Температура опалення

Тепло в квартирі – комфортно проживати. Поняття “тепло” для кожного різне. Одному й при 25 град. С холодно, другому – й при 18 град. С жарко. Тому законодавством встановлені середні показники на температуру опалення та час, коли потрібно пускати в квартири гарячий теплоносій.

Коли вмикають опалення?

Найчастіше опалення в Україні вмикають десь 10-20 жовтня. Більш точні терміни різняться по регіонах і залежать від погоди. Порядок початку і закінчення опалювального сезону прописаний в Правилах технічної експлуатації теплових установок і мереж (посилання на документ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0197-07/page#Text).

Згідно з пунктом 7.9.4 цього Порядку, початок і закінчення опалювального сезону, зміна гідравлічного і теплового режиму роботи джерел теплопостачання та теплових мереж встановлюються в кожному регіоні окремо.

Опалювальний період починається згідно розпорядження місцевих органів самоврядування, якщо протягом трьох діб середня добова температура повітря на вулиці становить +8 ºС і нижче. Відповідно, опалювальний період закінчується, якщо протягом трьох діб середньодобова температура зовнішнього повітря перевищує +8 ºС. Включення і відключення систем теплоспоживання здійснюються за графіком, узгодженим з теплопостачальною організацією.

Якою повинна бути температура опалення?

Термометри - температура опалення.

Під час опалювального сезону температура повинна бути:

  • в житловому приміщенні – не нижче 18 °С (у кутових кімнатах – 20 °С);
  • в дитячому саду: в ігровій кімнаті ясел – 21-22 °С, в ігрових кімнатах інших груп – 19-21 °С, в спальнях – 19-21 °С;
  • в школі: у всіх основних приміщеннях – 17-20 °С, в спортзалі і майстернях – 15-18 °С;
  • на робочому місці – в залежності від виду навантаження оптимальна температура може коливатися від 16-18 °С (робота, що вимагає великих фізичних зусиль), до 22-24 °С (наприклад, робота на підприємствах точного приладо- і машинобудування). Температура в офісних приміщеннях в опалювальний період повинна бути 21-23 °С.

Як правильно провести заміри температури опалення?

Важливо правильно заміряти температуру в кімнаті.

Термометр повинен бути повіреним. Він повинен знаходитися на відстані півтора метра від підлоги і 1 метр від стіни. На нього не повинні впливати сторонні джерела тепла (наприклад, тепло від руки). Бажано термометр підвішувати на мотузці.

Співробітник комунальної служби може виконати замір температури опалення своїм приладом, однак вам потрібно впевнитись, що він повірений.

Якщо опалення неякісне, куди скаржитись?

У тому випадку, якщо температура опалення в квартирі не відповідає нормам, необхідно визначити причину холодних радіаторів. Для цього краще викликати представників відповідної служби, обслуговуючої компанії. Вони також можуть зафіксувати температуру в житлових приміщеннях.

Якщо проблема в неякісному обслуговуванні системи опалення будинку працівниками тепломережі, то всі проблеми по усуненню неполадок будуть вирішуватись комунальщиками. При цьому мешканцям будинку повинні або зробити перерахунок за опалення, якщо батареї гріють недостатньо, або зафіксувати період, коли вони були повністю холодними і звільнити від оплати. Це робиться відповідно з Постановою КМ №151

Будь-яка заява від них повинно розглядатися в найкоротші терміни, після чого спеціальна комісія приходить і документально фіксує невідповідності. Покроковий план “Куди звертатись, якщо немає опалення” в цій статі на нашому сайті.

Знаючи, скільки градусів має бути опалення в квартирі, і в які терміни проводиться включення системи, кожен її власник може самостійно визначити, чи відповідають показники нормативам опалення в квартирі і вжити заходів, якщо це не так.

Leave a Reply