Опалювальний котел 4.0: розповідає VIESSMANN

Опалювальний котел 4.0: що вміє і як вибрати

Котел зі смартфоном.

Цифрові опалювальні системи ще 10 років тому здавалися фантастикою. Все перевернула четверта промислова революція: у 2011 році на одній з індустріальних виставок уряд Німеччини заговорило про перспективи застосування цифрових технологій у виробництві. Не дивно, що саме німці стали одними з піонерів і в створенні розумної опалювальної техніки. Компанія Viessmann розповідає, за якими ознаками можна дізнатися котел 4.0 і як його правильно вибрати.

Автоматичне введення в експлуатацію

Цифрова настройка витісняє звичний інструмент – він тепер застосовується тільки для окремих робіт. При запуску опалювального котла 4.0 монтажники використовують смартфон або планшет.

«Потрібно просто слідувати інструкціям в додатку, яке завантажується на телефон. Решта котел зробить сам. Наприклад, в нових Viessmann Vitodens 200 система Lambda Pro Plus сама підлаштовується під оптимальну роботу з газом за 40-50 секунд. Пальник автоматично адаптується під довжину димоходу до 25 метрів і геодезичну висоту. На котлах, які не забезпечених подібною системою, при першому введенні в експлуатацію всі налаштування проводять вручну», – розповідає Анатолій Харитонов, референт Академії Viessmann в Росії.

Цифрове управління

Погодозалежною автоматикою сьогодні нікого не здивувати, нею оснащені і попередні покоління. Котел 4.0 повноцінно «спілкується» з власником через смартфон: відправляє повідомлення про стан системи опалення, нагадує про терміни техобслуговування, аналізує витрати енергоносія, підтримує опалювальний розпорядок дня і т. Д.

Але не варто плутати апгрейд з технікою 4.0. «« Забалакати» може і котел попереднього покоління, якщо встановити на нього спеціальний девайс. На наші теплогенератори не раніше 2004 року випуску для цього ставиться модуль Vitoconnect , – розповідає Ігор Кенінг, керівник Академіі Viessmann. – А в цифровому поколінні Vitodens 200 ця функція є вбудованою. Власник викачує додаток ViCare на смартфон і активує точку Wi-Fi на котлі. Як тільки останній виявляється в мережі, він самостійно встановлює зв’язок з додатком ».

Сучасні інженерні рішення в конструкції котла

На перший погляд здається, що під корпусом все теплогенератори однакові: теплообмінник, пальник, гідравліка. Але це не так. У поколінні 4.0 деталі котла створюються за допомогою високотехнологічних засобів САПР – розраховують навіть форму, діаметр і розташування отворів на пальнику. Основні вузли теплогенераторів цифрової епохи мають фантастичні (у порівнянні з попередниками) показники.

Приклад – технологія MatriX Plus: ця пальник працює з модуляцією 1:17, її мінімальна потужність – 1,9 кВт (як у чайника). Котли, оснащені таким пальником, максимально ефективно і екологічно витрачають газ. Вони здатні економити до 2 5 % енергоносія, а також істотно скоротити викиди в атмосферу.

Leave a Reply