Сучасний циркуляційний насос Wilo – технічні характеристики і експлуатаційні переваги

Циркуляційний насос wilo
Циркуляційний насос wilo

Останнім часом при монтажі будь-якої опалювальної системи активно використовуються циркуляційні насоси. Вони підвищують ефективність обігріву за рахунок збільшення потужності циркуляції теплоносія в одному замкнутому циклі. Так як подібне обладнання, повинне перебувати в режимі постійного функціонування, до вибору конкретної моделі пред’являються високі вимоги. Легко їх задовольнити зможуть циркуляційні німецькі насоси Wilo, технічні характеристики і висока якість збірки яких забезпечують їх експлуатаційні переваги. Тому саме до них сьогодні прикута особлива увага, і саме вони користуються на ринку великим попитом у споживачів.

Історія появи цього обладнання почалася ще в 1872 році, коли засновник компанії Луїс Опліндер відкрив невелику мануфактуру. Вона виробляла ширвжиток з міді і сталі. Перша модель циркуляційного насоса вийшла з конвеєрів мануфактури ще в 1929 році. Тоді в розробці її конструкції брав участь син засновника, і він же перепрофілював виробництво на випуск корисних побутових механізмів.

Сьогодні німецький бренд Wilo має бездоганну репутацію. Її вдалося заслужити багаторічною роботою і постійним прагненням до створення унікальних новинок, технічні характеристики яких на крок випереджають такі у виробів інших виробників.

Технічні особливості та види насосів

Сучасні насоси Wilo значно збільшують тепловіддачу теплоносія і ККД всієї системи опалення. При цьому їх підключення дозволяє використовувати при складанні магістралі труби з меншим діаметром. Як результат – зниження витрат палива, зменшення викидів вуглекислого газу і економія в усьому без втрати якості роботи.

Конструкція насоса Віло була спеціально створена для безперервної роботи. Тому кожен елемент демонструє високу надійність. Німецькі виробники подбали і про економію витрати електрики. Описуваний пристрій споживає в добу всього 50-250 Вт. Насос працює, не виробляючи шуму, так як усередині нього немає такого технічного елемента, як вентилятор.

У продажу можна знайти два різновиди німецьких насосів – з мокрим і сухим ротором. Перші моделі використовуються при монтажі опалювальних систем всередині невеликих приміщень. У них двигун під час роботи охолоджується самим теплоносієм, який перекачується насосом. Тому шуму при роботі практично не чутно.

Кожна модель має свої технічні характеристики. Розрізняються насоси не тільки потужністю, але і обсягом перекачується рідини. Найслабші з них здатні збільшити ефективність роботи опалювальної системи на площі в 200 кв. м.

Найпотужніші можна використовувати для обігріву площ в 1000 кв.м. І малі, і великі агрегати мають габаритні розміри і максимально спрощену конструкцію. Але головні технічні характеристики стосуються висоти напору. Сьогодні тільки циркуляційні насоси Wilo здатні створити висоту напору в 8 метрів, а максимально можливий витрата води при цьому становить 5 метрів на годину.

Конструктивні особливості

Продукція німецьких виробників може працювати дуже довго без технічного обслуговування. А все тому, що при її виготовленні використовуються міцні та надійні матеріали. Так, наприклад, корпус виробу виконаний з міцного сірого чавуну. Усередині нього розташований вал з нержавіючої сталі. Він кріпиться за допомогою підшипників, виконаних з графіту. Швидкість подачі рідини має триступеневу регулювання. При цьому максимально можливі параметри температури теплоносія можуть досягати +110 градусів за Цельсієм. У промислових моделях цей показник може збільшуватися.

Зверніть увагу! Описуваний насос розрахований і на дуже високий робочий тиск. Стандартні вироби, використовувані в побуті, здатні витримати тиск в 10 Бар. Промислові зразки в спеціальному виконанні витримують тиск в 16 Бар.

 

Позитивні і негативні сторони вибору

Сучасні системи опалення найчастіше працюють за принципом природної циркуляції. Але іноді виникає необхідність у примусовій циркуляції теплоносія. І тоді постає питання про вибір відповідного насоса. При цьому вибір залежить від багатьох факторів,

Циркуляційний насос горячей воды WILO STAR-Z Nova
Циркуляційний насос горячей воды WILO STAR-Z Nova

найголовніший з яких – потужність приладу. Її повинно вистачати для того, щоб сформувати необхідну інтенсивність подачі.

Існують спеціальні математичні формули, які дозволяють зробити потрібні розрахунки. Готові таблиці опубліковані в інтернеті. Є вони і в технічному паспорті виробу. При виборі потужності насоса враховується в першу чергу площа опалювального приміщення і швидкість, яку здатні виробляти циркуляційні насоси.

Віддаючи перевагу продукції від Wilo, кожен отримує натомість цілий пакет експлуатаційних переваг:

  1. Німецька продукція виключає можливість теплових втрат, які часто виникають в процесі випаровування.
  2. Всі її робочі механізми виготовлені з матеріалів, стійких до корозії.
  3. Роботою системи управляє автоматика. Передбачено наявність вбудованого термостата, а всі функції відображаються на РК дисплеї. Однак є можливість ручного перемикання, що дозволяє контролювати частоту обертання робочого валу.
  4. Навіть найпотужніші моделі працюють абсолютно безшумно. Практично всі насоси Віло мають невеликі габарити, тому їх установка не займає багато місця.
  5. Підключення проходить швидко і зручно завдяки наявності пружинистих клем.
  6. Ротор і мотор відрізняються багатоступінчастої системою захисту, тому агрегату не страшні перепади напруги.

Недолік у подібних установок лише один. Сьогодні насоси Wilo можна розташовувати лише там, де проблеми з енергопостачанням зустрічаються вкрай рідко. Без електрики оцінити переваги і якість роботи німецького обладнання просто неможливо.

Багаторічний досвід роботи дозволяє німецької компанії Wilo виробляти високоякісне насосне обладнання, яке задовольняє найширший споживчий попит. Сьогодні воно використовується і в побутовому секторі, і в промисловому виробництві. Висока якість і простота монтажу, зручність в експлуатації і наявність великої кількості технічних переваг виділяють продукцію описуваного концерну серед аналогічних товарів. Але не це найголовніше.

Німецькі насоси можна підключати не тільки до системи опалення. Вони широко використовуються для кондиціонування приміщень. Модельний ряд представлений декількома десятками різновидів. Всі прилади характеризуються великою продуктивністю, компактними розмірами, високою потужністю і незначним шумом при роботі.

Leave a Reply