Твердопаливний котел українського виробництва – вигідно і сучасно

Україна має доволі давні традиції по виробництву твердопаливних котлів. Є багато підприємств, які виробляють таке обладнання ще з радянських часів. З підвищенням цін на газ з’явилося багато виробників і в останні 5-10 років.

Придбати опалювальне обладнання від вітчизняного виробника має сенс. Твердопаливний котел українського виробництва доволі часто коштує значно дешевше закордонного аналога і в той же час не поступається в якості.

Нижче ми зробимо огляд твердопаливних котлів українського виробництва.

Барський машзавод

Барські твердопаливні котли – якісне і надійне обладнання для опалення від машинобудівного заводу місто Бар, Вінницька обл. Підприємство має великий досвід з виробництва різноманітного обладнання для сільськогосподарської, харчової промисловості. Барські твердопаливні котли випускаються з 2001 року.

Опалювальні теплоагрегати, а машзавод випускає не тільки твердопаливні, а й електричні, газові котли, користуються високим попитом серед українських забудовників. На виробництві постійно впроваджуються  інноваційні технології та рішення. Комплектуючі та автоматика від відомих світових лідерів ринку котельного обладнання – Sit, WILO та інші.

Твердопаливні котли барського машзаводу.

На поточний час твердопаливні барські котли представлені наступними серіями:

 • КС-Т Термобар
  Традиційні твердопаливні котли для приватних будинків. Призначені для спалювання вугілля. Сталеві. Потужність від 12 до 50 кВт. Можуть дооснащуватись регулятором тяги, вентилятором, автоматикою, тощо.
 • КС-ТВ Термобар
  Твердопаливні сталеві котли водогрійні (КСТВ) для деревини. Оснащені трубчатим сталевим теплообмінником для охолодження котла з мережі центрального водопостачання. Може використовуватись для ГВП. Потужності 15, 20, 25 кВт.
 • КСТ Термобар
  Потужні сталеві барські котли  на 100, 200, 400 кВт. Теплообмінник зі сталі товщиною 6 мм. Основне призначення – опалення промислових підприємств, комунальних установ, багатоквартирних будинків.  Основне паливо – вугілля розміром 25-50 мм.
 • АКТВ Термобар
  Два в одному – плита і котел. Випускаються потужністю 12, 16, 20 кВт. 12 і 16 кіловатні агрегати мають одну комфорку, 20-кіловатний  – 2 комфорки. В якості палива виступає вугілля та деревина.

Сайт виробника – barmash.com.ua

Твердопаливні котли Данко Рівне

Український виробник твердопаливних котлів компанія «Агроресурс» заснована в серпні 1997 року. Перша партія теплоагрегатів була випущена в 2002 роців кількості до 50 шт. Постійно зростаючий попит на твердопаливні котли українського виробництва привів до нарощування обсягів дали свій результат – на 2018 рік було випущено понад 850 тис. опалювальних приладів. Компанія «Агроресурс» поставляє свою продукцію Україні і країни ближнього зарубіжжя. В загальному обсязі виробництва котлів на Україні частка твердопаливних котлів з Рівного складає близько 20%.

ПрАТ «Агроресурс» виробляє опалювальну і водонагрівальну техніку під торговими марками «Данко», «Рівнетерм» і «ОК». Асортимент котлів нараховує більше 300 модифікацій потужністю від 2 до 400 кВт, призначених для автономних і індивідуальних систем опалення. Лінійка обладнання включає газові, твердопаливні та електричні; димохідні і з герметичною камерою згоряння, одно- і двоконтурні; підлогові і настінні; зі сталевим, чавунним або мідним теплообмінником котли. Вони комплектуються автоматикою безпеки і регулювання HONEYWELL (Нідерланди), SIT (Італія) або KARE (Польща) і високоефективними мікрофакельними пальниками з жаростійкої нержавіючої сталі. ККД опалювальних приладів досягає 93%.

Твердопаливні котли українського виробництва Данко.

