Котельня: енергоефективні комплектуючі

Чому потрібно приділити найбільше уваги, щоб котельня була максимально енергоефективною, надійною та безпечною?

Власники котелень на будь-якому виді палива рано чи пізно стикаються з питанням – як можна скоротити витрати на енергоносії. Питання не стоятиме так гостро, якщо прийняти правильне рішення на етапі будівництва, а ще краще – на етапі проектування. Ефективність котельні залежить як від ККД котла,  так і від супутнього обладнання, про яке ми і поговоримо в цій статті

Теплоакумулятор в котельні

Важливим елементом будь-якої котельні на біопаливі або з декількома джерелами тепла є теплоакумулятор. Саме він відокремлює котельний контур від контуру теплоспоживання.  Розмір баку прямо впливає на витрату палива. Чим більше ємність теплоакумулятора, тим рідше потрібно запускати котел, менша ймовірність закипання котла при повному завантаженні твердого палива.

Теплоакумулятор в системі опалення.

Якщо ви використовуєте сонячні колектори або нічний тариф електроенергії, то вам обов’язково потрібно буферна ємність.
Бак-акумулятор призначений для накопичення тепла від геліоколектора. Ці баки комплектуються якісної теплоізоляцією для того, щоб в періоди відсутності розбору тепла воно зберігалося в баку, не змушуючи котел включатися для компенсації тепловтрат.

Бойлер ГВП

Друга ємність, яка часто застосовується в котельні – це бойлер ГВП. Часто ще одна ємність займає додаткове місце в котельні, якого часто недостатньо або просто немає. В цьому випадку краще використовувати модуль проточного нагріву гарячої води, який просто кріпиться на буферний накопичувач. Він займає мало місця, закритий в ефективну теплоізоляцію і не зберігає теплу воду, в якій може утворитися легионелла.

Насосні групи

Ще 10 років тому до готових насосних груп, гідрострелкам і розподільним колекторам від виробників інсталятори ставилися досить скептично через їх дорожнечу.

Однак сьогодні насосні групи присутні майже в кожній енергоефективній котельні. Регулюючий клапан для погозалежного опалення, теплоізоляційний кожух, заводська збірка з офіційною гарантією, компактність і приємний зовнішній вигляд з часом переконали замовників і інсталяторів в необхідності їх застосування.

Кран для розширювального бака

При нагріванні і охолодженні води в системі опалення її об’єм змінюється, що тягне за собою зміну тиску. Розширювальний бак встановлюється для того, щоб при підвищенні тиску дорога гаряча вода не йшла в каналізацію через запобіжний клапан, а при зниженні тиску в система не підживлювалась холодною водою, яку необхідно пом’якшити і нагріти. Це призвело б до суттєвих додаткових витрат. Саме тому важливо правильно підібрати обсяг розширювального бака. Не менш важливим є його регулярне обслуговування, яке полягає в перевірці тиску в мембрані. Процес цей не складний і нічим не відрізняється від перевірки тиску в велосипедному колесі, однак є один нюанс – перед перевіркою необхідно злити воду з бака, а після вимірювання – знову його наповнити. Якщо в результаті перевірки бака з’ясувалося, що мембрана несправна, необхідно від’єднати бак від системи опалення та замінити його. Допоможе це зробити легко і швидко спеціальний кран для розширювального бака.

Група безпеки котла

Є невід’ємною частиною будь-якої котельні з підлоговими котлами. Включає в себе три елементи:

  • запобіжний клапан для безпечного нагріву води в котлі
  • манометр для візуального контролю тиску
  • клапан автоматичного випуску повітря з теплообмінника котла або системи опалення.

Група безпеки котла.

Все це знаходиться в ефективній теплоізоляції. Яку економію приносить група безпеки? Наприклад, запобігає ппридбанню нового котла.

Термостатичний змішувальний клапан

Ще одним елементом, що забезпечує безпечну роботу підлогового котла, є триходовий змішувальний термостатичний клапан. Його завдання – не допустити утворення конденсату на стінках «хвостових» поверхонь теплообмінника котла. Цей конденсат, сприяючи утворенню нагару, погіршує ефективність теплообмінника і призводить до підвищеної витрати палива. Крім того, випадаючий конденсат – це розчин вугільної і сірчаної кислоти, який роз’їдає теплообмінник з боку газів, що відходять.

Сепаратор повітря

Лабораторні експерименти показали, що звичайні клапани автоматичного випуску повітря ефективно працюють тільки при вимкнених насосах в котельні або при дуже малих швидкостях води в трубах, менше 0,15 м / с. Такої швидкості практично не буває в котельні, за винятком тих випадків, коли застосовується розподільний колектор («гребінка»), спеціально виготовлений з труб великого діаметра для забезпечення низької швидкості теплоносія. В інших випадках, при середній швидкості води в трубах 2-3 м / с – повітря з системи не виходить. Воно просто пролітає повз «розповітрювачі», не встигаючи в них піднятися. Повітря в системі опалення може привести до наступних проблем: шум у трубах і радіаторах, вихід з ладу крильчатки насосів і конусів регулюючих клапанів, низька ефективність роботи радіаторів, аж до нульової, корозія металевих компонентів системи. Для вирішення цієї проблеми існує сепаратор повітря, який видаляє повітря з системи при швидкості до 4 м / с. Особливо це актуально, коли в цілях економії звужені внутрішні діаметри труб в котельні.

Будь-яка інженерна система, в тому числі і котельня, повинна працювати справно і непомітно, щоб не привертати до себе увагу. Тому кожна задача, навіть найдрібніша, повинна бути продумана і вирішена до дрібниць. Від цього залежить комфорт, безпеку та експлуатаційні витрати. щоб не привертати до себе увагу. Тому кожна задача, навіть найдрібніша, повинна бути продумана і вирішена до дрібниць. Від цього залежить комфорт, безпеку та експлуатаційні витрати. щоб не привертати до себе увагу. Тому кожна задача, навіть найдрібніша, повинна бути продумана і вирішена до дрібниць. Від цього залежить комфорт, безпеку та експлуатаційні витрати.

Компанії-виробники комплектуючих для котелень пропонують комплексні рішення. Це гарантує якісну роботу котельні і спрощує комплектацію.

Leave a Reply