Кімнатні рекуператори Vitovent – ні втратам тепла!

Компанія Viessmann, лідер інновацій в області опалення, представила установки децентралізованої кімнатної вентиляції Vitovent 100-D і Vitovent 050-D з функцією рекуперації тепла і вологості повітря.

Комнатный рекуператор VIESSMANN Vitovent фото.

Працюючи практично безшумно, кімнатний рекуператор забезпечує регульований повітрообмін в обсязі до 45 м³ / год. Завдяки вбудованій функції рекуперації вони дозволяють зберегти тепло, яке видаляється з приміщень та використовувати його для підігріву свіжого повітря. Це знижує тепловтрати при провітрюванні на величину більше ніж 90%. Електрична потужність кімнатного рекуператра Vitovent плаваюча. Максимальна для одного комплекту, що складається з двох рекуператорів і контролера, становить 10,2 Вт, а середня – приблизно 3 Вт, в два-три рази менше світлодіодної лампи.

Система децентралізованої вентиляції Vitovent вбудовується в наскрізні канали в зовнішній стіні приватного будинку, коттеджу, квартири. Працюючи попарно (один на приплив, другий на витяжку), пристрої забезпечують не тільки надходження свіжого повітря, а й видалення відпрацьованого. Таке рішення дозволяє реалізувати повноцінну припливно-витяжну вентиляцію приміщень і при цьому обійтися без монтажу складних вбудованих багатокімнатних систем повітроводів і використання потужних вентиляційних установок.

Монтувати систему вентиляції можна вже в експлуатованому будинку, навіть якщо вентиляція з рекуператором не була запланована на стадії проектування. Крім монтажу в стінові канали, пристрої можуть бути врізані в віконні блоки, для чого VIESSMANN передбачив наявність спеціального звукоізоляційного монтажного комплекту.

Як повідомляють в компанії: “У міській квартирі децентралізована система вирішує проблему вентиляції в разі неналежної роботи штатної пасивної або, наприклад, після установки пластикових вікон. Справа в тому, що старі будинки проектувалися з розрахунку на використання негерметичних дерев’яних віконних блоків, які забезпечували інфільтрацію повітря. Заміна вікон на сучасні фактично робить квартиру герметичною. Обмін повітря порушується, рівень кисню падає, тому необхідне рішення для вентиляції”.

Система є оптимальним рішенням для припливно-витяжної вентиляції віталень, спалень і дитячих кімнат. Крім скорочення витрат на опалення, вона забезпечує в приміщеннях постійну заміну використаного повітря свіжим, дозволяє регулювати рівень його вологості, створює тепловий комфорт без відкриття вікон і здійснює фільтрацію зовнішнього повітря, що особливо важливо для алергіків.

Пристрої Vitovent 100-D або Vitovent 050-D встановлюються попарно і працюють поперемінно. Поки одна установка забезпечує приплив свіжого повітря, інша робить видалення використаного назовні. При цьому вбудований керамічний акумулятор працює «на вихід» пристрою нагрівається теплом відпрацьованого повітря і абсорбує містяться в ньому водяні пари. Приблизно через 50-70 секунд напрямок обертання вентиляторів обох рекуператорів в парі змінюється на протилежний. Кімнатний рекуператор Vitovent, який раніше здійснював викид повітря з приміщення, починає працювати на втягування. Керамічний акумулятор підігріває свіже повітря накопиченим теплом і насичує його вологою. Така конфігурація забезпечує значну економію витрат на опалення. При цьому влітку рекуперацію можна відключити, щоб вночі в приміщення надходило прохолодне вуличне повітря.

Схема кімнатного рекуператора Vitovent.

Для контролю за роботою системи і синхронізації парних пристроїв використовуються блоки дистанційного керування. До кожного з них, в залежності від виконання і комплектації, можна одночасно підключити практично необмежену кількість вентиляційних установок з розбивкою до трьох робочих зон. Усередині них все пари працюють в одному режимі і з однією швидкістю. Для різних зон можна налаштовувати різні режими експлуатації і різні швидкості. В їх число входять:

  • екорежим з рекуперацією тепла
  • режим посиленої вентиляції при короткочасно підвищеній вологості
  • режим сну з відключенням вентилятора
  • режим провітрювання для нічного охолодження кімнат
  • режим з мінімальним енергоспоживанням на випадок тривалої відсутності жильців

Нові пристрої Vitovent доповнили представлену компанією в серпні 2018 року серію рішень для організації автономної припливно-витяжної вентиляції житлових приміщень.

Leave a Reply