На поточний час завод випускає наступні серії обладнання на твердому паливі:

 • Данко-ТН
  Котли серії «Данко-ТН» зі сталевим теплообмінником працюють на різних видах твердого палива: вугілля, деревина, торф. Потужність 12,5-27 кВт. Призначені для опалення будинків, невеликих промислових чи комунальних підприємств. Основою котла є сталевий теплообмінник власного виробництва, який забезпечує його надійну і високоефективну роботу.Можливе дооснащення вентилятором і контролером для автоматизації роботи котла. Основна перевага котлів «Данко-ТН»  – легкість в обслуговуванні; одного завантаження палива вистачає на 4-8 годин роботи.
 • Данко-Т
  Українські твердопаливні котли серії Данко-Т зі сталевим теплообмінником працюють на різних видах твердого палива: вугілля, брикети, деревина, антрацит. Можуть бути оснащені вентилятором і контролером для автоматизації роботи. Контролер керує роботою вентилятора, насоса системи. Контролер при розпалі котла вмикає вентилятор і виводить прилад на заданий температурний режим. Після цього вентилятор починає працювати циклічно підтримуючи необхідний рівень горіння палива. Одного завантаження палива вистачає на 8-12 годин. Потужність котлів в серії 35-80 кВт.
 • Данко-ТНЕ
  Котли на твердому паливі тривалого горіння. Потужніть 10, 18 кВт. Має стальний теплообмінник з товщиною стінки 5 мм. В якості палива може використовуватись антрацит і другі види вугілля, дрова, брикети, торф. Система подачі повітря забезпечує пошарове згоряння палива з можливістю верхнього або нижнього горіння і розпалювання. Високе ККД забезпечується контроллеров та вентилятором.
 • Данко ТЕМ
  Данко ТЕМ – серія твердопаливних котлів призначених для пеллет. Подача палива з бункера здійснюється шнеком. Контролер та вентилятор дозволяють повністю автоматизувати робочий процес котла. Подачу повітря і палива залежить від температури теплоносія. Рівень ККД пелетних котлів Данко ТЕМ лежить в межах 90%. Котел оснащений системою пожежогасіння шнека подачі палива. Пропоновані потужності Данко ТЕМ від 17 кВт до 100 кВт.
 • Данко АКТВ
  Теплогенератори комбіновані Данко АКТВ виробляються потужністю 15 і 20 кВт. Це комбінований прилад, який складається з опалювального сталевого  котла та чавунної плити для приготування їжі. Працюють на різних видах твердого палива (вугілля, деревина, брикети, антрацит). Апарати повністю забезпечують обігрів приміщення площею обігріву до 150 м² і до 200 м², а завдяки зручним одно- і двоконфорним плитам створюють умови для швидкого приготування їжі. Може використовуватись тільки в літній час для приготування їжі.
 • Данко-20ТНЕД
  Котли твердопаливні українського виробництва  Данко-20ТНЕД працюють на дровах, брикетах, щепі. Оснащені сталевим теплообмінником.Додатково на них можливо встановити вентилятор і контролер для автоматизації роботи. Термін експлуатації – не менше 15 років. Головні переваги апарату це довга робота на одній закладці (близько 12 годин) та легкість в обслуговуванні.
 • Данко-50ТЕмФП
  Котел Данко-50ТЕмФП – твердопаливний сталевий котел пелетного типу. Маэ факельний пальник, з механізованою подачею палива і примусовою подачею повітря в камеру згоряння факельного пальника. Автоматичну роботу котла забезпечує електронна система управління і комплекс датчиків. При експлуатації котла можна використовувати як пелети, так і дрова. Основне  паливо – пелети. ККД агрегату на рівні 90%. Котел комплектується бункером об’ємом 500 л з шнековим подавачем, що дозволяє забезпечити тривалість роботи без дозавантаження палива до 1,5 доби, при номінальній. Дрова – альтернативне паливо. Їх спалюють в разі відсутності пелет або електроенергії (аварійний режим роботи). Для цього потрібно замінити двері, в які вбудована факельна пальник на двері, які додаються в комплекті з котлом.
 • Данко-ТЕМм
  Данко-ТЕМм – пелетні котли українського виробника Агроресурс, Рівне, які максимально відповідають сучасним вимогвм. Автоматична подача і розпалювання. Оснащені контролером MaxyCon Flеxy-S який здійснює повне управління роботою котла. Мають довготривалий час горіння та потребують мінімального втручання володаря будинку. Основні переваги:це: погодозалежна автоматика, програмування температурного графіка, автоматичний модульований вибір потужності, можливість роботи на пеллетах з деревини, лузги соняшника, соломи, підтримка температури в зворотній магістралі, електричний розпал та інші

Запит “котли Данко” один з найбільш популярних по твердопаливним котлам.

