Інверторні котли опалення

Інверторний котел опалення
Інверторний котел опалення

Застосування електричної енергії для опалення має безліч переваг. Так, якщо порівнювати таку систему з газовим опаленням, то варто зазначити, що електрика є в кожному будинку. Для електрокотла не потрібен дозвіл, такі котли невеликі, а ціна їх менше. Звичайно, вартість електроенергії для деяких користувачів може повністю нівелювати переваги. Але в даний час розробки спрямовані на підвищення ККД котлів, зменшення втрат тепла. І найперспективніша система в даному випадку – це інверторні котли опалення.

Як працює інверторний котел опалення

Як правило, якщо розглядати класичні електричні котли, то тут, принцип роботи – передача енергії до теплоносія здійснюється за допомогою ТЕНа. Так, якщо в конструкції є ТЕН, то потрібно передбачити також окреме місце для того щоб нагрівати воду, захист Тена від процесу корозії, а також врахувати втрати тепла.

Інверторні (або індукційні) котли опалення функціонують на принципі електромагнітної індукції.

Так, за допомогою змінного магнітного поля відбувається генерація індукційного струму. Для того щоб цей процес був реалізований, потрібно постійний струм з електричної мережі перетворювати в змінний струм. Цим і займається інвертор – він може працювати і від мережі, і від акумуляторів.

Так, інверторний котел опалення має два контури:

  • Магнітний. Генерує змінне магнітне поле.
  • Теплообмінник. Нагріває теплоносій.

Коли подається змінний струм, котушка створює магнітне поле, яке і здійснює нагрівання води, що знаходиться в системі труб.

 

Чим гарний і чим поганий інверторний котел

Інверторний котел опалення має кілька переваг:

  • Так як немає нагрівальних елементів, то експлуатаційні характеристики збільшуються.
  • Інерційність нагрівання маленька. Так, якщо в системі є відцентровий насос, то швидкість нагрівання носія тепла буде вище.
  • Зменшені вимоги до хімічним властивостям теплоносія. Адже нагрівальний елемент, в даному випадку – обмотка, не контактує прямим чином з водою. Тому хімічний склад носія тепла буде визначатися тільки властивостями радіаторів і труб.

Серед недоліків варто виділити:

  • Перш за все, вартість. Якщо порівнювати з котлами на ТЕНах, то інверторні котли будуть дорожче.
  • Досить великі розміри і вагу. Щоб організувати опалювальну систему у великих приміщеннях, буде потрібно об’ємна камера теплообміну, тому й більшу кількість витків в котушці.
  • Для регулювання потужності потрібна складна електронна система управління.

Незважаючи на наявність таких недоліків, кількість об’єктів, опалювальних котлами, які використовують інвертори для котлів опалення, зростає.

 

Організація опалювальної системи

Залежно від того, яка потужність, все інверторні котли можна поділити на такі типи:

  • Промислові. Вони мають великі габарити, досить складну систему перетворення струму (здійснює інвертор для котла опалення), об’ємні теплообмінники.
  • Побутові. Для такого виду моделей характерні відносно невеликі габарити, а також – можливість працювати від мережі і від акумуляторів.

Щоб організувати опалювальну систему інверторного типу, слід ретельно попередньо спроектувати її.

Коли котел працює – загальне навантаження в електромережі приміщень буде підвищуватися, тому прокладку проводки потрібно буде проводити з великим перетином.

Важливий аспект – це безпека котла. І цей нюанс повинен бути належним чином забезпечений. Так, буде потрібно встановити захисний електричний блок, який буде автоматично знеструмлюватиме котел, якщо в мережі будуть спостерігатися перепади напруги.

Leave a Reply