REHAU NEA SMART 2.0 – управління мікрокліматом через смартфон

Переваги та можливості, які виникають завдяки новим технологіям автоматики і зв’язку в системах HVAC виводять управління мікрокліматом на абсолютно новий рівень, який був раніше недосяжний. Однак розширений функціонал – не самоціль, а засіб, яким досягається оптимізація роботи інженерних систем для опалення / охолодження, а це значить, що крім зручності, підвищується ефективність їх використання

Галузь застосування

Система управління REHAU NEA SMART 2.0 – це сучасна і ефективна система управління для систем променевого опалення та охолодження ( «теплої підлоги», «теплих / холодних стін» і «холодного стелі») з великою кількістю функцій і являє собою модульне рішення, яке можна налаштувати відразу для декількох систем і підсистем для індивідуального регулювання температури в приміщенні, а також для комплексних рішень до 60 приміщень в ньому, включаючи інтеграцію осушувачів (див. рис. 1) і взаємодія з іншим інженерним обладнанням.

як працює управління системою через смартфон. Система REHAU NEA SMART 2.0

Системою можна зручно управляти за допомогою смартфона, планшета або ПК з дому або далеко від дому через мережу LAN / WLAN, інтегровану в центральні блоки управління вже в стандартній комплектації. Підключення системи до хмари дозволяє користувачеві управляти функціями оптимізації, аналізу і віддаленого обслуговування.

Загальна структура системи NEA SMART 2.0
Загальна структура системи NEA SMART 2.0

Модульна конструкція системи досягається за рахунок включення додаткових баз NEA SMART 2.0, R-модуля NEA SMART 2.0 і U-модуля NEA SMART 2.0 (див. Рис. 2). Важливі особливості:

 • Продуманий якісний дизайн кімнатних блоків з можливістю управління вручну.
 • Повністю автоматичний контроль роботи всієї установки.
 • Стандартне виконання з інтерфейсом LAN / WLAN.
 • Управління через веб-браузер або Додаток.
 • Інтелектуальні функції, що забезпечують високий рівень комфорту і ефективну роботу.
 • Підходить для нових об’єктів і при модернізації старих систем.

Що вміє система REHAU NEA SMART 2.0?

Основна функція системи – комфортне і економічне опалення приміщень відповідно до побажань користувача. Залежно від встановленої системи, можливі багато інших функцій:

 • Охолодження приміщення за рахунок комбінованих поверхонь нагріву / охолодження.
 • Автоматичне або ручне перемикання між нагріванням, нейтральним станом і охолодженням.
 • Контроль оптимальної температури подачі теплоносія до поверхонь нагріву / охолодження ( «регулювання температури подачі»).
 • Управління осушувачами повітря.
 • За допомогою тимчасових програм і функцій програмного Додатки можна перемикати уставки кімнатної температури – для обігріву та охолодження – між комфортною температурою ( «нормальний режим») і економічною температурою ( «знижений режим»).

Як працювати з системою REHAU NEA SMART?

Користувач може управляти системою таким чином:

 • Безпосередньо через кімнатні пристроъ NEA SMART 2.0 (установка необхідної температури, зміна режиму роботи).
 • Локально через браузер смартфона, планшета або з домашнього ПК (з використанням вбудованих веб-сторінок).
 • Через хмарний сервіс через Додаток NEA SMART 2.0 – де б не перебував користувач (див. Рис.2).

На схемы вище представлена ​​загальна структура системи NEA SMART 2.0, де позначено:

 • Кімнатний пристрій NEA SMART 2.0 з дисплеєм (проводові і / або бездротові).
 • База NEA SMART 2.0 на 24 В, центральний пристрій управління ( «Ведучий») з трансформатором, розрахований на 8 кімнат.
 • R-модуль на 24 В NEA SMART 2.0, модуль розширення на> 4 кімнати (з трансформатором для приводів).
 • База NEA SMART 2.0 на 24 В, центральний пристрій управління ( «Підлеглий»), з трансформатором, розраховане на 8 додаткових кімнат.
 • U-модуль NEA SMART 2.0 на 24 В, універсальний модуль розширення для мереж змішаного типу, що видаляє вологу (з трансформатором для живлення електродвигунів).
  Інтерфейс LAN / WLAN (вже в стандартній комплектації) для з’єднання системи з роутером і хмарним сервісом.
 • Привід на 24 В для управління клапанами на колекторі.
 • Роутер.

Додаток до NEA SMART 2.0 не тільки простий і зручний у використанні, але і пропонує безліч функцій, які роблять систему дійсно інтелектуальною.

