Рідкопаливний котел опалення

Рідкопаливний котел опалення
Рідкопаливний котел опалення

Популярність таких котлів пояснюється їх автономністю і автоматизованою працею. Однак паливо для них досить дороге і також недешево обходиться їх монтаж. Рідкопаливний котел опалення буде виправданий у тому випадку, якщо будинок не має доступу до газової магістралі. Рідкопаливні котли, в порівнянні з твердопаливними котлами опалення, з більш високим ступенем автоматизації, тому іноді вони теж виправдовують себе з цієї точки зору.

Принцип роботи і параметри

Якщо говорити про принцип роботи таких котлів, то в чому вони схожі з газовими котлами підлогового типу.

Основна відмінність полягає в їх конструкційних особливостях. Рідкопаливні саморобні котли опалення на відпрацюванні оснащені вентиляторним пальником незалежно від того, якими параметрами потужності володіє котел. Роль такого пальника полягає в наступному: вона розпорошує паливо під великим тиском і подає його в камеру згоряння. На дрібні краплі паливо розпорошується, коли проходить через форсунку. Після цього паливо знаходиться в туманоподібній формі і змішується з повітрям, який нагнітає вентилятор котла. Суміш палива і повітря потрапляє в газовий пальник і після цього відбувається процес її займання.

Котел, що працює на рідкому паливі, можна оснастити додатково котельним регулятором. Цей регулятор управляє різними пристроями, які підключені до котла, наприклад, насосом, а також пальником.

Найважливіший параметр рідкопаливного котла, втім, як і котлів іншого типу – це його потужність. Щоб визначити, якою потужністю повинні володіти рідкопаливні котли опалення, щоб найбільш ефективно обігріти будинок, буде потрібно провести детальний теплотехнічний розрахунок. Потрібно врахувати такі деталі, як: кількість вікон і дверей, їх розташування, товщину стін, товщину перекриттів. Навіть кількість проживаючих в будинку людей теж можна взяти до уваги. Такий розрахунок може здійснити фахівець з фірми, у якій ви купуєте котел опалення на рідкому паливі. Самостійно можна здійснити приблизний розрахунок параметрів котла, який буде потрібно для організації опалювальної системи. Для дому з висотою стель 3 метри і досить утепленими стінами на 10 кв. метрів площі потрібно приблизно 1 кВт потужності котла.

Багато які котли, що працюють на рідкому паливі, можуть працювати і за допомогою газового пальника. Такий котел опалення на солярці буде виправданий у тому випадку, якщо в найближчому майбутньому планується проведення біля будинку газової магістралі.

Для того щоб перевести котел з одного типу палива на інше, буде потрібно здійснити деякі процедури. Такі процедури краще довірити професіоналам. Мова йде про прочищення димових каналів та налаштування нового пальника.

Ставимо котел

Для монтажу котла, що працює на рідкому паливі, буде потрібно підготувати окреме приміщення. Також буде потрібно подбати про те, щоб у ньому була витяжка. Крім цього, буде потрібно підготувати місце, де буде зберігатися запас палива. Якщо паливо зберігається в ємності із пластику, то її потрібно поставити на металевий піддон для того щоб паливо не розтеклося по підлозі в разі утворення течі.

Для того щоб порахувати приблизну витрату палива, можна скористатися наступною формулою: максимальна потужність котла ділиться на 10. Якщо будинок має площею від 150 до 300 кв. метрів, то буде потрібно від 2000 до 4000 літрів палива. Найчастіше рідким паливом служить солярка.

Паливопроводи, які подають паливо, буде потрібно утеплити. Це робиться для того щоб в’язкість палива не зросла, так як в цьому випадку, щоб його перекачувати, буде потрібно насос з більшою потужністю.

Також слід подбати про правильну і якісну установку паливопроводов. Якщо в паливному каналі буде навіть одне погано герметизоване місце, туди буде потрапляти повітря. Це призведе до того, що котли опалення на відпрацьованому маслі можуть зупинитися на час. І цей процес може періодично повторюватися.

Для того щоб не забруднювались форсунки котла, пристрій буде потрібно оснастити спеціальним фільтром

Принцип роботи рідкопаливного котла
Принцип роботи рідкопаливного котла

для тонкої очистки солярки. Якщо цього не зробити, то засмічення форсунок неминуче призведе до того, що знизиться продуктивність такого пристрою, як саморобний котел опалення на відпрацюванні.

У Європі користуються популярністю рідинні котли опалення, які на обігрів одного квадратного метра площі вимагають в рік витрати 3 літрів солярки. Такі будинки, як правило, добре утеплені і оснащені вентиляцією примусового характеру.

Не варто забувати про те, що єлементам котла періодично потрібно технічний огляд та обслуговування. Такі компоненти котла, як димові канали, камера згоряння або пальник, будуть покриватися пилом і сажею. Крім цього, димар може покриватися іржею, а в трубопроводі і теплообміннику може спостерігатися утворення накипу. Всі ці фактори не можуть позначитися позитивно на роботі і продуктивності котла. Це може спровокувати поломку або вплине на витрату палива.

Багато що залежить і від якості палива. Не рекомендується використовувати паливо з різними параметрами, так як такі масляні котли для опалення мають високу чутливість.

Якщо ви і змінюєте тип дизельного палива, то буде потрібно переналаштувати пальник. Для цього буде потрібно спеціальний газоаналізатор. Всі ці характеристики в сукупності з великою ціною на дизельне паливо знижують популярність рідкопаливних котлів.

Є у рідкопаливних котлів і свої вагомі переваги: котли опалення на солярці працюють досить тихо і не так швидко забруднюються. Якщо порівнювати їх з котлами газового типу, то у випадку з першими не буде потрібно отримувати дозвіл на їх установку, а також котли опалення на відпрацюванні майже нічим не відрізняються за таким параметром, як продуктивність.

Ще однією перевагою можна назвати високу ступінь автоматизації. Якщо в паливні ємності залити максимальну кількість дизельного палива, то його вистачить на 2-3 місяці роботи котла. За цей час котел опалення на відпрацьованому маслі може функціонувати в автономному режимі. Повну автономність можна досягти, якщо додати до пристрою генератори дизельного типу. Джерело електроенергії буде потрібно для того щоб забезпечити автономну роботу таких компонентів котла, як насос, пальник та інших приладів.

Leave a Reply