З’єднання пластикових труб. Який інструмент потрібен?

Якість систем опалення, водопостачання багато в чому залежить від вибраного типу з’єднання труб та хисту інсталятора. Розглянемо основні типи з’єднання труб, інструмент та який краще вибрати для влаштування системи своїми руками.

Основні типи з'єднань пластикових труб.

Обжим

Метод з’єднання труб за допомогою обжимних фітингів є найбільш є найбільш простим і прийнятним для простого обивателя. Для виконання з’єднання потрібен наступний інструмент: ножиці для різки труб, гайковий або розводний ключ, калібратор, пружина для згину. Знову ж ножиці можна замінити ножовкою по металу, калібратор – ножем, тобто не потрібно якогось спеціалізованого інструменту.
Принцип дії з’єднання пластикових труб оснований на обжимі кільця з прорізом за допомогою накидної гайки. При зятяжці гайки латунне кільце стягується й прижимає внутрішню поверхню труби до патрубка фітинга з резиновими кільцями.
При виборі цього методу необхідно забезпечити якісну підготовку кромки труби, щоб при надіванні не пошкодити й не зняти резинове кільце на фітингу. Важливо не перетянути з’єднання – його завжди можна підтянути. До речі, обжимні з’єднання потребують догляду і їх не можна мурувати в стіну. Рекомендується раз на рік їх проглядати і підтягувати при необхідності.
Хоча обжимні фітинги легко монтуються, вони достатньо дорогі.

Прес

Принцип дії прес-фітинга – на металевому штуцері з резиновими кільцями труба зажимається нержавіючою гільзою. з’єднання рахується довговічним, допускається його мурування в стіні, ховання за гіпсокартоном. Прес-з’єднання не потребують обслуговування.
Для цього методу, крім ножиць, калібратора, ножа, будуть потрібні спеціальні прес-кліщі. Після того, як труба надвинута на штуцер за допомогою прес-кліщів зажимається гільза 2 рази під різними кутами. З’єднання потрібно виконувати в точній послідовності згідно з інструкцією виробника та якісним інструментом. Зазвичай прес-кліщі купувати недоцільно і такий інструмент можна взяти в оренду. Наприклад, прокат інструмента Київ і область пропонує компанія SAMRENT.
Як налаштувати прес-кліщі VALTEC ви можете переглянути на відео:

Сварка

Сварка поліпропілену – надійний спосіб з’єднання поліпропіленових труб і фітингів. Такі трубопроводи можна монтувати в стіні. Для його виконання потрібен спеціальний інструмент – сварочний апарат. Частіше його називають “паяльник для поліпропіленових труб”. При сварці розплавляється поверхня труби і відповідна на фітингу, після чого вони зводяться, поліпропілен твердіє і забезпечує міцність з’єднання на рівні основного матеріалу.
Пайка поліпропіленових труб та фітингів цілком під силу навіть не фахівцю, але попередньо потрібно потренуватись. З’єднання буде якісним тільки при виконанні його в повній відповідності інструкції виробника труб. Інструмент можна придбати або взяти в оренду. Можна придбати китайський паяльник, проте важливо враховувати, що якість такого інструменту може бути низька. Високоякісний інструмент, наприклад чеський DYTRON, коштує недешево.
Як правильно паяти поліпропіленові труби і фітинги на відео від EKOPLASTIK:

Leave a Reply