Кімнатні блоки, крім безпосереднього ручного управління, доступні як з бездротовим, так і з проводовим підключенням (на основі загальноприйнятої шинної технології – системна шина SYSBUS і зональна шина з вільною топологією ZOBUS, див. Рис. 2). Гібридна технологія, що застосовується в центральному блоці управління, дозволяє підключати обидва варіанти до базової станції без необхідності в додаткових компонентах, забезпечуючи можливість поєднання обох варіантів у міру необхідності.

Оскільки провідна технологія, яка використовується для кімнатних модулів, не має яких-небудь особливих вимог до типу і топології встановлених ліній, проводове рішення зазвичай також може бути встановлено поряд з бездротовою технологією, яку можна використовувати завжди, в тому числі віддалено. Слід зазначити, що під час роботи через Додаток (хмарне з’єднання) не має значення, де знаходиться користувач, а ось робота через інтегровані веб-сторінки (ПК) можлива тільки безпосередньо з дому.

Система NEA SMART 2.0 може управлятися і контролюватися користувачем, інсталятором і обслуговуючою компанією, використовуючи:

 • Кімнатні регулятори NEA SMART 2.0 (зміна установок, робочого режиму …).
 • Інтегровані веб-сторінки (настройка, параметризація, програми таймера, кімнатні установки …).
 • Додаток NEA SMART 2.0 (повний набір операцій, параметризації і статистики).

Щоб використовувати Додаток, система повинна бути підключена до Інтернету. Доступ до інтегрованих веб-сторінок можна отримати тільки з одного пристрою. Робота з кімнатними регуляторами ніколи не виключає того, що система може працювати паралельно через Додаток або веб-сторінки (з домашнього ПК).

Що можна налаштувати або проконтролювати?

Залежно від встановлених опцій системи існує безліч способів установки температури в приміщенні, перебуваючи на місці, або будучи в дорозі. Це застосовується для адаптації системи до потреб користувача, перегляду статистики або отримання підказок і інформації.

Кімнатні пристрої крім віддаленого доступу можна контролювати вручну, (див. Рис. 3), для чого вони мають активний сенсорний екран з кольоровим матричним LED-дисплеєм.

Кімнатний регулятор системи NEA SMART 2.0
Кімнатний регулятор системи NEA SMART 2.0

Однак доступ до кімнатного пристрою з широкими функціями інформування та безпосередньої настройки виконується також програмним Додатком, яке забезпечує набагато більший функціонал для регулювання, контролю і оптимізації. Додаток до NEA SMART 2.0 можна завантажити через сервіси google ® play store або apple ® app store .

Після нескладної процедури установки Додатку на мобільний пристрій (смартфон або планшет) і сполучення власне з системою NEA SMART 2.0, програма покаже початковий екран з усіма приміщеннями, які були охоплені системою. Головна сторінка Програми відображає температурні зони системи, режими роботи, програму, за якою працює автоматика, стан мережі, а також погоду і день тижня.

Основна панель навігації в нижній частині екрану мобільного гаджета відкриває доступ до п’яти основних розділів роботи:

 • Будинок (назва установки; поточна погода і прогноз погоди; інформація про поточну програму енергоспоживання, режим роботи та Wi-Fi підключенні; огляд всіх приміщень (гріють зон); доступ до основної панелі управління).
 • Програми по часу ( «тимчасові програми»: щоденна / тижнева програма; режим відпустки / вечірки; перехід до основної панелі управління).
 • Діагностика системи (розширений режим «Ще»; повідомлення; геолокаційні позиція користувача «Geofensing», яка якщо активовано, то дозволяє системі заздалегідь включати встановлений режим опалення / охолодження при наближенні користувача до дому, або перемикатися в економічний режим при його виході з будинку; різні вкладки для відображення статистики та інформації про стан системи; вихід на основну панель управління).
 • Повідомлення (сортування повідомлень від системи по даті; все повідомлення за рік; відобразити всі повідомлення; перехід до основної панелі управління).
 • Вкладка «Ще» (управління обліковим записом; настройки; приміщення / зони; управління повідомленнями; правова інформація; допомога; інформація про компанії REHAU; іконка для перемикання між установками (тільки якщо до облікового запису прив’язане кілька установок); вихід на основну панель управління) .

