Українські котли на твердому паливі: виробники на яких потрібно звернути увагу

Коли ціна на природній газ виросла з 1 до 7 грн., власникам приватних будинків стало якось не по собі. І це не дивно. Платив взимку за 300 кубів газу 300 грн., а тепер повинен 2100 грн. – це будь-кого “виб’є з колії”. Проте вихід є – встановити твердопаливний котел. Якого виробника вибрати? Це питання…

Українські котли на твердому паливі TATRAMET.

Пропозиція котлів на твердому паливі за останнє десятиріччя виросла в рази. По виробникам їх можна класифікувати:

 • українські
 • європейські
 • російські

Останні не розглядаємо в світі останніх подій. Європейські – VIADRUS, ATMOS (Чехія), SAS, DEFRO (Польща), HERZ (Австрія), BOSCH (Німеччина) – високої якості, але і відповідної вартості. Не кожен може дозволити собі викласти близько тисячі-півтори доларів США тільки за котел. А до нього ще й обв’язку потрібно купити.
На фоні іноземних досить непогано виглядають українські твердопаливні котли. Таке обладнання має оптимальне співвідношення ціни та якості. Нижче перелік виробників, які вже завоювали довіру українського споживача.

TATRAMET

Виробництво котлів TATRAMET засновано недавно, в 2015 році. Проте компанія вже зарекомендувала себе як надійний постачальник якісної продукції. Це спільне українсько-польське підприємство.
Лінійка TATRAMET досить широка. Це

 • сталеві котли з автоматикою та вентилятором або без них
 • пелетні малої, середньої 16-70 кВт
 • промислові з ручним та автоматичним завантаженням до 200 кВт

В своєму виробництві компанія TATRAMET використовує тільки спеціальні марки сталі, що дуже важливо для забезпечення надійної та довговічної роботи котла.
Цікавою розробкою виробника є модель BIOTEX. Це твердопаливний котел з верхнім завантаженням в якому можна спалювати тирсу, щепу і таке інше. Добре підходить для опалювання виробничих цехів, де утворюються такі відходи.

КОРДІ

Твердопаливні котли Корді виробляє Красилівський агрегатний завод, що на Хмельниччині. Підприємство засноване ще в 1968 році і має великий досвід в металообробці. З 2015 року увійшло в концерн Укроборонпром.
На Красилівському агрегатному заводі виробляються твердопаливні котли:

 • традиційного згоряння палива з ручним завантаженням
 • комбіновані (з варочною поверхнею)
 • з автоматичною подачею палива (пелет)
 • промислові 98-400 кВт
 • теплоакумулятори від 400 до 1000 літрів

Вартість котлів Корді доступна і починається приблизно від 12000 грн. Наприклад, котел побутовий Корді 14 кВт в мінімальному оснащенні коштує 12830 грн.

БУРАН

Котли БУРАН виробляють на Дзендзелевському Котлобудівному заводі. Розробки спеціалістів цього підприємства відрізняються іноваційністю. На поточний час його лінійка представлена наступними напрямками:

 

Теплоагрегати можуть комплектуватись ручним регулятором тяги, автоматикою з вентилятором.

Придбати українські твердопаливні котли можна компанії PELLETS HOME https://pelletshome.com.ua/proizvoditeli/ . Інтернет-магазин пропонує широкий вибір вітчизняного обладнання.

Leave a Reply