Радіатори чи тепла підлога: WAWIN ставить на підлогу

Будинки, офіси, медичні установи … в минулому більшість знову зведених будинків було буквально нашпиговане радіаторами опалення. Але часи змінилися! Розумні системи підлогового опалення відсувають радіатори на задній план, і відбувається це досить швидко.

Кіт на радіаторі.

Використання підлогового опалення в даний час вже обходить більш традиційне радіаторне опалення.
Ludo Martens, продакт-менеджер компанії Wavin Нідерланди.

Подвійна вигода

Подвійна вигода: не тільки уряд, але також і наші гаманці змушують нас звернути увагу на енергоспоживання. І в даному контексті радіаторне опалення програє. Незважаючи на те, що виробники активно працюють з метою поліпшити характеристики радіаторів, дана система опалення залишається неефективною, що сприяє лише втратам енергії. Для початку воду необхідно нагріти до 60-70 градусів за Цельсієм. А якщо ви до того ж хочете, щоб і в протилежній стороні кімнати було також тепло і комфортно, то вам доведеться витратитися ще й на дуже хороший термостат, а це вже виходить досить дорого.

При використанні опалення в підлозі, вся площа підлоги використовується як джерело тепла – розподіляючи тепло набагато більш рівномірно. При цьому необхідна температура води становить всього 30-40 градусів. Користувачі можуть навіть зменшити значення термостата ще на пару градусів і, що особливо важливо, рахунок на електроенергію при цьому буде приблизно на 20% нижче. Так що це безпрограшний варіант.

Тепла підлога: приємно і зручно

При застосуванні системи теплої підлоги використовується вся площа підлоги і тепло розподіляється більш рівномірно. Різницю помітять не тільки ваші ноги, система теплої підлоги забезпечить комфортне і приємне тепло у всьому приміщенні. Це є принциповою відмінністю від радіаторного опалення, де затишно і тепло тільки безпосередньо поруч з самим радіатором, при цьому в протилежній частині кімнати у вас вже біжать мурашки по шкірі. Радіатор бере повітря з холодної підлоги, саме тому ми часто чуємо скарги на холодні ноги. А оскільки тепле повітря має тенденцію підніматися вгору, то найбільш тепло буде в районі стелі.

У вас схильність до алергії? Тоді радіаторне опалення не кращий вибір для вас. Циркуляція повітря при радіаторному опаленні значно збільшує кількість алергенів, таких як пил, в повітрі. На додаток до цього, радіатори також занадто висушують повітря. З появою систем підлогового опалення всі ці проблеми відходять у минуле.

Труба теплої підлоги.

Приємний зовнішній вигляд та менше турбот

Незважаючи на те, що дизайнерські радіатори можуть досить добре виглядати в інтер’єрі, вони завжди займають певний простір. Там, де розташована батарея, не залишається місця більше ні для чого. Для контрасту – система поверхневого опалення залишає підлогу вільною, забезпечуючи тим самим більше можливостей для декорування вашого приміщення.

Пригадуєте ті дні, коли ви чули дзюрчання і булькання в батареях. Вони починають бурчати і хрюкати звуки, коли воду в них потрібно злити, зробити продувку і знову залити. Така робота нікому не до душі. Але ж пару раз на рік доводиться її виконувати. З системою опалення підлоги все це знову ж йде в минуле! Все тому, що дана система встановлюється під поверхнею підлоги, а це в свою чергу робить її менш вразливою. Єдиним недоліком є ​​рідкісний випадок якоїсь несправності, при цьому проведення ремонту звичайно трохи ускладнюється. Але ключові слова тут – рідкісний випадок.

Охолодження теплою підлогою

А чи бачили ви радіатор опалення, який здатний охолоджувати кімнату? Ні, і ми теж не зустрічали подібних батарей. Система опалення в підлозі, здатна як охолоджувати, так і обігрівати – ось це досягнення! Сучасні системи опалення в підлозі роблять застарілим не тільки використання радіаторів, а й блоків кондиціонування і вентиляції. Подібні системи “два в одному”, що працюють як на охолодження, так і на обігрів зараз все частіше використовуються в готелях і офісних будівлях.

В даний час в нових проектах житлового будівництва також передбачається установка подібних розумних систем – забезпечують комфортні температурні умови протягом усього року: затишок і тепло взимку, приємну прохолоду влітку.

Вкладання труби теплої підлоги в мат.

Так чи дійсно кінець використання радіаторів вже на горизонті? Не варто робити настільки категоричні заяви. Все ще залишаються деякі конкретні ситуації, де застосування радіаторного опалення є більш доцільним, ніж підлогове опалення:

  • якщо площа підлоги обмежена
  • якщо простір не потребує постійного обігріву (наприклад, спальня, ванна кімната або офіс)
  • при проведенні ремонту в будинках, де радіаторне опалення встановлено спочатку
  • якщо підлога не дозволяє закласти необхідну висоту для установки системи теплої підлоги
  • якщо планування опалення – не ваш коник

Висновок

Система теплої підлоги працює ефективно, якщо її ефективно використовувати. При використанні радіаторів можна швидко відрегулювати температуру, просто підкрутивши термостат; з опаленням в підлозі такої можливості немає. Для збільшення або зменшення температури на кілька градусів буде потрібно кілька годин. Але це всього лише справа звички і планування наперед – навіть якщо ви перебуваєте не вдома.
Чи справді початкова вартість установки системи теплої підлоги вище, ніж установка радіаторів? Це так. І це може послужити причиною вашого вибору на користь радіаторного опалення. Але згадайте слова з глибоким змістом: «Мудрець дивиться в майбутнє”. (Біблійні Притчі 14: 8-10) І що ж він побачить? При використанні системи підлогового опалення в перспективі рахунки за електроенергію стануть значно нижче, що в кінцевому підсумку зведе нанівець початкові витрати на установку. І знову – безпрограшний варіант.

Leave a Reply