Бажаний мікроклімат – в кожному окремому приміщенні

Через Додаток можна персоналізувати кожну кімнату за допомогою власного імені і індивідуального зображення, або іконки. У деяких випадках кілька кімнат можуть бути об’єднані в одну зону, наприклад, кухня і вітальня. Кожне певне через Додаток приміщення (кімната) можуть мати свій власний режим роботи. Їх декілька:

 • Режим за часом ( «часовий режим»): автоматика буде відслідковувати уставки, призначені для кожної кімнати по заданому часу, вони будуть автоматично перемикатися між звичайним і зниженим (економічним) режимом.
 • Нормальний режим: налаштування, встановлені для нормального режиму.
 • Знижений режим: налаштування, встановлені для зниженого режиму.
 • Режим очікування: температура в кімнаті не буде слідувати будь-якої налаштування; активна тільки захист від замерзання, приміщення будуть прогріватися, якщо температура в них впаде нижче + 5 ° C.
 • В автоматичному режимі можна задати уставки за часом і температурі для перемикання між нормальним і «зниженим» режимом, якщо користувач залишає будинок або наближається до нього.
 • «Відпустка»: температурний режим в кімнаті буде відповідати налаштувань для відпустки.
 • Вечірка: в кімнаті буде дотримуватися задане значення для нормального режиму протягом часу, вибраного для режиму «вечірка», але не більше 4-х годин. Режим «Вечірки» дозволяє перемикатися з зниженого режиму в нормальний режим на певні години. Кімнатний блок автоматично повертається в знижений режим, коли заданий час вечірки закінчується.

Вибір режиму роботи для приміщення через Додаток системи NEA SMART 2.0

Додаток NEA SMART 2.0 пропонує можливість створювати 10 різних щоденних програм, час яких задається з кроком 15 хв. Десять денних програм можна об’єднати в 5 різних тижневих програм. Кількість програм зумовлене, але їх можна змінити в будь-який час. У кожній кімнаті можна призначити:

 • одну з 5-ти тижневих програм (через Головне меню);
 • індивідуальну програму по часу для кожної кімнати окремо.

Щоденні плани можна змінити. Опція «Щотижнева програма» дає можливість об’єднати денні програми тижневих програм. Тижневу програму можна призначити по окремих кімнатах.

Вибір режиму роботи можливий при повній установці системи REHAU NEA SMART 2.0. Є 5 різних варіантів:

 • Авто: NEA SMART 2.0 автоматично перемикається між режимом обігріву, охолодження або пасивним режимом роботи в залежності від зовнішніх умов, умов в приміщенні і періодів нагріву / охолодження (якщо вони визначені).
 • Опалення: NEA SMART 2.0 буде тільки нагрівати, в залежності від умов в приміщенні, зовнішніх умов і періоду нагріву (якщо визначено).
 • Ручний обігрів: NEA SMART 2.0 буде обігріватися в залежності від умов в приміщенні, незалежно від періоду обігріву або зовнішніх умов.
 • Охолодження: NEA SMART 2.0 буде тільки охолоджувати, в залежності від умов в приміщенні, зовнішніх умов і періоду охолодження (якщо визначено).
 • Ручне охолодження: NEA SMART 2.0 буде охолоджувати в залежності від умов в приміщенні, незалежно від періоду охолодження і зовнішніх умов.

Функція «розумної» геолокації Geofencing використовує дані геолокації смартфона мешканця для визначення, чи знаходиться хтось вдома чи далеко від нього. Для використання функції необхідно знати фізичне положення пульта управління, роль якого виконує мобільний пристрій. Система опалення переходить в знижений режим, якщо нікого немає вдома, щоб заощадити на витратах на опалення. Як тільки смартфон домовласника виявляється через Geofence, система опалення запускається, коли домовласник наближається до будинку.

Geofencing – корисна функція, якщо у всіх домашніх користувачів, що мають доступ до акаунту, є смартфон і вони зазвичай носять його з собою, коли йдуть з дому. Це працює тільки для приміщень, які знаходяться в тимчасових режимах. Якщо кімната знаходиться в синхронізований режимі «Нормальний» і нікого немає вдома, кімната буде переключено в знижений режим. Не слід активувати функцію Geofencing на планшетах, які залишаються вдома.

Перша особа, за винятком інсталятора, який пов’язує систему REHAU NEA SMART 2.0 з його Додатком, вважається менеджером системи. Менеджер може зареєструвати більше людей для доступу до установки через Додаток в розділі «Керування обліковим записом» і меню «Управління користувачами».

«Розумні технології» – це яскравий і сучасний приклад реалізації комплексної програмно-апаратної системи REHAU NEA SMART 2.0, які полегшують життя, виводять користувача на новий рівень комфорту і зручності, при цьому націлені на економію витрат, енергозбереження, і дозволяють повніше використовувати можливості сучасної автоматики – від функцій стеження за безаварійну до комплексної оптимізації мікроклімату.

Leave a Reply