Що таке комбінований двоконтурний котел?

Двоконтурний котел це комбінація котла опалення та водонагрівача для ГВП в одному компактному блоці. Часто їх також називають комбіновані котли. Ця стаття розповість які є види двоконтурних котлів та надасть інформацію про те, коли їх краще встановлювати.

Двоконтурний котел вигляд спереду, в розрізі.

Що таке двоконтурний котел і як він працює?

Є 2 типи котлів котлів двоконтурні та одноконтурні. Двоконтурні нагрівають теплоносій опалення і воду, тоді як одноконтурні тольки теплоносій. Хоча одноконтурні котли також можуть готувати гарячу воду, для цього потрібно додатково придбати бойлер непрямого нагріву. Комбіновані котли виробляють гарячу воду за вимогою, тобто коли ви відкриваєте кран.
Котли двоконтурні на сьогодні є переважними в більшості нових приватних котельних установок в Українії з-за їх високої енергоефективності, зручності та компактного розміру.

Що таке конденсаційний двоконтурний котел?

Переважна більшість нових агрегатів, які зараз виробляються та встановлюються в Европі, – конденсаційні котли. Конденсаційний котел відбирає тепло з парів димових газів та передає його теплоносію. В звичайному котлі волога з димовими газами викидається в навколишнє середовище та втрачається даремно.
По суті, це означає, що котел витрачає менше палива на нагрів води чи теплоносія. Конденсаційні котли мають конденсаційну трубку, що дає змогу зконденсованим парам витікати під час роботи котла.

Найкращі комбіновані котли

На ринку існує величезний вибір нових двоконтурних комбінованих котлів. Їх випускають більшість компаній виробників.З точки зору загальної надійності та продуктивності можна виділити таких виробників

 • VAILLANT
 • VIESSMANN
 • BAXI
 • FERROLI
 • IMMERGAS
 • BERETTA

Конденсаційні котли здатні вміщуватися у стандартній кухонній шафі та мають класс ефективності А. Вони широко рекомендуються інсталяторами та мають високу оцінку по опитуваннях споживацьких оглядів.

Види двоконтурних котлів

Незважаючи на те, що вище ми перерахували виробників газових комбінованих котлів, як найбільш поширених, вони також бувають рідкопаливні, електричні, на зрідженому газі, твердопаливні.

Газові

Двоконтурні газові котли на природному газі найчастіше встановлюються в Україні. Якщо ваш будинок підключений до газотранспортної мережі, це, як правило, найкращий варіант в співвідношенні витрат на паливо / обраднання / обслуговування.

Рідкопаливні

Для будинків, які не знаходяться в газовій мережі, прийнятним вибором вибором є солярка. Ці системи потребують бункера для палива, яке зберігається за межами вашого будинку. Його потрібно своєчасно поповняти, коли закінчується.

Зріджений газ (LPG)

LPG- це зріджені нафтові гази, комбінація газоподібних вуглеводнів, вироблених з природного газу та при видобутку нафти (66%) та переробки нафти (34%). Ці установки подібні до рідкопаливних двоконтурних котлів в тому, що потрібно постачати паливо з резервуара і періодично заправляти. Багато котлів на природному газі можна переобладнати на LPG з заміною газового клапану чи навіть без цього.

Електричні

Електричний двоконтурний котел трохи відрізняється від інших, оскільки він не спалює паливо для нагрівання води. Вода проходить через електричний елемент, як це було б у циліндрі з гарячою водою з занурювальним нагрівачем. Вони є популярною альтернативою для будинків, які не пов’язані з газовою мережею, а солярка є не практичною або занадто дорогою. Вони часто обмежені кількістю гарячої води, яку вони можуть виготовити, і електроенергія є відносно дорогою, тому вони не рекомендуються для постійного ГВП. Їх краще використовувати на дачах, в загородніх домах, де потреба в гарячій воді не така критична, як в постійному місці проживання.

