Піч з водяним контуром: переваги, особливості (ч.1)

Тверде паливо в Україні є в достатній кількості і скорочення його кількості не передбачається. Вугілля, дерево, пелети на рослинній сировині, торф. Таке паливо присутнє в достатній кількості. Піч з водяним контуром дешевша котла та має більше функцій.

Піч металева з водяним контуром розріз.

Ціни на вітчизняні опалювальні печі з водяним контуром починаються від 100 USD, середня вартість приблизно 300-500 USD. Якісний котел на ту ж теплову потужність коштує як мінімум в три-чотири рази дорожче. Дрова дешеві в західному та північному регіонах, вугілля – в Львівській, Донецькій, Луганській, Дніпрпетровській областях, торф в Рівненській, Вінницікій, Житомирській, Волиньській областях. ні – лісники тільки раді будуть, якщо хтось хмиз прибере. При спалюванні дров виділяється рівно стільки вуглекислого газу, скільки дерево його вилучило на свій ріст. Переваги корисних копалин для печі в тому, що згоряння розтягується в часі. Так що опалення твердим паливом в своєму будинку порівняно екологічне.

Побудувати цегляну або виготовити металеву піч своїми руками справа непроста, проте не потребує особливого обладнання чи виробничих умов.

Ціна металевої печі в водяним контуром невисока, але доставка важкого і об’ємного виробу в віддалені райони, організація логістики може обійтися більше її вартості. В такому разі виникає питання: «Чи можна зробити піч з водяним контуром своїми руками?» Питання цілком вирішуване. Конструкція печі склалася давно, коли про водяне опалення ще й не думали. Побудувати цегляну піч з контуром водяного опалення своїми руками можна, але при цьому потрібно врахувати ряд специфічних моментів. Саме про неї ця стаття.

Варто зауважити: зробити естетичною грубку з водяним контуром складніше, ніж без нього і потребує більших зусиль. Можливо все ж таки вибрати твердопаливний котел? Вирішувати вам.

Цегляна піч з водяною рубашкою в процесі будівництва.

Про недоліки та переваги цегли для печі

Цегляна піч – важка споруда, яка потребує під себе окремого фундаменту і капітальних будівельних робіт. Вбудувати водяний регістр в піч з цегли набагато складніше, ніж в сталеву. Але в той же час:

  • цегляна піч підтримує в будинку оптимальну вологість – поглинає надлишок парів води з прохолодного повітря і віддає їх при нагріванні під час топки;
  • від стін до середини кімнати все тепліше – цегляна піч створює в приміщенні оптимальний для здоров’я температурний режим;
  • потоки нагрітого піччю повітря створюють перед вікнами спадну теплову завісу, яка більш ефективна для зменшення тепловтрат ніж висхідна від радіаторів опалення
    завдяки поглинанню влітку надлишкового тепла і віддачі взимку недостатнього через фундамент в будинку створюється оптимальний мікроклімат;
  • наявність цегляної печі стабілізує осідання будівлі, робить його більш надійним, стійким і довговічним.

Відомо чимало випадків, коли міцні будинки з пічним опаленням після переходу на центральне опалення від котла починали руйнуватися.

Перегляньте відео в 3-D форматі проект печі в з великою топкою та водяною сорочкою:

Част. 2 “Піч vs котел. Купити чи зробити своїми руками?” – перейти

Leave a Reply