Теплоізоляція та шумоізоляція труб опалення

Утеплення труб опалення
Утеплення труб опалення

Для того щоб теплоносій у трубах не ставав холодніше, необхідно проводити роботи по теплоізоляції труб опалення, що знаходяться як на вулиці, так і труби опалення в стяжці підлоги. Загальна ціна на обігрів всього будинку багато в чому залежатиме від того, наскільки якісно була утеплена теплотраса. Утеплені труби для опалення дадуть більш ефективний результат.

Ізоляція труб

Як ізолювати труби опалення? Монтаж усіх складових теплоізоляційного шару досить простий, проте його необхідно здійснювати якомога більш ретельно. Холодне повітря може проникнути навіть в невелику щілину, і таким же чином буде йти гаряче повітря від труби опалення під стяжкою. Для обмотки труби підходить практично будь-який тип мінеральної вати, а для її фіксації потрібно шовкова нитка.

Після цього конструкцію потрібно обмотати допомогою такого матеріалу, як руберойд, а в якості хомутів буде використовуватися просто дріт. Зверху вся конструкція обмотується допомогою склотканини, а якщо є необхідність може бути закрита додатково за допомогою липкої стрічки. Дане утеплення труб опалення трохи старомодне, однак воно не втратило своєї дієвості та надійності і по сьогоднішній день. Іноді, правда, буде потрібно здійснювати незначні ремонтні роботи.
Виходячи із сучасних норм і технологій, потрібно виробництво не тільки теплової, але також і звукової ізоляції опалювальних труб. Щоб здійснилася шумоізоляція труб опалення, використовуються деякі додаткові компоненти.

Для каналізаційних каналів нерідко використовують пінопласт, що володіє підвищеним рівнем щільності або екструзійний пінополістирол.

Такий же матеріал можна з успіхом використовувати і для водопровідних труб або для труб опалення. Однак використовують такі теплоізоляційні матеріали для труб опалення переважно в приватному секторі, так як монтаж можна здійснити своїми руками.

Особливою популярністю користуються фольговані матеріали для теплоізоляції. Їх можна використовувати не тільки на вулиці, але і в траншеях. Теплоканал можна просто обмотати допомогою пінополіетилену, а можна упакувати його в просту мінеральну вату, а потім закрити зверху пінофолом, який додатково має шар з алюмінієвої фольги.

Ізоляція трубопроводів опалення трубопроводів опалення може бути виконана і за допомогою 4-х атмосферного компресора і устаткування, за допомогою якого можна наносити пінополіуретан.

Даний спосіб потребує роботи фахівця, одягненого в спеціалізований костюм. Фахівець також повинен володіти необхідним досвідом в даній сфері. З цього матеріалу буде виготовлена теплоізоляція для труб опалення, що має вигляд трубної шкаралупи.

У приватному секторі частіше вся теплоізоляція труб опалення у підвалі проводиться за допомогою таких матеріалів, як щільна целофанова плівка, пінополіетилен фольгованого типу, мінеральна вата або руберойд. Ці матеріали служать як утеплювач для труб опалення.
Використання утеплювачів фольгованого типу в поєднанні з іншими матеріалами дозволяє в кілька разів збільшити показник ККД ізолятора. Метал, навіть тонкого шару, грає роль відбивача і не дозволяє пропускати тепле повітря зсередини, а холодний зовні.

 

Утеплення труб в приміщенні

Деякі люди помилково вважають, що труби, що знаходяться всередині будівлі, не потребують теплової ізоляції. Однак необхідно пам’ятати про те, що головне джерело тепла в приміщенні – це радіатор опалення.

Нанесення на труби пінополіуретану
Нанесення на труби пінополіуретану

Таке питання є більш гострим для приватних будинків, так як там нерідко стоять труби опалення в підлозі, в конструкцію з гіпсокартону або в стіни. Без утеплювача або відбивача труби опалення під підлогою будуть випромінювати частина тепла в грунт. Тому прихована прокладка труб опалення, навіть в квартирах, повинна бути ізольована.

На сьогоднішній день найпопулярнішим матеріалом для розводки труб опалення служи екопласт. Як провідник тепла, він поганий матеріал, але, тим не менш, він може і віддавати теплову енергію.

Спінений пінополіетилен вважається найкращим матеріалом, який дозволить зберегти ту температуру теплоносія, з якою він виходить з опалювального котла.

Дана ізоляція для труб опалення досить зручна, оскільки вона дозволяє вибрати матеріал виходячи з розміру діаметра труби опалення.

Коли проводиться теплоізоляція трубопроводів опалення за допомогою даного матеріалу, утеплювач ніби розрізається вздовж і його легше надіти на трубу або зверху на екопласт. Кожна палиця такого матеріалу має надрізаної лінією. По ній буде відбуватися розрив ізолятора і по ній його натягують на опалювальну трубу. Відразу після цього він поверне собі свою первинну форму.

Щоб не залишалися різні зазори або щоб матеріал укладався якомога щільніше, при підгонці необхідно робити зрізи рівними, а якщо є необхідність, в деяких місцях фіксувати їх за допомогою скотча.

Leave a Reply