Поради для влаштування економного електричного опалення

Електричне опалення традиційно, ще з радянських часів, вважається надто дорогим і рекомендується для монтажу тільки в особливих випадках. Якщо інші джерела недоступні або воно працює періодично. Чи можна зробити економне електричне опалення?  Так! Сучасні технології дозволяють опалювати будинки за допомогою електрокотлів досить економічно і ефективно. Нижче кілька порад, як це можна зробити.

Електричний котел: резервний чи основний

Вибирайте електрокотел в залежності від передбачуваного варіанта використання: резервного або основного джерела тепла. Провідні виробники випускають моделі електрокотлів з необхідним набором функцій в залежності від того, як буде використовуватися теплогенератор.

Електричний котел вісман - економне опалення.

Якщо котел передбачається встановити в якості основного джерела тепла, то краще вибрати модель з погодозалежною терморегуляцією. Такий оснащується контролерами, які регулюють роботу нагрівальних елементів відповідно до показань датчика температури вуличного і кімнатного повітря. Діапазон модуляції на високотехнологічних моделях номінальною потужністю 4-8 кВт і 12-24 кВт може варіюватися від 0,4 до 8 кВт і від 1,3 до 24 кВт відповідно.

Часто електричний котел використовується резервного джерела тепла. Сучасні моделі оснащуються пристроями, які дозволяють синхронізувати його взаємодію з іншим устаткуванням в системі з електричним опаленням.

“Електричний котел може самостійно запускатися тільки до ранку, коли згасає вогонь в каміні або прогорають дрова в твердопаливному котлі. Весь інший час він не працює, електрики не витрачає. Такі можливості реалізовані, наприклад, в котлі Vitotron 100, – розповідає Ігор Кеніг, керівник Академії Viessmann. – При використанні його в якості резервного джерела тепла я раджу вибирати модель з контролером, що підтримує постійну температуру подачі. Її можна запрограмувати в діапазоні від +20 до +85 ° C”.

Багатоконтурність та співпраця з теплоакумулятором

Вибирайте електрокотел з можливістю підтримувати додаткові контури і комунікувати з теплоакумулятором. Сьогодні на ринку вже є електричні котли, які можуть підтримувати до восьми додаткових контурів і управляти ними. Відповідно, не доведеться витрачатися на організацію складної системи, так як ці теплогенератори самостійно і ефективно вирішують завдання по нагріванню гарячої води, підтримки лінії рециркуляції ГВП, комунікують з буферними ємностями.

Останнє особливо важливо, тому що подібна схема котельної дозволяє акумулювати тепло в період мінімальних тарифів на електроенергію, а потім поступово витрачати його, знижуючи вартість опалення.

“Наявність накопичувальної буферної ємності дозволяє повністю опалюватися за нічним тарифом в добру половину зимових днів, – пояснює Ігор Кеніг, керівник Академії Viessmannї. – Головне – правильно розрахувати обсяг буфера. Для цього потрібно врахувати теплові втрати будинку, тип використовуваного теплоносія – воду або антифриз, кількість радіаторів, наявність теплої підлоги. Але для спрощеного підбору покупцям наших електрокотлів Vitotron 100 ми радимо користуватися правилом: 30-50 літрів обсягу буферної ємності на кожен кіловат теплогенератора.

Експерт попереджає, що використання в якості теплоносія антифризу не допоможе заощадити. При підключенні накопичувального резервуара цією рідиною потрібно заповнити весь обсяг буферної ємності, що може суттєво вдарити по гаманцю.

Вибирайте економне електричне опалення

Вибирайте електрокотел з вбудованими системами економії енергоресурсів: чим їх більше , тим краще

Автоматична модуляція сили нагрівальних елементів, погодозалежний контролер – це далеко не всі технічні рішення, якими може бути оснащений економічний електрокотел.

Як мінімум, в ньому повинні бути реалізовані можливості:

  • примусово обмежувати потужність
  • програмувати в добовому або тижневому циклі не тільки температуру в приміщеннях
  • циркуляційний насос з частотним регулюванням.

Економічне електроопалення насос wilo.

Це дозволяє більш плавно контролювати роботу устаткування, не витрачати зайву енергію, уникати шумів і гідроударів при запуску.

У деяких сучасних моделях електрокотлів передбачена можливість запрограмувати залежність роботи циркуляційного насоса від інших пристроїв: наприклад, поки гріється вода в бойлері, насос буде зупинено, а нагрів теплогенератора – заблокований. Таким чином забезпечується можливість уникнути перевитрати електроенергії.

Не котлом єдиним…

При використанні дорогих джерел для опалення, а саме таким є електроенергія, дуже важливо не витрачати її даремно. Для цього, попередньо потрібно продумати та втілити в життя термомодернізацію будинку. Для цього потрібно якісно утеплити будинок, замінити вікна та двері на сучасні. Наприклад, металопластикові. Поставити трьох-, чотирьох- або навіть п’ятикамерні склопакети. Ці інвестиції раз в декілька десятків років і допоможуть знизити тепловтрати (а значить і економити електроенергію) в декілька разів.

Рівень газифікації в Україні на сьогоднішній день становить 75%: багатьом нашим співвітчизникам блакитне паливо недоступно. При будівництві власного будинку вони вибирають між твердопаливними, рідкопаливними і електричними котлами. Сучасні технології та розробки руйнують стереотип “дороге електричне опалення” і доводять, що системи з електрокотлами можуть бути економічними і ефективними.

Leave a Reply