Потужні настінні котли ELKO для автономного теплопостачання

Настінні котли давно не є виключно побутовим обладнанням. З кожним роком на ринку з’являються моделі все більшої потужності, що призводить до подальшого розширення їхньої галузі застосування. Так, наприкінці 2020 року ELCO представила настінний котел з рекордною потужністю 180 кВт у високотемпературному та 200 кВт у конденсаційному режимі. Нова лінійка THISION L PLUS представлена ​​сімома моделями з продуктивністю від 60 кВт.

ELCO представила настінний котел з рекордною потужністю 180 кВт

Широкий модельний ряд THISION L PLUS робить можливим їх використання в різних проектах. Поодинока установка даних котлів знаходить застосування у приватних будинках та котеджах з великою потребою у теплі. Широкий функціонал автоматики дозволяє реалізувати керування великою кількістю різноманітних контурів, властивих для таких об’єктів. Але дана модель відмінно підходить і для більших об’єктів – рівень надійності THISION L PLUS нітрохи не гірший, ніж у кращих котлів, які традиційно асоціюються з проектами більшої потужності.

Ці котли виготовляються на власному заводі ELCO в місті Ліхтенворді, Нідерланди. При виробництві використовуються компоненти та матеріали найвищої якості. Так, теплообмінник виконаний з нержавіючої сталі, що робить його стійким до корозії як з боку теплоносія, так і з боку димових газів. Більше того, у моделях 120, 140, 170 та 200 кВт встановлено два теплообмінні блоки. Кожен блок має свій пальник, вентилятор, насос та автоматику. Блоки керуються вбудованим контролером, який регулює їхню потужність і через певний час змінює порядок включення. Якщо один блок вийде з ладу, котел зможе продовжувати працювати з одним справним. Таким чином, у THISION L PLUS реалізовано вбудоване резервування. Крім цього, рішення із двома блоками дозволяє забезпечити коефіцієнт модуляції котла до 1:10.

Для покриття високого теплового навантаження до 8 THISION L PLUS можна підключити у каскаді. Каскадна автоматика керуватиме регулюванням потужності котлів для підтримки продуктивності відповідно до фактичного навантаження. Однією з головних завдань розробки нових котлів було зробити їх максимально зручними для підключення в каскаді. Тому для поєднання котлів не потрібен зовнішній каскадний контролер – їх досить з’єднати по шині звичайним кабелем. Установка THISION L PLUS у каскаді також спрощується завдяки наявності у всіх моделях вбудованих зворотних клапанів теплоносія та димових газів. Варто зазначити, що в каскаді можлива будь-яка комбінація моделей, що дозволяє підібрати потужність у повній відповідності до розрахункового теплового навантаження.

Застосування настінних каскадів котлів стає все більш поширеним рішенням. Цей варіант реалізації теплопостачання вигідний відразу з кількох причин.

Настінні котли, як правило, компактніші, ніж підлогові аналоги. Так, найпотужніша модель у лінійці THISION L PLUS має габарити 1050x690x675 мм (ВxШxГ). Крім цього, всі підключення у настінних моделей розміщуються зверху та знизу у проекції котла. Тому на основі настінних котлів можна продати котельню мінімальної площі. Невеликі розміри та маса настінних котлів також суттєво спрощують їхнє переміщення на місце встановлення та заміну у разі виходу з ладу, що особливо важливо для проектів реконструкції та дахових котелень.

Установка в каскаді великої кількості настінних котлів забезпечує високий ступінь надійності системи, а також дозволяє дотримуватись вимог з резервування без перевищення потужності котельні щодо розрахункового теплового навантаження.

Ще однією перевагою каскадної котельні з настінними котлами є широка глибина модуляції – діапазон потужності, в якому котли можуть працювати в оптимальному режимі без частого вмикання/вимкнення. Цей параметр важливий із двох причин. По-перше, робота в режимі модуляції дозволяє забезпечити кращу ефективність роботи котла, так як він підтримує свою потужність відповідно до поточної потреби в теплі, знижуються втрати при пуску та зупинці. По-друге, робота котла в режимі тактування, коли він часто вмикається і вимикається, призводить до його швидшого зносу.

Як приклад можна розглянути установку в каскаді восьми котлів THISION L PLUS 200. Максимальна потужність такого каскаду під час роботи у високотемпературному режимі дорівнює 1440 кВт, а мінімальна дорівнює мінімальній продуктивності одного котла – 18 кВт. Таким чином, дана каскадна система зможе працювати в режимі модуляції при потужності трохи більше 1% від номінальної!

Наступною перевагою котелень із настінними котлами є зручність обслуговування. З цієї точки зору, THISION L PLUS є ідеальним рішенням. Особливістю цих котлів ELCO є незвичайне розташування панелі управління – вона знаходиться у верхній частині котла приблизно на рівні очей користувача. Завдяки цьому фахівець, який налаштовує котел, може бути у комфортному положенні. При знятті фронтальної кришки відкривається доступ для обслуговування до всіх елементів котла, що також уможливлює встановлення THISION L PLUS з мінімальним зазором між бічними стінками. Фіксація більшості з’єднань гідравлічної групи та газового тракту виконано швидкознімними кліпсами, що полегшує розбирання котла. Кріплення кришки пальника здійснюється притискними планками, які достатньо повернути звичайним шестигранним ключем, щоб отримати доступ до пальника і теплообмінника.

Крім самих котлів, ELCO пропонує різноманітні аксесуари для одиночної та каскадної установки. В асортименті компанії доступні гідравлічні та газові колектори, монтажні стійки та рами, гідравлічні роздільники та пластинчасті теплообмінники, різноманітні рішення з димовидалення: для роздільного забору повітря та відведення димових газів, димоходи коаксіального виконання, а також колективні системи для встановлення кількох котлів з загальним. Застосування аксесуарів ELCO дозволяє максимально спростити монтаж – з ними котельня збирається як конструктор.

Сучасні настінні котли дозволяють вирішувати завдання опалення та водопостачання широкого спектру об’єктів. Вони можуть встановлюватися в котельнях приватних та невеликих багатоквартирних будинків, а також у котельнях виробничих та різних комерційних об’єктів малої та середньої потужності, таких як готелі, ресторани та магазини.

Установка в каскаді великої кількості настінних котлів забезпечує високий ступінь надійності системи

Знаходять вони застосування при теплопостачанні різноманітних соціальних об’єктів. Тут, за рахунок економічності рішення, особливо актуальним є застосування шафових котелень або котлів зовнішнього розміщення, які набирають все більшої популярності. Відразу кілька партнерів ELCO у різних регіонах займаються виготовленням подібних котелень.

THISION L PLUS мають усі переваги традиційних настінних котлів – компактність, невелика вага, глибока модуляція, але при цьому також дуже надійні та довговічні, що робить їх справжнім промисловим обладнанням та обумовлює їх широке застосування.

Leave a Reply