Сайт виробника – agroresurs.ua

Твердопаливні котли СВАГ

SWaG – визнаний лідер серед українських виробників твердопаливних котлів. Завод компанії знаходиться в м. Мелітополь. Великий досвід, сучасна лабораторія, досвідчені фахівці, постійний  зв’язок зі споживачами – головні складові успішного розвитку заводу твердопаливних котлів SWAG.

На фоні тенденції до подорожчання традиційних видів енергії (газ, нафта, електрика), хороші господарі все частіше замислюються про придбання котлів на твердому паливі – дровах, пеллетах, брикетах, вугіллі, тирсі та ін. Використання в опаленні таких регенераційних видів палива є відносно безпечним для навколишнього середовища, а оскільки ці види енергії є «умовно поновлюваним», то, відповідно, і не спостерігається тенденція до їх стрімкого подорожчання.

Котли СВАГ на твердому паливі - довготривалого горіння, плетні.

Придбати хороший котел СВАГ можна у всіх регіонах України. На поточний час завод випускає два види твердопаливних котлів – довготривалого горіння и пелетні.

SWAG U і В

В основі роботи котла довготривалого горіння лежить принцип руху вогню зверху вниз.  При цьому паливо згорає набагато повільніше без втрати ККД. У більшості теплогенераторів довгого паливо починає горіти в верхньому шарі (10-16 см) і в міру прогорання переходить зверху вниз. При цьому нижній шар просушується і згорає ефективніше. Корпус теплообмінника в таких агрегатах, як правило, не нагрівається вище 550 ° С – подовжується срок служби котла.

Коефіцієнт корисної дії такого обладнання до 92%. Враховуючи рекордну тривалість горіння палива, такі характеристики поки недоступні для інших твердопаливних котлів. Наприклад, на вугіллі робота котла на одній закладці вугілля може сягати 4-5 діб.

Твердопаливні котли українського виробника SWAG U призначені для спалювання тільки деревного палива – дров, брикет, пеллет, SWAG D – вугілля і деревини. Різниця в тому, що вугільні котли оснащені чавунним роздільником повітря та подачею повітря знизу. При бажанні дров’яні агрегати можна переробити під вугілля, звернувшись на завод чи до їх дилера.

SWaG-pellets

Пелетний котел SWaG-pellets спроектований для роботи на пеллетах. Обслуговування (дозавантаження пелет і чистка теплообмінника) проводиться приблизно раз в 7-10 днів. Наявність димососа дозволяє працювати навіть з димоходом діаметром від 80 мм і висотою від 3 м. Спеціальні завихрювачі жаротрубної системи димовідведення дозволяють досягти ККД в 90-93%!

Пелетний котел українського виробництва SWaG-pellets повністю автоматизований. Він сам розпалюється чи гасне, коректує свою потужність в залежності від тепловтрат в будинку. Навіть є можливість керувати ним за допомогою смартфона.Бункер для палива можна встановити з лівого або правого боку котла. Можливий вибір об’єму бункера. Твердопаливний пелетний котел SWaG-pellets – комфорт на рівні з газовим.

Сайт виробника – swagkotli.com.ua.

Додатково до вищеперерахованих українських виробників твердопаливних котлів варто відзначити також наступні бренди:

 • TATRAMET
 • ВАРТ
 • ВОГНЕЗАР
 • ТОПКО

Як бачите, твердопаливні котли українського виробництва не відстають від основних європейських аналогів. Проте ціна їх часто значно нижча. До того ж відремонтувати такий агрегат, замовити комплектуючі набагато простіше, так як можна зателефонувати прямо на завод.

Leave a Reply