Варто звернути увагу на монтаж фітингів. Тут є свої нюанси. Неправильний під’єднання фітингу може привести до витоку і навіть розриву труби. У фінансовому плані, металопластикові труби є привабливим вибором. Ціна – доступна. Якщо виникає питання, які труби для водяної теплої підлоги краще – металопластикові будуть в пріоритеті.

Труби із зшитого поліетилену (PEX) для теплої підлоги

PEX-труби відрізняються особливою м’якістю і еластичністю. Вони зносостійкі і міцні. Поставляються в великих бухтах 100, 200, 600 метрів. Їх можна укладати єдиною лінією без з’єднань, що усуває ризик витоку або механічних пошкоджень при монтажі. Довговічні – термін служби при правильній укладці і експлуатації до 50 років. Мають високу температурну стійкість. Витримують температуру до + 95 °C, робоча 70-75°C. Така труба заливається бетоном. Мінус – через свою еластичність їх необхідно фіксувати до підлоги додатковими хомутами або вкладати в спеціальні мати, щоб уникнути розмотування. Якщо відповідати на питання яка труба для теплої підлоги краща – зшитий поліетилен є найкращим вибором з позиції ціна / якість.

Використовується два види PEX-труб:

 • PEX-A (пероксидне зшивання)
  Технологія, яка застосовується при зшиванні цього типу поліетиленових труб забезпечує рівномірну і високу ступінь зшивання, добра по міцності. Це робить трубу довговічною, особливо в місцях з’єднання з фітингами. PEX-A. Екологічно чистий матеріал.
 • PEX-B (силанове зшивання)
  Менш витратний метод зшивання. На відміну від PEX-A, після екструзії ступінь зшивання не перевищує 65%, що вимагає додаткової термічної обробки на високій температурі для збільшення ступеня зшивання. Є менш екологічним матеріалом. Вартість PEX-B нижче вартості PEX-A.
 • PEX-C (зшивання потоком електронів)
  Високий ступінь зшивки 75%. Труба виділяється високою міцністю і гнучкістю.

Гофрована нержавіюча труба для теплої підлоги

Останнім часом набирає популярність при влаштуванні теплої підлоги нержавіюча гофрована труба. У цього матеріалу багато плюсів: необмежений термін служби, легко гнеться без додаткового інструмента і великої кількості сполучних вузлів. Завдяки цьому, є прекрасним рішенням для маленьких приміщень. Знайшли широке застосування в старих будинках із зношеним теплопроводом і новобудовах завдяки можливості залити труби бетоном. Мінус – відносно висока ціна, потребують якісного теплоносія і обмежений асортимент в будівельних магазинах. Так само через свою «гофрування» такі труби додають шуму при пересуванні в них води.

В підсумку

Мідна труба для водяної теплої підлоги – кращий вибір. Проте, вона дорога, як по ціні , так і в монтажі. Оптимальні варіанти – металопластикові труби і труби із зшитого поліетилену. Перші міцніші і тримають форму, другі краще гнуться і дешевші.
Одна з переваг водяної теплої підлоги – її можна влаштовувати під різні типи покриття. Можна перейти на сайт компанії “Добра Підлога” і переглянути приклади підлогових матеріалів.

Leave a Reply