Котел для опалення – який вибрати

Найголовніше – погода в домі. Це твердження вірне як для житлових будинків, так і для торгово-промислових будівель. Люди готові приходити частіше, працювати ефективніше і витрачати більше, якщо все навколо, в тому числі і температура всередині приміщення, сприяє цьому. Котел для опалення – ключовий елемент системи. Як його вибрати?

Базова інформація

Без допомоги фахівців тут точно не обійтися. Система опалення повинна бути детально продумана ще на рівні проектування будівлі. На практиці базова формула розрахунку необхідної потужності опалювального котла говорить: 1 кВт на 10 м2 опалювальної площі + додатково 15% резервної потужності. Котли для опалення бувають електричними, газовими, рідкопаливними і працюють на твердій біомасі.

Види котлів для опалення та їх особливості

Електричні

Електричні котли займають мало місця і прості в експлуатації, проте їх потужності вельми обмежені. До того ж енергослужби рідко видають дозвіл на використання електрокотла потужністю понад 15 кВт. Та й ставити його має сенс тільки в місцях, де не буває перебоїв з електрикою.

Газові

Газові котли найбільш економічні і ефективні. Вони екологічні, зручні в експлуатації, а сервісне обслуговування потрібно їм приблизно раз в 1-2 роки років.

Головний мінус для обладнання на зрідженому газі – висока вартість монтажних робіт і необхідність виділити квадратні метри під сховище палива – газгольдер. Газові котли діляться на настінні – невеликі, популярні у приватних домовласників пристрої, які можна розмістити на кухні або в холі, – і потужні підлогові, що вимагають установки в спеціально підготовленої котельні і мають куди більшу потужність.

Настінний котел Баксі.

Настінні опалювальні котли представлені в двох різних варіантах: з відкритими камерами, що використовують для горіння повітря з приміщення, і з закритими камерами – з особливою системою повітропроводів і димоходів. Нове слово в газовому опаленні – це настінні газові конденсаційні котли. Вони використовують теплову енергію газів, що відходять, яка подається в опалювальний контур. За допомогою цього досягається значна економія палива при дуже високому ККД (до 110%) і низькому рівні емісії шкідливих речовин.

Практика: вибираючи між одно- та двоконтурними настінними газовими котлами, слід звернути увагу на другі, оскільки вони здатні не тільки опалювати приміщення, але і давати гарячу воду в межах двох-трьох точок. Для організації гарячого водопостачання в разі підлогового котла потрібен додатковий зовнішній бойлер, насос і відповідна автоматика.

При виборі підлогового газового котла зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлений ​​газовий пальник (перевагу слід віддати довговічній стали), на наявність автоматичних функцій, на ступінь підготовки до монтажу, і, звичайно, на рівень ККД.

Рідкопаливні

Основна перевага рідкопаливних котлів – низькі теплові витрати при високому ККД. Використовуються вони, як правило, в місцях, де відсутня газовий магістральний трубопровід.

Рідкопаливні котли бувають низькотемпературні, що працюють без утворення конденсату, і конденсаційні. Другі є більш «цікавий» варіант, оскільки додатково використовують теплоту водяної пари, що утворюються в результаті згоряння пального. При виборі низькотемпературного рідкопаливного котла зверніть увагу на систему труб: температура мережної води повинна розподілятися рівномірно, щоб виключити ризик корозії металу.

Твердопаливні

Твердопаливні – це також гідна альтернатива іншим сучасним котлам для опалення. Прості в обслуговуванні, легкі в управлінні, вони економічно вигідні та ефективні. Твердопаливні котли діляться на традиційні (найпростіші класичні котли), пелетні і піролізні.

Пелетний котел.

Пелети – це побічний продукт деревообробної промисловості, що відрізняється більш високою теплопродуктивністю. Вони зручні тим, що їх можливо зберігати на деякому віддаленні від котла, наприклад, в баках в землі. Піролізні котли мають більш високий коефіцієнт корисної дії за рахунок додаткової енергії від використовуваного деревного палива. Відповідно, вони більш економно використовують паливо та залишають менше відходів.

Серед мінусів твердопаливних котлів можна назвати необхідність організації місця під зберігання палива, а також необхідність періодично чистити їх зсередини, тому перевагу варто віддати більш ергономічним моделям, а також моделям з автоматичною системою подачі палива і механізмом самоочищення. Придбати котел для опалення – тільки половина справи: необхідно ще переконатися, що він відповідає технічним умовам приміщення, знайти фахівців з монтажу, поставити котел на сервісне обслуговування.

А якщо мова йде, наприклад, про великому торговому комплексі або промисловому об’єкті? Обсяг роботи зростає в рази. Заощадити сили і час можна, звернувшись до надійного постачальника, який допоможе визначитися з вибором, і зробить всі роботи «від і до». Тепла вам і вашому дому!

Leave a Reply