Переваги двоконтурного котла

 • Висока енергоефективність
  Всі нові котли, які встановлюються в Україні, повинні прагнути до якнайбільшої ефективності. Для газових бажано мінімум 92% для традиційних, до 105-108% – для конденсаційних. Це може суттєво зменшити викиди вуглецю у вашому домі та потенційно знизити витрати на опалення.
 • Зменшення витрат на паливо
  З ефективністю 92% і більше ви витрачаєте на паливо набагато менше в порівнянні зі старими котлами. Деякі з них мають ККД на рівні 55-65%.Наприклад, при заміні котла з ефективністю менше 70% на новий конденсаційний агрегат ви можете заощадити до 500 доларів на опалення за рік.
 • Компактний розмір
  Уявіть, що, нарешті, ви зможете позбутися громіздкого бойлера для води та / або накопичувального танку, що знаходиться у вашому будинку. На відміну від традиційних одноконтурних котлів, двоконтурні є єдиним комбінованим блоком. Вони не потребують окремого резервуару для води, і, як правило, добре вписуються в кухонну шафу. Це заощаджує величезний простір у вашому домі. Це особливо привабливо для тих, хто живе у невеликих будинках або квартирах.
 • Легко встановити
  Оскільки вони є універсальним агрегатом, двоконтурні газові котли відносно легко встановлювати, оскільки немає необхідності в додаткових елементах та деталях. Проста установка зазвичай означає швидкий та недорогий монтаж. Комбінований котел не потрібно підключати до бойлера гарячої води, його можна встановити практично в будь-якому місці вдома. В цілому це дуже зручно!
 • Гаряча вода на замовлення
  Вони виробляють гарячу воду на вимогу, тому немає необхідності використовувати додаткову енергію, зберігаючи гарачу воду в бойлері. І не чекати, поки бойлер поповниться після того, як води вже не буде.
 • Тиск води в мережі
  Двоконтурні газові котли виконують подачу води прямо з мережі, на відміну від накопичувальних систем з відкритим баком, які залежать від сили тяжіння з резервуара на горищі. Це означає, що ви отримаєте набагато сильніший потік гарячої води.

Схема роботи двоконтурного котла.

Недоліки двоконтурних котлів

 • Не підходять для великих будинків
  Комбіновані котли підходять не для кожного будинку. Вам краще можете розглянути другу систему, якщо ваш будинок є особливо великим та / або має кілька ванних кімнат. Це тому, що двоконтурний газовий котел бере свою воду безпосередньо від мережі та нагрівається на вимогу. Він не зберігає гарячу воду, тому якщо одночасно потрібно поставити воду кільком споживачам, тиск може бути надто слабким.
 • Не кращий варіант для будинку з слабким тиском води в мережі
  Переконайтеся, що у вас є достатній тиск води, що надходить від мережі. Якщо тиск слабкий або стрибає, то ваші душі та крани будуть також нестабільно працювати. Може бути можливо встановити підвищувальний насос для посилення потоку, але це збільшить вартість системи.
 • Не завжди сумісний зі старими трубопроводами
  Ви також повинні враховувати, що якщо ви заміните стару систему опалення, яка була розроблена слабкого потоку з резервуара на висоті, то існуючі труби та радіатори можуть не справлятися з тиском живлення. Якщо вам потрібно замінити ці елементи, це додасть вартість до вашого нового котла.

Якщо у вас підвищений попит на гарячу воду, слабкий тиск живлення, то ГВП від звичайного одноконтурного котла та бойлера непрямого нагріву може бути кращим рішенням.

Який розмір двоконтурного газового котла мені потрібен?

Це дуже важливо, щоб ви отримали правильний розмір та потужність котла для вашого будинку. Якщо котел занадто малий, він не зможе задовольнити ваш попит на гарячу воду, і якщо він занадто великий, ви втратите енергію та витратите більше грошей на рахунки.

Ось загальне керівництво, викладене фахівцями галузі:

Кількість спалень Кількість ванних Кількість радіаторів Потужність, кВт
1-2 1 до 10 24-27
2-3 2-3 до 15 28-34
4+ 3+ до 20 35-42

ВАЖЛИВО:

Комбінові газові котли, як правило, не рекомендовані для більших будинків з більш ніж 2 ванними кімнатами, оскільки вони забезпечують лише один потік гарячої води, що послаблюватиметься, якщо воно потребує одночасного постачання кількох кранів або душових кабін. У таких випадках інженер часто рекомендує вам вибрати котли з бойлером непрямого нагріву, в якому зберігається більший обсяг гарячої води.

Вартість установки двоконтурного газового котла

Вартість монтажу котла може значно коливатись в залежності від стану системи, потреби в переробці системи, місцезнаходження власника. Для котлів до 28 кВт можна оріентуватись на ціну 1500-2500 грн..

ПРИМІТКА. Усі конденсаційні газові котли потребують конденсаційної труби для зливу конденсованої пари та утилізації її в каналізацію. Якщо інсталятор не може додати трубу, де існує існуючий котел, можливо, доведеться перемістити його, що додасть до вартості встановлення.

Leave a Reply