Твердопаливний котел DEFRO (ДЕФРО)

В Україні майже всюди підведений газ. Але він дорогий. І продовжує дорожчати. Європейські країни зіткнулися з цією проблемою раніше нас – газ там дорогий вже давно. Саме тому технології альтернативного опалення розвивалися там інтенсивніше. Твердопаливний котел DEFRO (ДЕФРО) – одна з таких.Твердопаливні котли DEFRO (ДЕФРО).

Переваги котлів DEFRO (ДЕФРО) на твердому паливі

Великого поширення набули котли на твердому паливі. Таке опалення дешевше, дозволяє утилізувати відходи, екологічніше, тому що базується на відновлюваних джерелах палива. Крім того, є місця, де газ просто недоступний. Твердопаливний котел DEFRO (ДЕФРО) може забезпечити широкий спектр споживання – від опалення невеликих будиночків до великих виробничих цехів, шкіл, торгових комплексів. Сучасний агрегат на твердому паливі – це вже не просто піч. Технології постійно удосконалюються.

І ось результат: тепер твердопаливні котли працюють з ККД більше 90%, економлять ресурси, з розширенням автоматизації кочегар вже не потрібен – твердопаливний котел сам бере паливо з бункера і забезпечує стабільність роботи не гірше газового.

Автоматизовані котли DEFRO (ДЕФРО)

Твердопаливні котли, в системах, які забезпечують природну циркуляцію води, можуть працювати повністю автономно і без електрики. І навіть в цьому випадку їх автоматизують. Простий механічний термостат регулює піддувало котла, збільшує або зменшує доступ повітря в камеру згоряння.

Набагато ефективнішими є твердопаливні котли з примусовим нагнітанням повітря в топку. Цим сьогодні вже нікого не здивуєш. Для цього використовують вентилятор з мікропроцесорним управлінням і датчиками температури теплоносія. Принцип простий: задаєте температуру води в системі, після чого вентилятор дме, дрова при цьому інтенсивно горять і твердопаливний котел нагріває воду до заданої температури. Після цього вентилятор твердопаливного котла відключається, і паливо просто тліє. Через деякий час вода віддасть температуру на радіаторах, температура в системі впаде і вентилятор знову запрацює, паливо розгориться, вода знову нагріється, і так далі. Майже всі твердопаливні котли з примусовим нагнітанням повітря в топку можуть працювати при відключеному електриці таким же чином, як вищеописані енергонезалежні  твердопаливні котли DEFRO (ДЕФРО). Тільки не так ефективно як з електронікою.

Пелетний котел DEFRO (ДЕФРО).

Більш сучасними і ефективними є нагрівачі, що використовують систему нагнітання повітря з алгоритмом PID. Ця річ ще відома як «лямбда-зонд». Такі твердопаливні котли DEFRO (ДЕФРО) оснащені датчиком температури вихідних димових газів і вентилятором, який плавно змінює обороти, щоб в будь-який момент часу подавати рівно стільки повітря в топку, скільки необхідно для заданої потужності котла. Це заощадить до 20% палива, ліквідує температурні коливання в системі опалення, зробить горіння більш екологічним і зменшити перепади температури в димоході.

Так виглядає робота твердопаливного котла з традиційною системою наддуву (зліва) і алгоритмом PID (праворуч)

Котли ДЕФРО, робота звичайна і лямбда-зонд.

Піролізні котли DEFRO

Ефективніше, ніж твердопаливні котли з алгоритмом PID можуть працювати тільки піролізні котли, що спалюють паливо в два етапи – газифікація палива і піроліз отриманих газів. В такому котлі деревний газ, який утворився в результаті згоряння дров, фактично горить ще раз. Процес газифікації деревини дозволяє в повній мірі використовувати енергію, що міститься в паливі, і зменшити до мінімуму шкідливі викиди в атмосферу. Однак, їх використання досить обмежене. В них можна спалювати тільки деревину ы вона повинна бути сухою (15-20% вологості). Якщо Ви плануєте опалювати будинок дровами, і для Вас не проблема забезпечити для дров хороші умови підсихання і зберігання – тоді цей котел для Вас. Якщо ж Ви не хочете залежати від одного виду палива, і плануєте топити вугіллям, брикетами, краще вибрати класичний котел.

