Тенові котли опалення

Теновий котел опалення
Теновий котел опалення

Для опалення приміщень існує два основних види електричних обігрівачів. Від типу електроживлення залежить, який саме тип котла варто вибрати. Від типу нагрівача, в свою чергу, залежатиме можливість регулювання температури теплоносія. Теновий котли опалення є найбільш популярними і поширеними нагрівальними приладами.

 

Електричний котел з ТЕНами

Даний нагрівальний компонент електричного котла – ТЕН для котла опалення, виготовлений у формі трубок. Трубки виготовлені з такого матеріалу, як титан або алюміній. Всередині трубки знаходяться контактні стрижні і спіраль напруження. Для того щоб запобігти такому явищу, як коротке замикання, спіраль розжарювання відокремлена від трубки допомогою кварцового піску, який є хорошим діелектриком. Пісок – це такий матеріал, який володіє відмінною теплопровідністю. Щоб запобігти потраплянню у внутрішню частину стрижня води, його кінці є герметичними.

Тен для котла опалення може бути двох типів: однокінцевим або двокінцевим. Найчастіше в електричних котлах застосовується перший тип Тена.

У такого Тена водні контакти розташовані тільки з одного боку стрижня. За своєю конструкцією такі електротени для котлів опалення нагадують звичайні кип’ятильники. Нагрівання теплоносія відбувається завжди з однаковою потужністю. Щоб температуру теплоносія можна було відрегулювати, доведеться відключити ТЕНи для котлів опалення. Так як у багатьох котлах використовується не тільки один ТЕН, то відключення одного або декількох ТЕНів дозволить знизити температурні показники теплоносія.

Серед переваг електричного ТеНового котла можна назвати той факт, що нагрівальний компонент не має прямого контакту з теплоносієм. Таким чином, ймовірність короткого замикання дорівнює нулю. Автоматичні вимикачі електричних котлів необхідні для того щоб в аварійній ситуації електротени для котлів опалювання не перегрілися. Котел, що не оснащений такими вимикачами, має деякі мінуси. У випадку якщо буде витік води з опалювальної системи, ТЕНи для котлів опалення перегорять.

В опалювальній системі з електричними котлами може застосовуватися такий компонент, як дистильована вода.

Вона необхідна для того щоб на ТЕНах не утворювалася накип. Можна використовувати і просту воду, але тоді буде утворюватися накип. Таке явище може суттєво знизити рівень ККД електричного нагрівача, а згодом це може призвести і до повної поломки Тена.

При виборі електричних котлів потрібно звернути увагу на один важливий момент. Тенів котли опалення повинні бути влаштовані таким чином, щоб була можливість поміняти ТЕН в разі його виходу з ладу.

Електричні котли можуть мати Тени різної потужності. Це необхідно для того щоб можна було легше відрегулювати потрібну температуру. Це дозволить у багатьох випадках заощадити кількість споживаної електроенергії. У разі якщо потрібна проміжна температура теплоносія, то можна застосувати такий пристрій, як реостат. Він дозволить відрегулювати за своїм розсудом температуру нагрівального елементу.

 

Переваги ТЕНових котлів опалення

Якщо у таких котлів є один істотний недолік, такий, як висока ціна на електроенергію, то це компенсується його іншими достоїнствами. За деякими параметрами ТеНові котли опалення можуть перевершувати агрегати, що працюють на твердому або рідкому типі палива. Такі котли виділяються своїм широким набором різноманітних функцій. За допомогою електричного котла можна організувати не тільки опалювальну систему, а й систему гарячого водопостачання.

Однокінцевий ТЕН
Однокінцевий ТЕН

Ще однією перевагою ТЕНових котлів можна назвати широкі можливості управління за допомогою контрольної панелі. Така панель дозволяє встановити найбільш підходящі для вас налаштування. Також ще одним достоїнством ТЕНових електричних котлів можна виділити той факт, що вони не вимагають проводити очищення від продуктів згоряння.

Електричні котли виділяються своїм гарним естетичним виглядом і різноманітністю дизайну. Крім того, вони мають досить компактним розміром.

Ще одна вагома перевага ТЕНових електричних котлів полягає в тому, що вони найбезпечніші з екологічної точки зору. Крім того, такий пристрій має відмінну протипожежним захистом.

Таке обладнання користується широким попитом, так як для роботи такої опалювальної системи можна використовувати енергію вітру або сонячних променів.

Опалювальні котли, що працюють на електриці, входять в прийнятну цінову категорію. Вони доступні будь-якої середньостатистичної сім’ї. Ціна такого котла, в першу чергу, залежатиме від його параметрів потужності. Також ціна може залежати від виробника або від того набору функцій, які доступні в тій чи іншій моделі електричного ТеНового котла.

Leave a Reply