СІП-панелі – будинок по канадській технології

Придбавши земельну ділянку власнику хочеться в стислі терміни побудувати комфортний будинок. Зведення будинку з цегли або дерева – процес досить тривалий і дорогий. Що ж можна зробити? Відповідь: побудувати каркасний будинок за канадською технологією із СІП-панелей.

Що таке СІП (SIP)-панель?

Сіп-панелі (структурно-ізольовані панелі) – будівельний каркасний огороджувальний (стіновий, даховий, підлоговий) матеріал. За останній час в будівництві він зарекомендував себе як ефективний інструмент для швидкого зведення комфортних будинків. Також їх називають сендвіч-панелі.
Конструктивно SIP-панель виглядає так –  між двома плитами затиснутий шар пінополістролу, який таким чином захищений від впливу зовнішніх факторів. Це не догма. Застосовуються й інші матеріали для виготовлення панелей. Коефіцієнт теплопередачі панелей при стандартній товщині 200 мм – 4,8 К/Вт, а це мінімальні тепловтрати і реальна економія на енергоносіях.
Маса стінової панелі при висоті 2,5 м – близько 50 кг.

Зведення будинку з сіп панелей.

Скільки часу займає зведення будинку за канадською технологією

Завдяки простоті зведення, приступати до будівництва можна відразу ж, як тільки матеріал доставлено на об’єкт. Монтаж коробки будинку на готовий фундамент займе близько 5-7 днів. Приблизно через 2 неділі можна приступати до чистового внутрішнього оздоблення.
Сендвіч-панелі значно зменшують час, що витрачається на такі заходи, як спорудження каркаса, облицювання стін та їх ізоляція. В середньому будівельні компанії заявляють термін зведення будинку під ключ 30 днів.

Особливості для забудовника

Екологічність

СІП-панелі є одним з найбільш екологічних матеріалів при будівництві. При їх застосуванні відбувається звуко- та теплоізоляція будівлі, посилюється герметичність. Власнику значно простіше регулювати та контролювати температуру та вологості в приміщеннях. При будівництві створюється мінімальна кількість сміття. Будинок за канадською технологією є досить дружнім для навколишнього середовища.

Пожежонебезпечність

Даний вид панелей не є пожежонебезпечним, якщо зведення будівлі відбувалося згідно з нормами пожежної безпеки. Фахівці, щоб збільшити пожежостійкість, радять додатково обшити панелі гіпсокартоном. Його листи, завдяки зниженому класу горючості, не дадуть можливість поширитися вогню. Навіть не вдаючись до допомоги гіпсокартону, панелі при дії відкритого вогню не будуть горіти як матеріал з дерева. Вони будуть плавитися. Тому у разі виникнення замикання в проводці, зіпсується тільки внутрішня поверхня. Небезпеки для всього будинку не буде.

Біобезпека

Панелі обробляються спеціальним розчином – інсектицидом. Мурахи, гусениці, таргани, короїди та інші комахи не представляють небезпеки. Розчин повністю безпечний для людини.

Сумісність

СІП-панелі добре поєднуються з іншими типами матеріалів. Споруду можна будувати на будь-яких типах фундаменту (блоках, бетоні і т. д.). Панелі сконструйовані так, що на їх стиках можна помістити профільований брус, що йде в комплекті. Деякі забудовники воліють дах викладати з балок, а зводити стіни з сіп панелей. Досить популярним є використання панелей як теплоізоляції для будинку на дерев’яному або металевому каркасі.

Звукоізоляція

Пінополістирол 200 мм забезпечує досить високий ступінь звукоізоляції. Для прикладу – панелі досить добре блокують шум рівний 70 Дцб, що відповідає голосній музиці.

Завдяки сучасному обладнанню, процес виготовлення сендвіч-панелей влаштований так, що здійснюється разом з роботою над фундаментом. При будівництві будинку досить буде полегшеного фундаменту, зведення на якому можна буде почати на 10-й день після заливки бетону. Протягом цього строку панелі будуть повністю готові та перевірені на міцність, якість і ізоляцію.

Опалювальні та водопровідні труби не можна вбудовувати в панелі, оскільки структура будівлі порушується. Труби прокладаються всередині приміщення в хомутах, спеціальних каналах або під гіпсокартоном. Якщо в проекті зазначено прокладання труб крізь панелі, слід переконатися в герметичності отвору.

Вбудовувати в панелі світильники не дозволяється. Порушиться структура панелей, їх герметичність та пожежобезпека. Щоб встановити вбудовані світильники, необхідна установка додаткового шару гіпсокартонних листів.

Вартість канадського будинку

Вартість канадського будинку зазвичай вимірюється в грн (долл) за квадратний метр і дуже сильно залежить від комплектації та переліку робіт. В базовому варіанті до неї входять зведення фундаменту та сіп панелі ціна яких є головною затратою для забудовника. Також в “базу” входить зведення будинкокомплекту.

Довідково вартість 1 кв/м будинку з сендвіч-панелей можна переглянути на сайті компанії СІПбуд. Вони знаходяться в межах 80-340 USD/м.кв.

 

Leave a Reply