Опалення дерев’яного будинку: які котли підійдуть краще

Опалення в дерев’яному будинку за рахунок печі поступово відходить в минуле. На поточний час все сильно змінилося. Розвиток технологій дозволяє реалізувати схему системи опалення в дерев’яному будинку, яка буде набагато комфортніша за пічну. Головне – це знати, та вибирати котел опалення, який підійде найкраще.

Критерії вибору котла для дерев’яного будинку

На ринку представлений великий вибір котлів. Вітчизняні і зарубіжні виробники пропонують широкий спект моделей. Незалежно від фінансового достатку кожен може підібрати для себе необхідне обладнання. Перед тим, як дерев’яний будинок купити чи будувати бажано визначитись з наступними питаннями:

 • який тип палива найкраще підійде для конкретного регіону?
 • як правильно розрахувати потужність котла для дерев’яного будинку?

Газовий агрегат – максимум комфорту

Переважна більшість господарів дерев’яних будинків вибирає саме обладнання на природному газу. В багатьох країнах газ є одним з найдешевших видів палива. З його допомогою можна організувати повністю автономну систему, якп потребує мінімум догляду. Перелік плюсів газових котлів:

 • Високий ККД.
  Навіть малопотужний апарат виробляє більшу кількість тепла, ніж його аналоги, що працюють на інших типах палива.
 • Проста експлуатації.
  Не потрібен склад для зберігання палива. Користуватися таким обладнанням легко – досить провести одноразове налаштування і він буде працювати весь сезон.
 • Довговічність.
  Якісний газовий агрегат прослужить від 7 років.

Головним недоліком газових котлів є ​​необхідність отримання спеціального дозволу на його установку. Також в багатьох місцях просто не проведені газові магістралі і питання з ним відпадає само собою. Всі інші мінуси повністю нівелюються достоїнствами.

Дизельне обладнання – хорошая альтернатива газу

Обладнання, що працює на дизелі, вирізняється викою автономністю і незалежністю від постачальників палива. Котли порівняно дешеві в обслуговуванні і прості в монтажі. Не потрібно організовувати складну конструкцію димаря. Єдине, що потрібно, – це організувати вивід труби у вигляді сендвіча.

Якщо було прийнято рішення встановити дизельний котел, то потрібно розуміти, що таке опалення обійдеться дорого. ККД цього обладнання варіюється від 80 до 90%, що є досить невисоким показником. А паливо для дизельних котлів коштує дорого.

Агрегат, який працює на дизелі, потрібно постійно контролювати. Бажано не рідше одного разу на день підходити до котла та оцінювати його роботу.

Обладнання для дизельного опалення обійдеться дорого, так як потрібні ємності для зберігання палива. Під котел та додаткове обладнання потрібно виділити відділене приміщення, бо віх них обов’язково будуть запахи.

Частіше дизельне опалення в дерев’яному будинку встановлюють якщо інші типи недоступні.

Котел на твердому паливі – дешеве опалення, яке потребує багато уваги

Тверде паливо користується такою ж популярністю, як і газ. Великий попит обумовлюється економічністю і екологічністю твердопаливного котла. Твердопаливний котел – найдешевший спосіб обігріву. Він спалює поновлюване паливо і відрізняється високою енергоефективністю.

Твердопаливний котел в будинку.

На ринку пропонується значний вибір такого роду агрегатів. Економія в цьому питанні не завжди виправдана – вирішивши купити найдешевшу модель, потрібно бути готовим до появи сажі, кіптяви і змиритися з необхідністю проведення частого чищення. Два основні мінуси котлів на твердому паливі – це необхідність виділення місця для зберігання палива і постійний догляд.

Електрокотел – високий комфорт за високу ціну

Устаткування, що використовує в своїй роботі ток, – іноді єдине рішення для тих регіонів, де не прокладені централізовані інженерні системи комунікації. Може використовуватись в якості додаткового або основного варіанту.

Сьогодні виробники пропонують широкий асортимент електрокотлів. На ринку представлені побутові моделі потужністю від 3 до 36 кВт. Такий широкий спектр продуктивності дозволяє замовити прилад для дерев’яного будинку будь-яких розмірів. Переваги обладнання:

 • малі габарити;
 • безпека експлуатації;
 • повна автономність;
 • дешеве обладнання;
 • ККД до 100%.

Недолік в тому, що електроенергія – це найдорожчий енергоносій. Тому, навіть незважаючи на низьку вартість агрегату, експлуатація такої системи обійдеться дорого.

Електрокотли повністю безпечні для дерев’яного будинку. Але щоб уникнути проблем, необхідно поставити лічильник і вибрати правильний кабель.

Потужність котла опалення  в дерев’яному будинку

Щоб визначитися з оптимальною продуктивністю котла, зовсім необов’язково звертатися за допомогою до фахівця. Для цього потрібно лише визначити величину теплових втрат. Знаючи це значення, його необхідно помножити на площу будинку і отримане число буде потрібною потужністю.

Якщо споруда жодним чином не утеплена, то для обігріву одного метра квадратного буде потрібно близько 150 Вт/м.кв. Для будівель зі старими вікнами і фасадом, але вкритими утеплювачем, що не пропускає холод, оптимальним значенням буде 80-120 Вт/м 2 . Що стосується будинків з хорошою теплоізоляцією горищних і підвальних перекриттів, пластиковими склопакетами, утепленими дверними отворами, правильно влаштованим повітрообміном, то для їх обігріву буде достатньо 50- 70 Вт/м.кв.

Загалом, котел для опалення в дерев’яному будинку нічим не відрізняється від такого ж для інших типів будівель. Головне, правильно підбрати тип палива і потужність.

Leave a Reply