Автономність теплового агрегату

Ще один важливий параметр роботи котла на твердому паливі- автономність. Це те, наскільки часто потрібно завантажувати паливо. Звідси тенденція деяких виробників твердопаливних котлів озвучувати цифри в годинах роботи на одному завантаженні, які ніколи не відповідають дійсності. Час роботи будь-якого котла на твердому паливі залежить від виду і калорійності палива, атмосферного тиску, від відповідності підбору потужності котла для конкретного завдання, і що найважливіше, теплових втрат системи опалення. Час роботи на одному завантаженні, коли на вулиці +5 про С, це зовсім не те ж саме час, коли на вулиці -30 проС. Реальні показники часу роботи будуть відрізнятися в цих ситуаціях в кілька разів. Оцінюючи твердопаливний котел і його автономність, слід звертати увагу на ККД, достатній запас потужності, і на кількість палива, яке реально в нього вміститься за один раз.

Для досягнення дійсно значних показників автономної роботи можна вибрати твердопаливний котел DEFRO з автоматичною подачею палива. В цьому випадку паливом можуть служити вугілля, тирса, тріска, пелети (гранули) з тирси, лушпиння або соломи, і навіть зерно. Зараз в Польщі виявилося економічно вигідним використовувати овес як паливо, а в центральних і південних областях України набуває все більшого поширення опалення пелетами з лушпиння соняшнику. Вибираючи автоматичний твердопаливний котел ДЕФРО, слід звертати особливу увагу на пальник, адже різні види твердого палива згорять в різних пальниках з різною ефективністю.

В основному, твердопаливні котли, використовують в якості теплоносія воду (вода краще повітря передає тепло). Таким чином, твердопаливні котли можуть бути встановленими в одній системі разом з газовими. Далекоглядні господарі встановивши твердопаливний котел, отримують можливість вибирати, чим опалювати сьогодні – по можливості заощадити, що не перевищити ліміти тарифів по газу, просто мати запасний варіант. Найчастіше використовують просту схему: газовий котел виставлено на кілька градусів нижче, ніж твердопаливний котел. Таким чином, якщо закінчиться паливо і твердопаливний котел відключиться – систему автоматично підхопить газовий, який використовується як резервний, і в будинку все одно буде тепло.

Або ще уявіть собі ситуацію: Ви їдете на пару днів і на час відсутності встановлюєте економний режим опалення. А за кілька годин до свого повернення додому відправляєте СМС-повідомлення з мобільного і твердопаливний котел прогріє будинок до вашого приїзду, адже сьогоднішні технології дозволяють навіть управляти роботою котлів дистанційно через інтернет або з мобільного телефону.

Віддалене керування котлом через смартфон.

І найважливіше: вибираючи твердопаливні котли, не забудьте основний критерій оцінки – його якість. Навіть відкинувши всі технічні ноу-хау, приймаючи рішення про купівлю того чи іншого котла просто подивіться на якість зварних швів – адже вони повинні витримати багато років в складних умовах перепадів температур. Оцініть твердопаливні котли, просто порівнявши вага котлів різних виробників при однаковій потужності і схожих конструкціях – це дасть вам можливість оцінити реальну товщину металу, з якого виготовлений твердопаливний котел.

Твердопаливні котли  найвищої якості, яке було підтверджено на величезній кількості об’єктів у багатьох країнах Європи. Навіть в складних температурних умовах твердопаливні котли DEFRO постійно доводять свою надійність.

Висока якість котлів на твердому паливі доведено практикою і визнано експертами, які присудили польським котлам DEFRO багато престижних нагород, сертифікатів і відмінностей. Девіз DEFRO – задоволення клієнта від бездоганної якості виробу. Весь виробничий процес, від найдрібніших етапів механічної або електромеханічної обробки, і до фарбування, проходить з використанням новітніх технологій, що в поєднанні з багаторічним досвідом в цій сфері, гарантує високу якість, проконтролювати на кожному етапі виробництва.

Якщо твердопаливний котел виготовлений DEFRO, ви можете бути впевнені, що він відповідає всім європейським і міжнародним нормам якості, безпечного використання та екології.

Leave a Reply