Прихований монтаж труб в будинку: види, поради

Елементи інженерних систем – труби, радіатори, трубопровідна арматура – не вирізняються особливою естетичністю. Чим їх менше видно, тим привабливішим є інтер’єр в приміщенні. І хоча сучасні пластикові системи дивляться достатньо непогано, краще таки їх заховати. Далі розглянемо які є варіанти для прихованого монтажу труб опалення, водопостачання в будинку чи квартирі.

На сьогодні можна виділити наступні способи прихованого монтажу труб:

  • мурування в стіні, підлозі;
  • за гіпсокартоном;
  • під декоративним экраном, плінтусом;
  • над підвісною (натяжною) стелею.

Замонолічування труби

Виконання штроби перфоратором.

Якщо стіни не є гіпсокартонними прокладка труб опалення в каналі (штробі) з наступним замонолічуванням його бетоном або розчином найбільш прийнятний варіант. В такому варіанті ваші труби будуть захищеними від ймовірних  механічних пошкоджень та заховані від сторонніх очей. Такий спосіб привабливий тим, що він практично не потребує додаткових матеріалів, хоча по монтажу достатньо трудомісткий.
За допомогою спеціального інструменту штроборізу (по конструкції подібний до болгарки, тільки з двома паралельно розміщеними кругами) чи перфоратора в стіні чи підлозі вирубується канал в який і будуть вкладатися труби. Для кріплення труб можна використовувати пластикові чи металеві хомути.

Варто звернути увагу:

  • канали під монтаж труб не повинні мати гострих виступів;
  • труба, для можливості теплового розширення та зберігання тепла, обов’язково розміщується в оболонці – пластиковій гофротрубі або в пінополіуретановій теплоізоляції;
  • з’єднання труб, які будуть замонолічуватись, можна виконувати тільки пайкою, сваркою, пресс-фітингами, натяжними гільзами або іншими способами, які не потребують обслуговування в період експлуатації. Не можна використовувати обжимні фітинги, так як вони потребують періодичної підтяжки.

Після замонолічування стіни штукатуряться і канали ззовні не відрізняються від інших місць. Рекомендується попередньо скласти план їх розміщення, щоб при проведенні наступних робіт не пошкодити труби.

До речі, якісну машинну штукатурку стін в Києві, Київській області можна замовити в компанії “Ремонт-Сервіс”. Підприємство має великий досвід виконання оздоблювальних робіт та оснащене всім необхідним обладнанням для їх швидкого виконання.

Труби за гіпсокартоном

Гіпсокартонний короб для труб опалення, водопостачання.

Добрий варіант розміщення труб за гіпсокартонними стінами або в картонних коробах. Труби кріпляться до основної стіни ще до монтажу гіпсокартонних  систем за допомогою хомутів. Зазвичай при такому способі монтажу у труб завжди є можливість компенсації розширення, проте обов’язково потрібно “одягати” їх в теплоізоляцію. Це попередить втрати тепла, появу конденсату.

Особливості прихованого монтажу труб за гіпсокартоном:

  • ставте перед трубами невеликі листи гіпсокартону, що дозволить в подальшому отримати доступ до труб з мінімальними втратами для оздоблення;
  • з’єднаня дозволяється виконувати тільки способами, які не потребують подальшого обслуговування – пайка (сварка), аксіальна запрессовка (натяжні гільзи), пресс-фітинги.

Плінтус, екран для прокладки труб

Европлінтус для труб, кабелів.

Використання декоративних екранів або плінтусів зручно тим, що ціль приховання труб досягається без трудомістких робіт. Як правило, це пластикова конструкція яка закриває труби від сторонніх очей. В ній можуть бути вже передбачені місця кріплення труб або вона просто їх закриває. Коштують такі плінтуси та екрани не надто дешево й можуть зайняти значну частку в витратах на систему опалення чи водопостачання. Також їх недолік, що вони виступають від стін, збирають пил, забирають частину приміщення. Зате систему можна монтувати за допомогою обжимних фітингів, так як у володаря будинку завжди є доступ до стиків труб для контролю чи обслуговування.

І наостанок хочемо звернути увагу на якість використовуваних матеріалів та монтаж. Оскільки труби замонолічуються на десятиліття, варто використовувати тільки якісні матеріали та комплектуючі. Для виконання інсталяційних робіт залучайте тільки кваліфікованих, провірених специалістів. Люба переробка пов‘язана з розбиванням мурування чи демонтажем гіпсокартонної конструкції коштує дуже дорого. І фінансово, і морально.

Leave a Reply