Використання електрокотла для опалення приватного будинку

Електрокотел для опалення приватного будинку
Електрокотел для опалення приватного будинку

При плануванні будівництва, перебудови або капітального ремонту приватного будинку одним з найважливіших питань стає організація в ньому опалення. Особливо гостро ця проблема стоїть там, де раніше зовсім не було ніякої опалювальної системи, або де опалювалися по-старому – дровами і вугіллям. Для тих, хто планує після ремонту частково або повністю відійти від пічного опалення, сучасна промисловість пропонує два можливих рішення. Перше – опалення за допомогою природного газу. Друге – за допомогою електрики. Використання газового або електрокотла для опалення приватного будинку – прекрасна можливість жити в заміських умовах комфортно і сучасно.

Зараз все більше міських жителів мріють про своє «Простоквашино». Але, насолоджуючись близькістю до природи, ніхто не хоче відмовлятися від звичного комфорту. Ось чому все більша кількість власників «заміських резиденцій» цікавить установка опалення на дачі. Створюване тепло не тільки зігріває своїх господарів, але й не дозволяє промерзати дому холодною зимою. А це покращує його внутрішній мікроклімат, а також продовжує термін його безремонтної експлуатації.

Як вже говорилося, сучасні опалювальні системи для заміського будинку можуть використовувати як джерело тепла газ або електрику. При наявності централізованого холодного водопостачання, використовуючи обидва енергоносія, можна організувати індивідуальну систему парового опалення. Для цього знадобиться встановити теплорозподільного радіатори, з’єднати їх трубами, але підключити їх не до теплоцентралі, а до нагрівального пристрою – котлу. Останній розігріває проходить по ньому воду, спалюючи газ, або за допомогою електричного нагріваючого елементу.

Якщо електричне опалення – єдина альтернатива печі

Очевидно, що для установки газового котла до будинку, крім холодної води, повинен бути підведений ще й газопровід. Такою розкішшю поки можуть похвалитися далеко не всі населені пункти Україн. У той час як електрика поширене вже майже повсюдно. Тому для багатьох електрична система опалення заміського будинку – це єдина можлива альтернатива вугіллю. Причому економічно більш вигідна.

Але навіть там, де є можливість вибору між газом і електрикою, знаходиться чимало тих, хто відносно недорогому газовому опаленню воліє електричне. І тому знаходиться ряд пояснень.

Чому електрична, а не газова система?

Насамперед, це простота установки і узгодження. Для того щоб встановити газовий котел, необхідно підвести вдвічі більше комунікацій. Узгодження їх розміщення може стати непереборною завданням через досить жорстких вимог, що пред’являються газовими службами до місця і приміщенню, в якому планується установка газового котла. Крім підвідних систем газу, води і електрики (управління газового котла, як правило, електричне), необхідно ще більшою мірою подбати про канал відведення продуктів згоряння (шкідливого для організму чадного газу) – димоході.

У той час як більш компактний і естетичний електричний котел можна встановити в будь-якому зручному вам місці. При роботі він не виділяє ніяких побічних продуктів, для відведення яких необхідно продумувати додаткові комунікації. Рівень шуму електричного котла в рази нижче. Єдиною умовою узгодження його в службі енергонагляду є наявність виділеної силової лінії відповідної потужності і пристрою захисного відключення на ній.

Важливою перевагою електричного котла при організації опалення заміського будинку є його відносна «самостійність». Його використання не має на увазі безперервного контролю. В разі перебоїв в подачі газу велика ймовірність його витоку, тому залишати включений газовий котел без нагляду вкрай небезпечно. У той час як електричний котел безболісно переносить короткочасні (до доби) відключення електроенергії, автоматично включаючись у міру появи напруги в мережі.

Найгірше, що може трапитися з електричним і газовим котлами (і будь-якою системою парового опалення) у разі тривалого їх відключення в мороз – це промерзання. Замерзаючи в котлі і трубах, вода розширюється і попросту розриває їх. Тому, надовго залишаючи систему індивідуального опалення у вимкненому стані, необхідно зливати всю воду з котла і труб – щоб уникнути непоправних поломок.

В даний час набирають популярність вбудовувані електричні системи опалення – кабельна або інфрачервона плівкова тепла підлога. Нагрівальні елементи цих систем непомітні. Тепло, створюване ними, рівномірно розподіляється знизу вгору, підтримуючи більш комфортний температурний фон. Але через більшу твердість проміжного енергоносія (кахлю і бетонного розчину) в порівнянні з водою енергоефективність теплої підлоги виявляється в 1,5 рази нижче електропарової системи опалення. А це означає великі витрати на електроенергію в порівнянні з газовим котлом.

Leave a Reply