Установки пожежогасіння Grundfos – новинки 2020

У жовтні 2020 року компанія Grundfos представила оновлену лінійку установок пожежогасіння Hydro MX.

Установки пожежогасіння Grundfo

Новинки

Третя версія, на відміну від попередньої, включає два модельних ряди:

  • Hydro MX-A, призначені в основному для систем автоматичного пожежогасіння
  • Hydro MX-V, більш підходящі для систем внутрішнього протипожежного водопроводу (ВПВ)

Обидва варіанти працюють під управлінням оновленого пожежного приладу управління Control MX-II, сертифікованого по ГОСТ Р 53325-2012.Установки розраховані на застосування в складі систем з номінальним тиском до PN25 і відрізняються цілим рядом конструктивних змін, що суттєво розширюють їх функціонал і можливості використання.

Установки пожежогасіння GRUNDFOS Hydro MX

Комплектні насосні установки GRUNDFOS Hydro MX призначені для застосування в спринклерних і дренчерних автоматичних системах водяного і пінного пожежогасіння, а також в системах з гідрантами. Вони можуть бути використані для протипожежного захисту житлових будинків різної поверховості, торгово-розважальних комплексів, виробничих і складських приміщень, об’єктів культурно-соціального призначення і т. д.

GRUNDFOS Hydro MX-A

Наявність двох лінійок обладнання забезпечує варіативність вибору гідравлічної конструкції систем пожежогасіння конкретних об’єктів. Так, установки GRUNDFOS Hydro MX-A, розроблені з урахуванням вимог СП5, призначені переважно для застосування в системах автоматичного пожежогасіння, де в якості джерела водопостачання використовуються відкриті водойми, пожежні резервуари або водопроводи різного призначення.

«Як правило, використання таких джерел води пов’язане з ускладненими умовами всмоктування, тому в конструкції установок Hydro MX-A використані трубопроводи збільшеного діаметру. Це дозволяє забезпечити необхідні швидкості потоку рідини. Як ініціюють пуск пристроїв встановлені два сертифікованих реле тиску, а у всмоктуючому і напірному трубопроводах змонтовані відсічні засувки », – пояснює керівник відділу продуктового менеджменту Департаменту промислового і побутового обладнання компанії« Грундфос».

 

GRUNDFOS Hydro MX-V

Спроектовані з урахуванням вимог СП10 установки пожежогасіння Hydro MX-V створені переважно для застосування в системах внутрішнього протипожежного водопроводу, де джерелом водопостачання найчастіше служить міська мережа з гарантованим підпором. Тому на всмоктуючої стороні тут використані трубопроводи меншого діаметру. Як ініціюють пуск пристроїв застосовуються два датчика тиску. Відсічних засувок на колекторі в базовій комплектації цього типу установок не передбачено, проте вони можуть бути встановлені виробником в якості додаткової опції.

Оновлена ​​серія обладнання в стандартному виконанні комплектується максимум трьома насосами GRUNDFOS CR або NB в різних комбінаціях «робітник-резервний». До двох базових схем «1 + 1» і «2 + 1» був доданий опціональний варіант комплектації з одним основним і двома резервними насосами, що розширює доступний вибір алгоритмів роботи установки.

Крім того, в новій модифікації розширені можливості підключення і налаштування засувок з електроприводом.

«У базовій комплектації установки Hydro MX поставляються з можливістю управління однієї засувкою, обладнаної електроприводом. При цьому існує можливість опціонального збільшення числа керованих засувок до чотирьох без необхідності установки додаткового модуля управління, як було в попередній версії. Оновлений пожежний прилад керування (ППУ) Control MX-II забезпечує настройку режиму спрацювання засувок, відкриття або закриття для кожної, а також завдання затримки і часу спрацьовування », – пояснює ГРУНДФОС.

Самі ППУ отримали ряд оновлень, в тому числі підвищують їх надійність і рівень захищеності від несанкціонованого втручання. Нова модель володіє чотирма рівня доступу, три з яких захищені різними паролями.

У стандартній комплектації ППУ Control MX-II може управляти додатковим обладнанням, в тому числі жокей-насосом і засувкою з електроприводом. Опціонально присутня можливість підключення додаткових засувок, дренажного насоса, а також вилученої панелі диспетчеризації (УПД), яка забезпечує повне дублювання функцій управління основній панелі ППУ і має більш високий пріоритет.

Базовий функціонал УПД теж був розширений. В оновлену версію входить робоча панель оператора зі звуковим зумером, що забезпечує дублювання всіх сигналів. Панель комплектується трипозиційним перемикачем для дистанційного запуску і зупинки установки. Ці нововведення дозволяють використовувати УПД як частина пожежної сигналізації та виробляти з неї віддалений запуск системи пожежогасіння.

У числі інших нововведень в частині управління установками слід відзначити появу можливості контролю положення кінцевих перемикачів затворів (при їх наявності) та розширення опцій диспетчеризації системи по «сухим» виходів. Якщо в попередній версії вона дозволяла виводити тільки два типи сигналу ( «Пуск системи пожежогасіння» і «Узагальнена аварія»), то після поновлення в конструкцію були додані п’ять додаткових програмованих контактів на 16 варіантів виведених сигналів

Leave a Reply